Skocz do zawartości
jabol

nano/piko rafa w 6-8 litrach

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie czy w takim akwa mozna zrobic jakas nano/piko rafe, a jesli TAK to co tam mozna z zyjatek wrzucic

z gory dzieki za info

pzdr

jabol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj na poczatek polecam cos latwiejszego... zacznij moze od jakis 200 litrow jak juz bedzie ci super szlo i bedziesz wszystko wiedzial .... stawiaj 6-8L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde- taki maly zbiornik to juz ultra piko.

Czemu tak maly- juz widzialem i troche robile takie po 25 litrow i uwazam ze bardzo trudno cos wybrac do takie baniaczka :haha


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh taki maly bo tylko taki moze zmiescic sie na polce w szafce pod tanganika :) 240 litrow. widzialem nano rafe u kolegi jacoola w 50 litrach. akwa chodzi tylko na filtrze aquaclear i dosc czestej podmianie wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale 8 litrów to nie 50 litrów


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eltom :

no tak, ale 8 litrów to nie 50 litrów

dlatego tez zapytalem tutaj - czy mozna takie COS postawic a jesli mozna to co tam "wsadzic"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jabol :
eltom :

no tak, ale 8 litrów to nie 50 litrów

dlatego tez zapytalem tutaj - czy mozna takie COS postawic a jesli mozna to co tam "wsadzic"

Najlepiej ogórka, to się przynajmniej nie zmarnuje...ehhh

Oczywiście mam na myśli gatunek Cucumis sativus


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabol, a Ty chciałbyś w czymś takim "siedzieć" ? :wink


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaziko :

Jabol, a Ty chciałbyś w czymś takim "siedzieć" ? :wink

czy ktos moze konkretnie mi odpowiedziedz:

-TAK...to to to i tamto

-NIE

i sprawa bedzie jasna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-NIE

i sprawa powinna być jasna...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewa :

-NIE

i sprawa powinna być jasna...

ok - dzieki

w takim razie bedzie mcharium z krewetkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darekkuku :

jesteś z usa? myśle ,że skrzydlica będzie w sam raz

nie nie jestem Pszemolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...bardzo interesuja mnie takie micro rafy,uwazam ze jest to swietne rozwiazanie dla ludzi ktorych po prostu nie stac na wieksze akwa...Teraz narobilo sie specjalistycznego sprzetu do takich zbiornikow i wiem z forum francuskiego ze goscie z powodzeniem prowadza zbiorniki dwudziestolitrowe,ktore sa ladne...moje akwa to 160l zmniejszone do 130stu poprzez boczny panel,za niedlugo startuje ,jeszcze ostatnie sprawdziany sprzetu...w przyszlosci chce zalozyc pico rafe 20scia litrow...Pytasz co mozna wlozyc do takiego malenstwa,daje Ci przyklad akwa 17sto litrowego na taki rozmiar jest tam sporo zycia i chyba prezentuje sie niezle...Pozdrawiam... http://recif-paradise.blogspot.com/2006/11/mon-ancien-pico-rcif-de-17-litres.html


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w takim malym zbiorniku trzeba pewnie bardzo regularnie podmieniac wode, najlepiej z duzego dzialajacego w sasiednim pokoju :)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz pod reką Jacoola a jak pamietam to jego pierwsze akwarium miało 12 czy 14 litrów i działało super .

Tylko że Jacool mimo iż nie chce się do tego przyznać jest akwarystycznym pedantem - pewnie wiesz o czym piszę jeśli widziałeś jego mcharium (wedle mnie jeden z najładniejszych słodkowodnych zbiorników jakie widziałem).

Ja widze tylko 2 pdstawowe problmy oba są związane z dłubaniem najpierw musisz poprzerabiac w takim akwarium wszystko (światło , chłodzenie ruch wody) czylidłubanie pierwsze i co bardziej upierdliwe później szybki czyścisz szczoteczka do zębów czyli dłubanie drógie.

Co tam wpóścić najpierw skałę a potem jak dojrzeje Lybie tesselate lub Stenopus tenioristris (na każdego zwirzaka 60 l to stanowczo za dużo) . Z korali każdy mięki koralowiec bo przecież Sinularia w końcu perzerośnie 6 l i 600 l .

Pozdrawiam


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze tak na posta i normalnie cos mnie bierze po co komu taki zbiornik

polecam kule ze złotą rybką i plastikowe korale prawie jak "rafa"


moje aukcje: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5553339 250L+sump 100L 25kg skały,cyrkulacja 4 kilo,obieg aquabee 2000/1,o?wietlenie 4x39(2x10000k,2xactynic),odpieniacz midiflotor na pompce tetra ap300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak:

Da sie :) Wystarczy przejrzec nano-reef.com. Jesli ktos chce sobie postawic akwarium morskie na biurku to ja nie widze przeciwskazan, sam tak mialem przez rok :) Chcialem po prostu sprobowac morszczyzny bez ryzykownych inwestycji.

Ale jesli kogos na takie ryzyko stac to goraco rekomenduje jednak wiekszy zbiornik.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

widziałem na reef-central grzybowienca w 10 litrach wody . Nawet...nawet...


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :

uwazam ze jest to swietne rozwiazanie dla ludzi ktorych po prostu nie stac na wieksze akwa...

A ja uważam, że jak kogoś nie stać na zapewnienie przynajmniej przyzwoitych warunków lokalowych swoim morskim podopiecznym, to niech wybierze hodowlę pleśniaka albo fasoli, które są trochę bardziej tolerancyjne w stosunku do skłonności sadystycznych swojego właściciela...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eva,mysle ze przyzwoite warunki mozna stworzyc w kazdym zbiorniku...patrzac na to wszystko z Twojego punktu widzenia wszyscy jestesmy sadystami...wyjedz sobie na wakacje na rafe koralowa,spojrz na swoj "wielki" zbiornik i szybciutko dostrzezesz niedoskonalosci w oswietleniu,ruchu wody,przestrzeni...wszystkie akwaria to wiezienia a to ze udaje nam sie utrzymac w nich zycie swiadczy tylko o tym ze "bonsai morski" jest mozliwy...ja wyrzutow sumienia nie mam...Ty chyba tez skoro masz w domu akwarium...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę że się da takie coś zrobić, tylko nie wiem czy łatwo jest znależć takie malutkie pustelniki, chyba że dzikie kraby i jakieś szczepki zoathusów


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :

wszystkie akwaria to wiezienia a to ze udaje nam sie utrzymac w nich zycie swiadczy tylko o tym ze "bonsai morski" jest mozliwy...

jest roznica miedzy wiezieniem w ktorym mozesz sobie pobiegac i pograc w koszykowke, a wiezieniem tak cisanym, ze nawet sie polozyc nie mozesz... :)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :

Eva,mysle ze przyzwoite warunki mozna stworzyc w kazdym zbiorniku...patrzac na to wszystko z Twojego punktu widzenia wszyscy jestesmy sadystami...

Poniekąd tak, ale jest pewna subtelna różnica tak jak pisze kaziko. Zgadza się, że przyzwoite warunki można zapewnić, ale na pewno nie zapewni ich osoba nie mająca o tym zielonego pojęcia. I jak dla mnie są pewne granice szaleństwa, dobry przykład "miłośników" psów podał darekkuku, bo są i tacy, czego tak samo nie popieram jak trzymania zwierzaka jako zabawki w szklance na biurku. Mam tylko nadzieję, że na innych forach nie toczy się analogiczna dyskusja na temat czy pingwina można trzymać w lodówce, konia na balkonie, a strusia w kawalerce na 6 pietrze...pozdrawiam


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.