Skocz do zawartości
Simon

Korallen Zuch Amino Acid rozjechal mi wapno i magnez.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jakies 2 tygodnie temu sobie sprawilem i zaczalem dozowac nawet w mniejszych dawkach niz zalecane na te moje 600litrow w obiegu. Efekt jest, cos sie tam podbarwilo badz zabarwilo i zaczelo szybciej rosnac ale dotyczy to moze tak 1/4 twardzieli. Wode testuje tak co 2-3 tygodnie bo praktycznie zawsze mam takie same wyniki, poza tym nerwy mi puszczaja gdy mam wrozyc z tych duluxow. Tak sobie wczoraj sprawdzam i sie zdziwilem: Ca w dol na 410 (460-470), magnez na 1050 (1300-1400), kh tez spadlo 7.5 (9-10), tak z niczego - zadnych zmian nowych korali itp .

A wszystko przez Zucha bo niektore korale szybciej rosnac zaczely :haha


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parametry, no moze poza troszeczke za niskim Mg nie są takie złe. A może to właśnie przez "szybciej rosnące korale" parametry zjechały w dół?


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co napisalem :)


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stosujesz zeolith, lub inne preparaty tej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ale zaczne korzystac jeszcze z paru. Zeolitu i pochodnych nie zamierzam stosowac.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadz z tymi amino, ile masz NO3? Jesli troche go masz to SPS-y malo wylapia amino a jesli juz to glownie w nocy. Zooksantelle dostarcza odpowiednie ilosci aminokwasow. Jesli glodzisz SPS-y to wtedy kazdy pokarm jest mile widziany, amino tez tylko dawaj mniej niz zalecane - latwo toto przedawkowac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrozka Salifert twierdzi ze cos kolo 0 i to samo ze szklanej kuli mowi o PO4. Srodek zapodaje po zgaszeniu swiatla i na razie oznak zbrazowienia brak, no moze taka jedna milipora zbrazowiala ale ona juz tak czasem ma lubi sobie pomarudzic. Polipy tez wszystko ladniej wystawia. Daje troche mniej niz zalecane.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PO4 to radzę zmienić "wróżkę" :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaManiac - mozna prosic o zrodlo, ktore podaje, ze zooksantelle dostarczaja aminokwasow? Borneman w tej serii artykulow pisze, ze raczej nie dostarczaja. Ech ledwo co sobie ulozylem w glowie informacje o karmieniu korali, a znowu mam metlik :) Pozdrawiam,

M.K


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocelocik :) ja wyrobilem w sobie mechanizm obronny ..im wiecej czytam ..tym mniej wiem....az sie dziwie ze mam zbiornik ze slona woda ....bo do okreslenia akwarium to mu duzo brakuje

pozdrawiam

<"U,,llllll,,/


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocelocik no to zrobie Ci jeszcze wiekszy metlik :)

Otoz: badania Fitzgeralda i Szmanta z 1997 roku dowodza iz korale same sa w stanie syntetyzowac wiekszosc, jesli nie wszystkie aminokwasy. Watpliwosci budzi wg. nich jedynie treonina. Ale jednoczesnie Wang i Douglas dwa lata pozniej udowadniaja, ze zooksantelle takze produkuja WSZYSTKIE proteinogenne aminokwasy i "potencjanie" komorki korala z nich korzystaja. Niestety nie znalazlem tych opracowan w internecie, jedynie wspomniane tu i owdzie. Ale jeszcze poszukam :)

Ciekawa rzecz: zajmujemy sie teraz aminokwasami wylacznie w kontekscie zwiazkow potrzebnych do syntezy bialek dla korali a pomijamy inne dosc wazne aspekty z jakimi wiaze sie podawanie ww. zwiazkow - ot chociazby to ze wyizolowane zooksantelle w obecnosci aminokwasow zwiekszaja synteze glicerolu - "oddaja" go zooksantellom. Czyli mamy tu do czynienia z funcja REGULACYJNA aminokwasow, niestety slabo na razie poznaną. O taurynie mozna by jeszcze podyskutowac itd... temat jest baaaardzo zlozony :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem, ze wiekszego metlika mi nie zrobiles :) Borneman w swoich artykulach utrzymuje, ze to, co zooksantelle dostarczaja koralowi to w blisko 100% weglowodory. To moze sie pokrywac z pracami Wanga i Douglasa - potencjalnie korale moga otrzymywac od zooksantelli aminokwasy, potecjalnie nie.

