Skocz do zawartości
dany

Glony w refugium

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z glonami w refugium,tzn. na ściankach rosna zielone nitkowate kłebiaste glony, mimo tego ze stale je usuwam meczanicznie, ograniczyłem światło i nawet dałem niewielką dodatkowa cyrkulacje, nadal rosna. Na szczescie nie przenosza sie do akwa głównego.

Juz nie wiem co z tym robic. Moze jest tam za mała cyrkulacja?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody masz zwalone niestety. Często jest tak, że glonowy wygląda trochę gorzej niż zbiornik główny bo zazwyczaj nie ma ta zwierząt, które jedzą glony lub system jest tak skonstruowany, że wszystko (detrytus) tam trafia, potem gnije i stąd rewelacyjne miejsce do rozrostu glonów. Dodatkowo jeśli ma się MM lub inne podłoża oddające pierwiastki i mikroelementy może taki rozrost potęgować. Ja bym zadbał o wodę bo coś jest nie tak. Ograniczenie karmienia, węgiel, wkład na fosforany, DSB lub wymiana odpieniacza na bardziej wydajny myślę, że powinny pomóc :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, MM nie mam, na 250 litrów mam APF wiec chyba jest ok. Zastanawiam mnie jedna rzecz na dnie refungium mam wklejone na szerokosc male szybki zeby nie wypłukiwało ewentualnego MM tam własnie zbiera sie "syfek", wiec moze wyciac szybki??

A glony te od Ciebie faktycznie rosna dosc szybko wiec pewnie cos jest nie tak. Filtr na fosforany też już chodzi od 3 miesiecy i wegiel tez wrzuciłem. A nie myslisz, żeby wrzucic dodatkowa cyrkulacje?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.