Skocz do zawartości

Historia edycji

chris_ek

chris_ek

26 minut temu, KOLORPLUS napisał:

Ze zmian które badałem testami z pudełek Colombo, Saliferta jest tak że mam PO4 na poziomie 0,03, NO3 na poziomie 4

A poziom KH, Ca i Mg badasz?

26 minut temu, KOLORPLUS napisał:

jod spadł do 0,03 pewnie strond też (tak przesadziłem, dodawałem codziennie po 4 krople, teraz dodaje po 2 krople jak spadł i za 3 dni zrobię test na jod

Testy kropelkowe na jod i żelazo są niemiarodajne więc zostaje tylko ICP.

26 minut temu, KOLORPLUS napisał:

METALOWEGO?... ale co... wszystkie rzeczy w sumpie i w akwarium nie maja ani jednego elementu metalowego. metalowe są zawiasy drzwi w szafce, może to? bo rdzewieją faktycznie. Metalowa jest ramka z aluminium nad akwarium taka z siatką aby kot nie wpadł.

Jak długo masz akwarium i czy jest ono nowe czy z drugiego obiegu? Jest sporo elementów metalowych w wyposażeniu akwarium: magnesy, czujniki temperatury, ośki w wirnikach pomp/cyrkulatorów nieprzeznaczonych do akwarium morskiego - tu musisz szukać. Co do tej ramki to teoretycznie też może być przyczyną jeżeli ma kontakt z wodą.

26 minut temu, KOLORPLUS napisał:

No ale patrząc na korale to mam wirki czy inne niechciane, widać coś na nich?

Oprócz glonów nić innego nie zauważyłem ale niektóre euphyllie mają bardzo mało żywej tkanki na nodze - to nie jest dobry znak.

26 minut temu, KOLORPLUS napisał:

Co to znaczy "nie krzycz"? jak mam to rozumieć?

Pisanie dużymi literami traktowane jest jako krzyczenie.

28 minut temu, KOLORPLUS napisał:

To jest test i 30 sekund potem fotka odczytu z komp.

A sondę kiedy i czy w ogóle kalibrowałeś? Przy takim poziomie pH życia w akwarium byś już nie miał.

 

 

chris_ek

chris_ek

9 minut temu, KOLORPLUS napisał:

Ze zmian które badałem testami z pudełek Colombo, Saliferta jest tak że mam PO4 na poziomie 0,03, NO3 na poziomie 4

A poziom KH, Ca i Mg badasz?

10 minut temu, KOLORPLUS napisał:

jod spadł do 0,03 pewnie strond też (tak przesadziłem, dodawałem codziennie po 4 krople, teraz dodaje po 2 krople jak spadł i za 3 dni zrobię test na jod

Testy kropelkowe na jod i żelazo są niemiarodajne więc zostaje tylko ICP.

13 minut temu, KOLORPLUS napisał:

METALOWEGO?... ale co... wszystkie rzeczy w sumpie i w akwarium nie maja ani jednego elementu metalowego. metalowe są zawiasy drzwi w szafce, może to? bo rdzewieją faktycznie. Metalowa jest ramka z aluminium nad akwarium taka z siatką aby kot nie wpadł.

Jak długo masz akwarium i czy jest ono nowe czy z drugiego obiegu? Jest sporo elementów metalowych w wyposażeniu akwarium: magnesy, czujniki temperatury, ośki w wirnikach pomp/cyrkulatorów nieprzeznaczonych do akwarium morskiego - tu musisz szukać. Co do tej ramki to teoretycznie też może być przyczyną jeżeli ma kontakt z wodą.

22 minuty temu, KOLORPLUS napisał:

No ale patrząc na korale to mam wirki czy inne niechciane, widać coś na nich?

Oprócz glonów nić innego nie zauważyłem ale niektóre euphyllie mają bardzo mało żywej tkanki na nodze - to nie jest dobry znak.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.