Skocz do zawartości
Rebciu

Moje nowe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem sobię, że przy okazji wysyłania zdjęć do Szymka, umieszczę tu takie jedno poglądowe aby uciąć trochę tą łatkę tajemniczości jaka wisi na moją osobą :)

Zbiornik jest bardzo młody i myślę, że pobiłem nawet jakiś rekord biorąc pod uwagę, że korale to prawie sane SPSy :)

Skała wsadzona jakieś 7 tygodni temu - miesiąc przeleżała w AM po transporcie. Przeprowadzka ze starego zbiornika 2 tygodnie temu. Wszystko jeszcze bardzo delikatne choć redox na poziomie 450-460. Większość korali w starym zbiorniku zbrązowiała bo nie mogłem sobię poradzić z fosforanami. Teraz już widać pierwsze pozytywne reakcje. Zdecydowana większość korali to szczepki więc "szału nie ma" :) nawet trochę groteskowo to wygląda :D. Zobaczymy co będzie dalej :D1135-akwarium 08.2007.jpg


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność ogladać to akwarium na żywo i powiem tylko, że zdjęcie nie oddaje tego jak to akwarium wygląda na żywo. Jest naprawdę piękne:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rebciu, na groteskę to nie wygląda, szału nie ma ale jak wszystko podrośnie to niektórych doprowadzisz do szału :). Trzymam kciuki.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo, góra-dół-środek ostro daje.

Dwie obiegowe czy jedna ?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj bedzie sie dzialo:) teraz tylko dbac i efekt murowany. Polska jeszcze raz Polska:):):)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek - zdjecie bardzo rzadko oddaje to, co prezentuje zbiornik. Nieumiejetnie zrobione, moze pokazac cos zupelnie innego. Dlatego chcialbym zobaczyc na zywo akwarium np. Ivana albo po dlugiej nieobecnosci akwarium Andrzeja. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, Dominik nie przesadzaj :) Akwarium jest młode i ubogie w większe korale. Skała się sypie niemiłosiernie, watę muszę wymieniać raz dziennie i wygląda jak wyjęta z szamba :) Glony wapienne jeszcze nie ruszyły. Potrzeba czasu i cierpliwości.

Może opiszę system i w opisie odpowiem dla Jarosława :D

Akwarium 160x90x65h. Oświetlenie 500W T5 + 500W HQI, Cały osprzęt za tylną ścianą w garażu, Odpieniacz ATI BM250, Profilux, filtr glonowy, filtr 2 w jednym - pochłaniacz fosforanów + węgiel aktywny, dozowane płyny (Ca, Mg, kH + stabilizatory Wilkensa + aminokwasy Grotecha), 2 pompy powrotne Deltec 4040, w akwarium cyrkulacja Tunze 6200 + 6100 (w planach wymiana 6100 na drugą 6200) za skałami Tunze nano 4500/h + Hydor 4000l/h

Tak sobię pomyślałem, że to co zrobił Szymon z cyklicznościa zdjęć aby zobaczyć jak zbiornik się rozwija jest rewelacyjnym pomysłem i co mi tam - będę go małpował :)

Szymon byłem u Andrzeja w niedzielę i............... do tej pory mnie oczy bolą :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za fajny opis, Rebciu jeszcze chciałbym się spytać co to są te stabilizatory Wilkensa bo normalnie jestem w szoku co to jest ?:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekne wymiary, piekne swiatlo, piekne akwarium.

Ps: Rebciu

Ludziska troche "usprawniaja" te pompki nano 4500l/h, wycinajac dodatkowe szparki w korpusie, co powoduje, ze pompa moze o wiele latwiej wode zassac. To b. znacznie zwieksza jej wydajnosc.:lampka

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizują pH, KH i CA + dostarczają mikroelementy i tak naprawdę jest to firma Reef Evolution :) jakbyś szukał w sieci


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje i życze stabilnych parametrów :)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, dzięki za info. Przy najbliższej okazji, czyli czyszczenu - pokonbinuję :)

Adnrzej kiedy tylko znajdziesz czas to wpadaj bo zaproszenie masz od dawna :)

Ja mam nadzieję, że w związku z naszym forumowym wyjazdem do Safagi 9.10.2007 ściągnę dzień wcześniej uczestkiów:drink i będziemy ostro "debatować":drink bo wylot jest rano i jak ktoś ma daleko do Warszawy to co będzie po nocy jeździł :D Dodatkowo Aqumaniac ma problemy z lataniem i trzeba jakoś go zmusić:drink do wejścia na pokład. Andrzej może możesz wpaść 8.10 bo będzie nas więcej i humorki urlopowe to ciekawe rzeczy będą się działy z pewnością :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarek przyzwyczaił nas do swojej skromności, nie słuchajcie więc go jak mówi że szału nie ma. Na pewno przy jego ogromnym zaangażowaniu w przedsięwzięcie będzie to w przyszłości bardzo piękny zbiornik.

Pozdrawiam

dexa


DEXA /jacekdl@o2.pl/ GG 3977 niestety na razie www.papierline.pl

moja mała galeria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No narescie Czarku dales fotke jak dlamnie zapowiada sie super i coraz bardziej podoba mi sie czarne tło:D


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarku, gratuluje zbiorniczka. Wyglada pieknie.

W koncu zdecydowales sie na fotke :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Czarku coś coby pasowało do twojego zbiornika ale nie wiem czy Ci to zawozić :)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tygrysiego?

Ty cwaniaczku :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypaśne akwa.

Gratulacje :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tygrysiego i wypasionego :)

Ładny zbiornik i mam nadzieje że zobacze go na żywo , niestety ja mojego jeszcze pokazać nie moge :)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jedno pyt przy prawidlowej ilosci zywego piasku jak widac na zdjeciu skale masz wyzej na czyms postawiona?

czy czesc skaly jest pod piachem?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, jutro czekam, kawka też :)

Darek skała leży na szybie, a piach nasypany został później.

Wszystkim dziękuję za dobre przyjęcie nowego baniaka :) - następne zdjęcia za rok może dwa :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze tak pare fotek osprzetu jak wszystko rozwiazales sumpy,glonowy,swiatlo itp.Mysle ze takie zdjecia od strony technicznej moga sie ludziom przydac przy zakladaniu zbiornikow.

Pozdrawiam Kiwalski


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.