Nawet jezeli wszystkie aminokwasy moga byc dla korali endgogenne nie zmienia to faktu, ze do ich syntezy muszac byc wszelkiego rodzaju zwiazki oparte nie na weglu ( pochodne azotu, fosforu, siarki). Borneman zwraca uwage, iz to co zooksantelle dostarczaja koralom takze jest pozbawione takich pierwiastkow jak azot, fosfor i siarka. W konsekwencji wyraznie widac, ze swiatlo samo w sobie w zaden sposob nie jest w stanie zapewnic zycia koralowcom. Stad gdy wspomniales o tym, ze zooksantelle dostarczaja koralom aminokwasy ( razem z nimi N, P, S itd) poczulem sie troszke zapetlony - oznaczaloby to, ze potencjalnie korale sa w stanie zyc o samym swietle. Dzieki za informacje. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziasiaj żałuję, ze nie chcialo mi sie uczyc chemii w szkole. po prostu nie znosilem tego przedmiotu. ale jak sie wczytuje to widze swiatelko w tunelu...

:)

http://reefkeeping.com/issues/2002-08/eb/index.php

The high carbon products of photosynthesis are mostly sugars, and the coral squeezes out almost 100% of the algal production, allowing just enough to maintain the algae’s carbon needs for its survival.

http://jrscience.wcp.muohio.edu/fieldcourses04/PapersMarineEcologyArticles/CoralReefPreservation.html

During photosynthesis, zooxanthellae produce large amounts of carbon which is passed on to the host polyp. This carbon is in the form of glycerol, glucose, and alanine

http://en.wikipedia.org/wiki/Alanine

Alanine is an α-amino acid with the chemical formula HO2CCH(NH2)CH3.

http://en.wikipedia.org/wiki/Glucose

http://en.wikipedia.org/wiki/Glycerol


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kaziko za tego 2 linka. Dobry artykul. Pozostaje poszukac informacji o tym jak znaczny procent tego co orzymuje koral stanowi alanina.

Ten pierwszy link to wspomniany przezmnie cykl artykulow Bornemana. Warto byloby, aby przypiac go w jakims widocznym dla wszystkich miejscu. Nie spotkalem sie jeszcze z tak kompleksowym omowieniem odzywiania zarowno korali, jaki i calego ekosystemu rafy.

A chemia - piekna nauka. Czasami zaluje, ze nie poszedlem na chemie na studia, ale szlag by mnie trafil jakbym mial zostac nauczycielem :)

Swoja droga to ladnie offtopujemy. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ,ze to link do artykulu o ktroym piszesz, podalem linki z cytatami,zeby zwrocic uwage na pewne terminy ktore sie pojawiaja i dla nie-chemikow sa niezroumiale, a ktore pewnie dla chemika czy biologa wyjasniaja wszystko same w sobie.

czyli to co produkuja zooxantelle to prawie w 100% węgiel(?carbon - czy to użyte w tym kontekscie to to samo co węglowodór?) w postaci cukrów, a to z kolei miedzy innymi aminokwas(y) jak alanina. dlatego teraz zaluje, ze z chemii jestem noga. :con


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

czyli to co produkuja zooxantelle to prawie w 100% węgiel(?carbon - czy to użyte w tym kontekscie to to samo co węglowodór?) w postaci cukrów, a to z kolei miedzy innymi aminokwas(y) jak alanina. dlatego teraz zaluje, ze z chemii jestem noga. :con

Nie zabardzo rozumiem co masz na mysli w tym zdaniu :) Borneman (link 1) utrzymuje, ze glownym produktem przekazywanym koralom przez zooxanthele sa cukry (weglowodany - weglowodory to alkany, alkeny i alkiny). Link drugi dodaje do tej listy alanine bedaca aminokwasem ( aminokwasy zasadniczo struktura nie przypominaja cukrow).

Zebysmy nie offtopicowali tak bardzo:

@AquaManiac

Spotkalem sie ostatnio z informacja, ze na niemieckich forach produkty Korallen-Zuch nie ciesza sie dobra opinia - wiesz cos o tym?

Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocelocik roznie z tym jest, jedni sobie ich produkty bardzo chwala, inni narzekaja... ja osobiscie nigdy od nich nic nie kupie: wlasciciel to wyjatkowy burak, niedawno straszyl sadem i wiezieniem czlowieka ktory zrobil wyniki testow roznych soli i umiescil je na forum. Skoro sie tak boi to znaczy ze cos na sumieniu ma....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.