Skocz do zawartości

Historia edycji

Steron

Steron

tak dokładnie sprawa indywidualna. Im więcej niebieskiego tym mniejszy przyrost glonów. Też mam lampę 8x54w t5 i mam podobny układ. 2 x niebieskie  świecą u mnie 12h od 8 do 20. Pozostałe 6 od 10 do 18. Łącznie mam 2x coral plus, 5 blue plus i 1x Aquablue specjal. Czyli 5 niebieskich i 3 białe. W tej chwili nie mam żadnej actinic. Za kilka miesięcy zmienię jedną niebieską na actinic a aquablue special na purple plus bo mam taki kaprys. Wszystko fajnie rośnie. BRSTv poleca układ 2x coral Plus, 2x actinic i 4x blue plus dla najlepszego spektrum i wzrostu. Polecają też wieszać lampę 9 cali nad taflą wody czyli jakieś 23cm przy 8 rurach. U mnie wisi 20cm nad taflą. Kiedyś miałem 12 cm nad taflą i korale które były wysoko ( montipory jaśniały a część acropor stała w miejscu). Białe świetlówki najlepiej wymieniać co 6-9 miesięcy. Po roku tracą już 20% swojej wydajności. Niebieskie możesz wymieniać co rok lub nawet co 2 lata przy widocznym już spadku wydajności.

Steron

Steron

tak dokładnie sprawa indywidualna. Im więcej niebieskiego tym mniejszy przyrost glonów. Też mam lampę 8x54w t5 i mam podobny układ. 2 x niebieskie  świecą u mnie 12h od 8 do 20. Pozostałe 6 od 10 do 18. Łącznie mam 2x coral plus, 5 blue plus i 1x Aquablue specjal. Czyli 5 niebieskich i 3 białe. W tej chwili nie mam żadnej actinic. Za kilka miesięcy zmienię jedną niebieską na actinic a aquablue special na purple plus bo mam taki kaprys. Wszystko fajnie rośnie. BRSTv poleca układ 2x coral Plus, 2x actinic i 4x blue plus dla najlepszego spektrum i wzrostu. Polecają też wieszać lampę 9 cali nad taflą wody czyli jakieś 23cm przy 8 rurach. U mnie wisi 20cm nad taflą. Kiedyś miałem 12 cm nad taflą i montipory jaśniały a część acropor stała w miejscu.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.