Skocz do zawartości

Historia edycji

Sagerrak1

Sagerrak1

40 minut temu, Negu napisał:

Tak  tylko od czego może tak lecieć KH Mg

Dodałem tylko bakterie i nic więcej nie zmieniałem ??? 


Skok NO3 z 0 na 0,5 to żaden skok, to jest w granicach blędu pomiarowego. Jeśli prawidłowo mierzysz milwakee PO4 to masz go rzeczywiście 0 i to jest za mało. Wyżej opisywałem co bym zrobił na Twoim miejscu, dodatkowo natychmiast zaprzestałbym wlewania do akwarium ballinga i strongów. 
Mierz kH codziennie, notuj jak spada i oblicz ile spada dziennie , w tym akwarium naturalną konsumpcją nie miało prawa z 9,9 w sobotę spaść do dziś do 8,2. Przyłóż się do tych pomiarów. Mierz minimum 30 min po wlaniu ballinga.

Sagerrak1

Sagerrak1

40 minut temu, Negu napisał:

Tak  tylko od czego może tak lecieć KH Mg

Dodałem tylko bakterie i nic więcej nie zmieniałem ??? 


Skok NO3 z 0 na 0,5 to żaden skok, to jest w granicach blędu pomiarowego. Jeśli prawidłowo mierzysz milwakee PO4 to masz go rzeczywiście 0 i to jest za mało. Wyżej opisywałem co bym zrobił na Twoim miejscu, dodatkowo natychmiast zaprzestałbym wlewania do akwarium ballinga i strongów. 
Mierz kH codziennie, notuj jak spada i oblicz ile spada dziennie .

Sagerrak1

Sagerrak1

34 minuty temu, Negu napisał:

Tak  tylko od czego może tak lecieć KH Mg

Dodałem tylko bakterie i nic więcej nie zmieniałem ??? 

"Leci" to zwykle określenie na spadek. Ty lejesz Ballinga i tym podbijasz kH , Ca i w mniejszym stopniu Mg prawdopodobnie nie mając pokrycia w konsumpcji koralowców. Prawdopodobnie na chwile obecną nie potrzebny jest tam żaden balling bo nie ma co konsumować. Ballinga nie leje się "zalecanej dawki" czy jej części, tylko leje się, jeśli jest rzeczywista konsumpcja dobowa - dawkę wyliczoną dla danej konsumpcji. 

Skok NO3 z 0 na 0,5 to żaden skok, to jest w granicach blędu pomiarowego. Jeśli prawidłowo mierzysz milwakee PO4 to masz go rzeczywiście 0 i to jest za mało. Wyżej opisywałem co bym zrobił na Twoim miejscu, dodatkowo natychmiast zaprzestałbym wlewania do akwarium ballinga i strongów. 
Mierz kH codziennie, notuj jak spada i oblicz ile spada dziennie . Mogę się zakładać, że samą konsumpcją z 9,9 do 8 będzie spadać dłużej niż 2 tygodnie. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.