Skocz do zawartości
Marius

Co na tylna sciane baniaka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o to zeby nakleic folie niebieska czy czarna. Sa jeszcze jakies inne rozwiazania ? Na przyklad taki Riffkeramik w spray-u ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepiam sie do pytania. jak najlepiej zrobic czarne tlo na tylniej scianie akwa i na panelu? zeby nie bylo widac tych bebechow w srodku? czym? macie jakies patenty na czarne tlo? plexa, folia ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej chyba od zewnatrz pomalowac akwarium kilkoma warstwami farby w sprayu. mozna tez umiejetnie przykleic folie - ja akurat mam czarna i jest ok - zadnych babelkow. wczesniej mialem tlo pomalowane farba. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w panelu co wymyslic ? jakas wkladke z cienkiej czarnej plexy ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folia raczej wystarczy :) Ja nawet komina nie mam osłoniętego (widać durso i rewizję) bo glony wapienne i tak wszystko zasłonią :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej spienione PCV dociac i wsadzic ?? na kilku kroplach silikonu ??

ja tak mam i zdaje egzamin


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zachorowalem na czarne akwa po zobaczeniu jakiegos forum amerykanskiego...sciane tylna,lewa boczna i dno pomalowalem farba glycero...w srodku balem sie malowac panel gdyz nie wiem jaka byla by reakcja ze slona woda...wpadlem na pomysl i "pomalowalem" wnetrze panela silikonem akwarystycznym czarnym nakladajac po oczyszczeniu szyby spirytusem i rowno wygladzilem szpachelka.Brzydkiej strony nie widac ale jezeli ktos jest maniakiem to mozna nalozyc na warstwe sylikonu druga cienka szybe i po wyschnieciu sciac wystajacy silikon...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o cos takiego jak Royal robi

Schaumrueckwand-anfang-gross.jpg

Schaumrueckwand-gross.jpg


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest jakas guma/zywica/kauczuk ?? czy raczej twarde ??? wyglada super - jestem pod wrazeniem.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bryzgany beton ??

albo inna masa (klej) betonopodobny ??


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzylem na stronie www i pisze ze jest to piana poliuretanowa.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem niedawno u Łukasza takie gotowe panele z Riffkeramik na tylną ściankę akwarium. Dosyć ciekawe, z takimi zgrabnie wymolelowanymi półeczkami aby np. posadzić korale. Wymiarów nie znam ale miał ok. 50x50 cm.

To na zdjęciach wygląda jak połączenie jakiegoś cementu lub kleju z drobnym żwirem koralowym ale ręki sobie nie dam uciąć :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest alef to pianka pu. Jedno z akwarii tank of the month mialo takie. Fajna sprawa tylko pytanie jak dlugo beda porastaly to glony wapienne i czy nie osadza sie sluzowate podczas dojrzewania. Wiecej moze powiedziec o tym Kiwalski z forum.

Podam jeszcze link dla zainteresowanych:):

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=114957#114957

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianka PU ale ostroznie bo nie kazda sie nadaje.

Na tylna sciane dobre jest spienine PCV, zawsze to tez jakas ochrona gdyby mial jakis kamyczek spasc itd... Ale pianka wyglada naturalnie jeszcze lepiej, mozna na niej korale posadzic glnoy itd... wyglada to wtedy calkiem naturalnie po pewnym czasie. Daniel Knop wylozyl sobie ostatnio dno akwarium taka pianka bo pieknie podziekowal za piasek w 6000 litrach :) :) :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.