Skocz do zawartości
Rafisko

Zebrasoma Flavescens

Rekomendowane odpowiedzi

Cholender... szczrze mówiąc zakładania akwa tylko po to by założyć potem większe nie ma sensu. Jak już mogę się zdecydować np. na 120x50x50 czyli 300L w tym litrażu chyba będzie pewnie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze lepiej 2x wieksze, tym sposobem dojdziesz do metra szesciennego wody :)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co już cuduję :). Załatwię sobie zbiornik 250-300L I to ostateczna decyzja. W środku na pewno Zebrasomka i Occelarisy. Reszta obsady wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafisko - masz juz jakis sprzet ?? Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze kazde obliczenia ceny sprzetu mozna smialo mnozyc przez dwa po zakupie. Ja ci proponuje calkowicie odmienna taktyke (oczywiscie w przypadku gdy zadnego sprzetu nie masz). Taktyka jest nastepujaca:

- poluj na b.dobry odpieniacz - kup uzywany i nie zwracaj uwagi na wydajnosc - jak pisze ze do 1000L to do 200L tez bedzie dobry, a nawet lepszy niz ten na ktorym pisze do 400L.

- poluj na dobre swiecenie - poczekasz, pobujasz sie tu po targowisku, czy po allegro (ebay.de to tez dobre zrodlo taniochy) ale predzej czy pozniej trafisz na cos dobrego, ladnego i TANIEGO.

- poluj na dobra pompe zwrotna.

Dopiero jak kupisz te trzy rzeczy zaplanuj sobie akwa - jakie wymiary, jaka pojemnosc itp. Wtedy zaplanuj sobie szafke, sump itd itd.

Dlaczego tak ??

1. szklo jest najtansze w calej tej zabawie

2. trafi ci sie tania ale wypasiona lampa ktora za nic nie przypasuje do szkla, ktore bedziesz trzymal w piwnicy niezalane z powodu poszukiwan lampy.

3. trafi ci sie tani odpieniek ale za nic nie wejdzie do sumpa.

POZATYM NAJWAZNIEJSZE: projektujac, budujac, skladajac akwa 100 RAZY ZMIENISZ ZDANIE CO DO OBSADY :)) GWARANTUJE CI TO :))

pozdrawiam i zycze sukcesow


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Na początku planowałem 60L, ale moja rodzina bardzo mile przyjęła ten pomysł. Przez to nie nie będzie to akwarium do "pokojowe", tylko bardziej nastawione na salon albo korytarz akwarium dekoracyjne. Zastanawim się bardzo nad pojemnością. Skoro bedzie to już "stała ekspozycja" to akwarium na pewno powinno być duże. Podejrzewam jednak, że pojemność powinna wynosić tak nie więcej niż 300-350L. Tak to widzę. Co do oświetlenia to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie HQI. Czy wszystkie takie lampy muszą wisieć z sufitu? Wolałbym,żeby była jakoś praktyczniej osadzona, nie wiem jednak czy są takie możliwości. No chyba, że można zastosować jeszcze jakieś inne mocne oświetlenie sprzyjające koralom. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa: Czy takie akwarium bardzo hałasuje? Będzię miało oczywiście komin i sump jeśli ma to jakieś znaczenie do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany przeszły kolejną, ale teraz na pewno ostateczną zmianę :). Będzie 180L. Co do obsady:

1x z. flavescens

2x a. ocellaris

1x d. mellanurus

1x g. loretto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dascylusa melanurusa stanowczo Ci odradzam miałem go i powiem tyle po pewnym czasie zdominował wszystkie ryby przeganiał je niemiłosiernie i do tego wydawał jeszcze jakieś dzwięki:DTak więc mialem dość i po rozłożeniu praktycznie całej zabudowy na czynniki pierwsze wydarłem chwasta a wierz mi nie było prosto go złapać.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra :) zbyt wiele złych opini o tej rybce. Zamiast niego chciałbym jakiegoś innego garbika albo nic. Sama zebrasoma, błazny i loretka mogą stworzyć fajne akwarium :) zastanawiam się czy akwa zrobić wyskokie na 45cm - 180L, czy lepeiej 50cm- 200l, ale to i tak małaróżnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego takie niskie?:)

Jak masz HQI 150W to moze 55cm?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. wolę mieć niższy, żeby światło było mocniejsze :) 50 cm starczy :) a na 200 litrów mogą jeszcze przypaść jakieś inne rybki oprócz zebrasomki, pary błanów i loretki? fajne by było coś niebieskiego :) byle nie Hepatus lub białobrody, bo 2 pokolce w 200L to byłay już chyba przesada. Nie licząc tego, że są kłpopotliwe. Noi jeszcze nie chromis niebieski, bo jest brzydki :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centropyge argi:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.