Skocz do zawartości
MateuszD

PH powyzej 8.4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mniej wiecej od tygodnia PH po poludniu/wieczorem rosnie powyzej 8.4 (niewiele, nie zaobserwowalem wiecej niz 8.42), ale przypadkiem odkrylem ze pare dni temu koncowka weza zasysajacego powietrze do odpieniacza przy myciu okien wpadla do mieszkania, i teraz nie jest ciagniete z zewnatrz. Czyli PH rosnie od dosc dawna, choc bardzo stopniowo.

Mierze Skalarem z elektroda akwarystyczna.

KH powoli staram sie podniesc (bylo dluzszy czas w dosc bliskich okolicach 7), teraz mam 8 (dodaje KH bufer Kenta), Ca i Mg mam generalnie powyzej normy na samych dolewkach.

Czy powinienem jakos obnizyc ph (jesli tak to jak?). Jesli nie teraz, to za kilka tygodni jak bedzie tak roslo to przekroczy 8.5 i juz chba konieczna bedzie interwencja?

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No powiedzmy że pH 8,6 to nie rewelacja, ale spójrz na zwierzaki, jak one się zachowują, sprawdx ponadto elektrode,kiedy ostatnio robiłes kalibracje Ja w swoim zbiorniku mam pH:

w nocy - 8,3

rano - 8,2

w dzień - 8,5

takie pH i SPS'om i LPS'om nie przeszkadza.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rano 7,9 - 8

wieczorem 8,2 - 8,4

tez u mnie wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7,9 - 8,4 to chyba troche sporo ? Ja w swoim baniaku mam 8,2 - 8,4


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wad większych wysokie pH spowalnia proces kalcyfikacji.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli za wysokie nie powinno byc, ale jak je zbic? Mam chyba bufor PH kenta, ale on raczej podnosi, choc jako bufor to powinien raczej stabilizowac.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój rozum ...jeżeli wężyk wpadnie do mieszkania a w nim jest z pewnością większa koncentracja CO2 to wręcz odwrotnie - ph powinno Ci spaść. To tak jak w reaktorze Ca - dodajesz CO2 i zmniejszasz ph. Myślę ze nie jest to przyczyna podniesienia twojego ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P: wiem ze to nie jest przyczyna, mialem nadzieje ze przekladajac wezyk zza okna do mieszkania obnize ph, a tu sie okazalo ze od paru dni juz jest w mieszkaniu, moge w ogole ten wezyk odlaczyc od odpieniacza, w szafce z pewoscia jest wieksza koncentracja co2 niz pod oknem, i jeszcze sproboje dzis skalibrowac elektrode, zobaczymy czy nie zaczela przeklamywac.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wykalibrowaniem elektrody to b.dobry pomysł.

Zerknij jeszcze na instrukcję stosowania tego preparatu buforującego może go żle stosujesz.

Rozmawiałem ostatnio z kumplem o tym preparacie i też mówił że dość znacznie podnosi ph ale też bardzo dobrze go trzyma.

A tak wogóle to myslę że ph 8,4 to całkiem ok pozom.

Ja cuduję od kilku miesiecy ( tylko Ballingiem i k.wasserem)aby osiągnąć podobny poziom i efektu brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze chyba przedwczesnie sie niepokoilem, po skalibrowaniu elektrody odczyt spadl do max 8.30. Choc co prawda kalibrowalem w plynach ktore mialy kilka miesiecy, a one zdaje sie tez dosc szybko traca waznosc, ale do takiej dokladnosci to mysle ze wystarczy.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podmienilem wode (20%) ... i wieczorem PH 8.5, redox spadl z 440 na 280. i jak zwykle powoli rosnie; pierwszy raz mam tak wysokie PH, ale skoro u Romana to norma... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.