Skocz do zawartości
guliwer777

Absorber fosforanów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Używam od kilku dni Absorbera PO4 i aż nie mogę uwierzyć co sie dzieje z koralowcami polipy dużo bardziej wysunięte, i kolory coraz ładniejsze. Nie wiedziałem że to może mieć aż takie znaczenie.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego używasz ???? bo na rynki pokazał się produkt ATI który jest tańszy od ROWY .


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rownierz sedecznie prosilbym o nazwe tego ABSORBERA -BYLBYM WDZIECZNY

pozdrawiam 2 czarcia dusza na nano-reef.pl


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nic ostatnio w akwarium nie zmieniałem tylko zastosowałem absorber więc w tym znajduję przyczynę lepszej kondycji korali. Zastosowałem na początek znacznie mniejszą dawkę. Używam ATI


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... a jak masz zalozonego jako przeplywowy ?? i jaka dawke na poczatku stosujesz ??


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Andrzej, czyli korzystając z proporcji na zbiornik 400 litrowy przypadała by ilość 100 gram - czy nie zamało ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forach na RC byla dosc czesto wyrazana opinia ze nalezy postepowac odwrotnie, zaczac od duzo mniejszej niz docelowa dawka absorbera i powoli zwiekszac ja do optymalnej (tylko pewnie dosc ciezko ja znalezc dla konkretnego akwa)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i tak. Nie jest to takie ważne, jesli jest wysoki poziom fosforanów będzie on spadał w przeciągu kilku miesięcy , więc nie ma ryzyka zachwiania biologii. Trzeba jeszcze wziąc pod uwagę spadek ph jaki jest po zastosowaniu absorbera .Dlatego lepiej dać mniejsza ilośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Odkopuję :)

Mam pytanie do bardziej doświadczonych.

Jakiś miesiąc temu miałem fosforany na poziomie 0,40 i kupiłem absorber od Seachema - Phosguard.

Zapakowany w woreczku 100g (za mało ale to był ostatni w sklepie).

Wypłukałem i wrzuciłem do pudełka przelewowego (akwa 240l+sump).

Po jakimś miesiącu po powrocie z urlopu zmierzyłem fosforany i mam 0,16.

Nie widzę żadnej zmiany koloru, czy czegokolwiek w absorberze.

Wymieniać już go czy on jeszcze działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej man, pewnie że działa, tyle ze mniej, jesli nadal z taką mocą chcesz zbijać PO4. 100 ml i tak pokazało jak świetny jest to absorber.

Na Twój litraż producent zaleca 250 ml phosguard.

to nie jest purigen żeby miał być brązowy. Oto co mówi producent: 250 ml PhosGuard pozwala na oczyszczenie 300 litrów wody (usuwa do 15mg/l fosforanów w 300 litrach wody, w zależności od poziomu wyjściowego niepożądanych związków i liczebności obsady). Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Także wychodzi na to, że jeśli chcesz zachować tempo zbijania powinieneś podmienić/dołożyć dawkę phosguardu. Lepiej stosować niewielkie ilości bez przerwy, niż umieszczać większą ilość preparatu w filtrze na krótko co jakiś czas.

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.