Skocz do zawartości
Azmodan

instrukcja z ph+kh buffer

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma instrukcje do Ph+Hh buffer SALIFERTa ??

Napiszcie ile proszku wsypać i o ile potem to podnosi KH


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy masz wersję z łyżeczką, czy pojemniczkiem z podziałką w mililitrach. Tak, czy inaczej jeśli masz łyżeczkę, to i tak weź pojemniczek od innego testu Saliferta z podziałką w mililitrach.

Działa tak.

10 ml preparatu na ok. 100 ltr wody podnosi KH o ok. 3,3 dKH.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dobra ale ile proszku wsypać na 10 ml preparatu


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo zrozumiałem pytanie, ale jeszcze raz odpowiem. Wsypujesz do pojemniczka z podziałką w militrach taką ilość proszku żeby sięgnęła podziałki np. 10 ml. Wówczas ta ilość proszku podniesie KH o ok. 3,3 dKH w zbiorniku o pojemności 100 litrów.

Sprawdziłem, że masz w akwarium 600 ltr wody.

Jeśli więc masz np. 5 dKH w zbiorniku i chcesz podnieść do np. 8,3 dKH to musisz dodać 60 ml proszku.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki myślałem ze musze najpierw rozrobić proszek w wodzie i potem wlać do aqwa.


"______________________ Akwarium 590l; obieg deltec HLP5250; cyrkulacja Tunze Turbelle Stream kit TS07, MJ 1200; Deltec APF600; 2x HQI 150W, 3 x T8 40W;Mieszacz DIY; NR1000; RO+DI; dolewka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbyszek36

sypcie , sypcie :D sypcie tego ile wlezie :D, ja sie moge tylko posmiac :D

walcie proszkiem bezposrednio do wody , tak jak siali kiedys pole , podniesie wam to na stale wasze KH , PH i pewnie jeszcze poziom wapna :D

Upiekszajcie , uzdatniajie wode jak tylko jest to mozliwe i czym mozliwe a glony same urosna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozliwe jest unikniecie stosowania tego typu preparatow tudziez suplementowania wapniem i bazowanie wylacznie na regularnych podmianach wody (np. 10% co dwa tyg.), stosowaniu dobrej soli itd. przy zalozeniu, ze w akwa siedzi duzo skaly, wylacznie miekkie koralowce, niewielka obada innych bezkregowcow i niewiele ryb ?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dwa tygodnie? Ja podmieniam co tydzień i widzę dobre efekty. Jak podmieniałem co 10 dni to np clavularia nie zawsze się otwierała. Jestem za 10% podmianą i częstszą niż co 2 tygodnie - zdecydowanie. Na pewnych tematach nie wolno oszczędzać panowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.