Skocz do zawartości

Historia edycji

khazad93

khazad93

3 godziny temu, wojtas350 napisał:

No najbardziej dostaną po czterech literach ci co świeca T5 bo przy nich stosunek wat do litrów musi się zgadzać, a nie da się prowadzić akwa 300 l na 2xT5 39 w

Sam mam ten problem, świecę T5 ale patrząc na ceny lamp led które by zastąpiły t5 to koszty idą w tysiące za lampę. Za kilka tysięcy jakoś objadę z tym prądem. Myślę tutaj o philipsie coral care czy tej nowej ati straton. Sam się zastanawiam czy dalej trzymać akwarium jak ceny prądu podskoczą a wg mnie nie ma innej opcji. U mnie byłby wzrost z około 200 na 600 miesięcznie za całe mieszkanie. Na polskim rynku brakuje węgla, bloki energetyczne stoją na braki paliwa a dopiero mamy lato a nie jestem taki pewny czy kopalnie nagle są w stanie zwiększyć wydobycie ( i czy będą chciały). Swoją drogą koszt produkcji energii podwaja opłata za emisję co2 która nie została zniesiona. Będziemy piszczeć i płacić albo likwidować zbiorniki.

khazad93

khazad93

3 godziny temu, wojtas350 napisał:

No najbardziej dostaną po czterech literach ci co świeca T5 bo przy nich stosunek wat do litrów musi się zgadzać, a nie da się prowadzić akwa 300 l na 2xT5 39 w

Sam mam ten problem, świecę T5 ale patrząc na ceny lamp led które by zastąpiły t5 to koszty idą w tysiące za lampę. Myślę tutaj o philipsie coral care czy tej nowej ati straton. Sam się zastanawiam czy dalej trzymać akwarium jak ceny prądu podskoczą a wg mnie nie ma innej opcji. Na polskim rynku brakuje węgla, bloki energetyczne stoją na braki paliwa a dopiero mamy lato a nie jestem taki pewny czy kopalnie nagle są w stanie zwiększyć wydobycie ( i czy będą chciały). Swoją drogą koszt produkcji energii podwaja opłata za emisję co2 która nie została zniesiona. Będziemy piszczeć i płacić albo likwidować zbiorniki.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.