Jump to content

khazad93

Klubowicz
 • Content Count

  249
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Mateusz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Katowice
 • Akwarium
  250l SPS/LPS

Recent Profile Visitors

2027 profile views
 1. Dzięki! Jacek a po czym poznajesz że musisz uzupełnić zasyp w reaktorze? Po spadku pH w zbiorniku ? Wodę RO mam w wydzielonej komorze sumpa.
 2. Powietrze było w układzie przy zalewaniu, a do testu szczelności jakoś nie starałem się za bardzo pozbyć każdego bąbelka. W akwarium reaktor już chodzi bez bąbli.
 3. Cześć Dzięki konsultacjom z @Jacek56 powstał reaktor kalkwasser. Zbudowałem go na bazie reaktora biopelletek Redstarfish Storm ,który stał wiele lat nieużywany. Lekkim wyzwaniem bylo podłączenie pompy aquabee 1000 z hydrauliką. Okazało się że łącznik do locline na hydraulikę 20 mm pasuje do łącznika kroplomierza 3/4" do podlewania ogrodu. Reszta to kolanko na wąż 20mm i wąż 20mm z marketu budowlanego i kształtki ze zwykłej hydrauliki 20mm. Wrzucam linki do zdjęć na dysku jakby kogoś ciekawiło. Zasilanie reaktora odbywa się przez pompę dozującą do ballinga. Wiem że lepiej jest podawać w systemie ciągłym ale jeżeli taka metoda podnoszenia pH u mnie się sprawdzi to można będzie coś o tym pomyśleć. Chociaż z drugiej strony wodorotlenek sodu też dozuje się ballingiem i nikt sobie krzywdy nie zrobił. https://drive.google.com/file/d/16EK0CSpLmdYCqwrNNreA3Q_kU-JFn8np/view?usp=share_link https://drive.google.com/file/d/1cg8x7YHvwnInIwJzbQlCnuR6dLjhxHMA/view?usp=share_link https://drive.google.com/file/d/1M7WNrDtRJScTe5HvCEQXQC2lTwLDhnFs/view?usp=share_link Oraz film z działania na czystej wodzie: Odgłosami się nie przejmujcie mój syn postanowił zaistnieć w internetach ;P
 4. I to może być dobre. Ogólnie dużo czytałem o reaktorach i wnioski są następujące: Jak ktoś ma miejsce to najlepiej podawać kalkwasser jak ballinga z dużego zbiornika, reaktor może być ale nie musi- bardziej tu chodzi o oszczędność miejsca. Reaktor który wrzuciłem w filmiku nie jest za dobry. Wodorotlenek wapnia szybko wytrze pompę w środku (raz koszty pompy a dwa syf z pompy poleci do zbiornika). Najlepszy typ reaktora do kalkwasser wg mnie zrobił @dadario, jeżeli u mnie kalkwasser się sprawdzi będę robił taki sam bo ceny np delteca zabijają. W USA widziałem reaktor z mieszadłem magnetycznym normalnie w sprzedaży. Zostawię moje przemyślenia tutaj może komuś się przydadzą.
 5. Cześć! Zastanawiam się nad zastosowaniem metody kalkwasser jako sposób na podniesienie pH. U mnie w zbiorniku ostatnio zmierzyłem 7,7 wieczorem i do ideału mu daleko. Mikserów u nas jak na lekarstwo w dodatku za niemałe pieniądze więc trzeba zrobić coś DIY. Pomysł @dadario fajny tylko nie przekonuje wycierające się dno od pastylki. Znalazłem w necie taki projekt: Co o nim myślicie? Dozowanie makro u mnie leci przez reaktor wapnia.
 6. Cześć! Zamówiłem akwarium 60x50x50 (w tym 10cm na panel). W akwarium będzie harem błazenkow i ukwiały. Miałem zamiar świecić nad tym akwarium lampa jebao ak60 ale żeby barwa światła była jakaś sensowna białe muszę skręcić na 0. Czyli pi razy oko świeci nad zbiornikiem 30w. Wg mnie trochę mało. Jaką lampę byście polecili na ten zbiornik? Szczerze to mógłbym kupić nawet Radiona ale nie chcę wydawać niepotrzebnie pieniędzy skoro mają tam być tylko ukwiały. Na bank nie wsadzę tam Sps czy LPS bo od tego mam inny zbiornik. Pozdrawiam!
 7. Tak czytałem że trzeba w nich wymieniać jakieś gumki bo się zużywają. Jak często trzeba to robić ?
 8. Naprawdę eleganckie podejście do klienta. Sam się zastanawiam czy nie wymienić moich Tunze na lokówke od maxspect ze względu na głośną pracę tych pierwszych. Plus serwis na miejscu w razie draki.
 9. @R3BEL A miałeś jakieś acropory pod taką ilością światła?
 10. Mam jeszcze pytanie odnośnie radionów. Ile sztuk musiałbym kupić nad mój zbiornik? Myślałem o dwóch sztukach xr15 żeby światło bardziej rozłożyć ale nie jestem pewny mojego wyboru. Lampy PS są chyba lepsze nad większe zbiorniki bo kupowanie 400W w ledach żeby je skręcać o połowę tylko ze względu na pokrycie to trochę bez sensu.
 11. Czyli jednak moje podejrzenia że świetlówki po 4 miesiącach świecą gorzej nie są bezpodstawne.
 12. Właśnie używam ATI. 4x blue plus, aktynike i coral plus. Nowych świetlówek jeszcze nie zamawiałem więc wypróbuję giessmana.
 13. Dzięki z podpowiedzi. Szczerze mówiąc nie brałem maxspectów pod uwagę, tylko lampy typu PS alpha, philips coral care czy radiony w sumie nie wiem dlaczego. @dalea Ty nie byłeś sceptykiem jeżeli chodzi o te nowe lampy od PS? Co zmieniło Twoje zdanie?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.