Skocz do zawartości

Historia edycji

Trurl

Trurl

25 minut temu, dadario napisał:

Ja mam calc+ czyli ten mniejszy model. Mam pompę zwykłą AB z zwykłym wirnikiem. Natomiast z racji, że stosuję drobny grys w ramach ochrony wirnika, dodałem kolanko 45st , dzięki czemu zasysa wodę z kolumny spod samej pokrywy, przez co trudniej o zassanie kawałków skały.

Też mam Calc+ (poj. 8 l) z kolumną szlifującą, ale oryginalnie w dostawie jest pompa z wirnikiem igiełkowym. I zastanawiam się, czy zwykły wirnik nie byłby cichszy.

Zasyp jest poniżej dopływu wody do pompy, więc podczas normalnej pracy nic nie powinno się do pompy dostać. Ale podczas montażu nie ogarniałem wszystkiego tak jak dzisiaj, stąd obawa o grys w wirniku. Okazało się, że pompa była czysta, bez śladów by cokolwiek dostała się do wirnika.

Trurl

Trurl

20 minut temu, dadario napisał:

Ja mam calc+ czyli ten mniejszy model. Mam pompę zwykłą AB z zwykłym wirnikiem. Natomiast z racji, że stosuję drobny grys w ramach ochrony wirnika, dodałem kolanko 45st , dzięki czemu zasysa wodę z kolumny spod samej pokrywy, przez co trudniej o zassanie kawałków skały.

Też mam Calc+ (poj. 8 l) z kolumną szlifującą, ale oryginalnie w dostawie jest pompa z wirnikiem igiełkowym. I zastanawiam się, czy zwykły wirnik nie byłby cichszy.

Zasypu jest poniżej dopływu wody do pompy, więc podczas normalnej pracy nic nie powinno się do pompy dostać. Ale podczas montażu nie ogarniałem wszystkiego tak jak dzisiaj, stąd obawa o grys w wirniku. Okazało się, że pompa była czysta, bez śladów by cokolwiek dostała się do wirnika.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.