Skocz do zawartości
iwo

plany mojej pierwszej rafy 114l+30l

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

dzieki za komentarze .

mam zamiar dołożyc troche światła... bedzie to napewno aktynika... tylko ni wiem czy isc w 60W t5 czy moze jakiec PC??

jakies pomysły?

pozdrawiam iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w planach 2x T5 24W aktynika do tych HQI 150 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma ktoś przypadkiem na sprzedaż belkę 1x 24w (ok 60cm) t5?? :)

chętnie kupie bo ceny sklepowe sa dziwne a diy na wiszącą może słabo wyglądać....

nie wiem czy to jest do t5 ale w sumie tanie... http://www.um-um.pl/akw-morska_oswietlenie_zasilacze-do-wietl-wek_arcadia-zasilacz-do-wietl-wek.html

zapodam to na rurkę nierdzewna i pełen minimalizm...:D

pozdrawiam iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... przepraszmze nie oposialem szybko...

panel sprawdza sie bez zastrzeżeń...

moze dał bym idi a nie mini flotora...

a tak to sopoko...

pozdrawiam iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa super swietnie sie prezentuje. Ja wlasnie dzis przywiozlem do domu bardzo podobne. Brutto 82/47/47 (panel z boku 15 cm szer).

Fajnie ze uzyles czarnego koloru na tylna sciane bo zastanawialem sie jak to bedzie wygladac z morszczyzna. Mam czarne w swoich slodkowodnych ale morskie to glownie z niebieskim widzialem 8-) Tak jak i ty jestem poczatkujacy 8-) (choc ty juz nie, bo akwa stoi i niezle wyglada). Chcialbym zapytac jak zamaskowales panel od wnetrza akwa, bo wyglada na zdjeciach jakby byl czarny a nie przezroczysty?

Czy on jest ze szkla czy z plexi?

Zbych


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Iwo. Jestem nowy na forum czytam,oglądam i powiem Ci jedno,moim skromnym zdamiem jedno z najładniejszych akwari jakie widziałem.Noszę się z zamiarem założenia solniczki o podobnych wymiarach i Twoje akwa będzie dla mnie wzorem,będe pilnie obserwował!Pozdrawiam Ps.Czy są na forum akwaryści z woj.opolskiego.Chętnie nawiążę kontakt,ja mieszkam koło Nysy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panel jest ze szlka ale od zewnatrz oklejony czarnym spienionym pcv... na pierwszej stronie są fotki...

dzięki za miłe słowa!

pozdrawiam iwo

ps. aktualnie nadal walcze z wirkami i cyjano ....

i do tego jutro rano wyjezdzam o 6 rano na 2 tygodnie..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iwo mam pytanie odnośnie umieszczenia odpieniacza w panelu. Na początku pisałeś że w pierwszej komorze będzie żywy grys i żywa skała w drugiej odpieniacz i dalej w trzecim pompa. Na zdjęciach z zalanego baniaka widzę że odpieniacz jest w pierwszej tam gdzie grzebień. Czy to złudzenie na zdjęciu czy faktycznie jest w pierwszej a druga jest wolna bądź wypełniona skałą ?

Dodam, że bardzo ładnie się twój baniaczek prezentuje :) Masz automatyczną dolewkę czy sam uzupełniasz odparowaną wodę ?


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iwo napisz proszę jak wkleiłeś w środku spienione pcw czy nakładałeś klej punktowo czy wysmarowałeś całe pcw i na szybę oraz jakiego kleju użyłeś?Czy panel z przodu masz też zasłonięty pcw i czy ono jest przyklejone od zewnątrz?Może jakieś nowe fotki akwa?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... jak widac na fotkach na pierwszej stronie pcv jest od strony zbiornika. naklejone zostało silikonem jak reszta panela ... smarowałem po krawędzi i X przez całosc...

akwarium wiele sie nie zmienilo .. tylko mi sześciopręgi zlikwidował babke, 2 amphipriony i magnifice...:/ straszny terrorysta...

dolewka narazie manualna:D

odpieniacz jest w pierwszej komorze... racja:D a skała w 2giej..

NIE MA NOWYCH RZECZY W AKWA BO NADAL BORYKAM SIE Z WIRKAMI!!!

NIE MAM JUZ NA NIE POWOLI SIŁY! ROBIE PODMIANY PO 25% 2 RAZY NA TYDZIEN I NADAL NIC... RYB NIE KARMIE BO SZESCIOPREGI ZJADA WIRKI I GRUBAS SIE ZROBIŁ:)... W TEN ŁIKEND ZROBIE 50% PODNMIANE I ZOBACZE...

KTOS MA JAKIES INNE POMYSŁY NA TO USTROJSTWO??

kh - 7 ca- 390 temp- 25 sól-1.023

pozdrawiam iwo

fotki niedlugo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak walka z wirkami?może jakieś nowe fotki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladny zbiornik no chyba doszla kolejna opcja, (panel)nie wyglada to tak strasznie jak sie dobrze zrobi go


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dalej borykam sie z wirkami i cyjano...

dzisiaj dołożyłem dodatkową pompę 1200 l/h

wiec łącznie jest juz

5700 l/h + 2000 l/h (obiegowa) na 120 l zbiornika....

co daje ok 64 razy obrut całej wody na godzine... jezeli cyjano nadal będą to skończą mi sie pomysły...

czy to aby nie za duzy prąd np na lps'y? (euphilia)

badałem ostatnio wode z ro+di i mam 007 ppm na tds... to podobno jeszcze tez nie jest zle... wiec to tez nie jest powod

ryb nie karmie...

a i zmieniłem sol z am na Tropic Marine Pro

...

spróbuje dzisiaj wrzucic fotki... jakies... ale zbiornik nie wygląda jeszcze dobrze...

zastanawiam sie nad zmianą koloru tła na ciemny granat...

pozdrawiam iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne jest, zeby w pojemniku DI byla zywica :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update ale taki mega z biegu.. ale jak pisalem ze zapodam to daje... sorki za jakosc itp bo jak widac akwarium nie przygotowane do sesji....nawet szyby brudne przy krawędziach...

poprawie sie niedlugo...

calosc

pocalend4.jpg

nowy nabytek z wa-wy :)

poakrotk2.jpg

pozdrawiam iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem.... na szyby nachodzi mi jakby mleczno-szary nalot... bardzo łatwo także z niej zchodzi ale ostatnnio pojawia sie w takim tempie, ze jest to zniechęcające... szyba jest mentna 7 godzin po jej przetarciu...

jakies rady??

pozdrawiam iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tam akwarium? może jakis update, bo muszę przyznać, że twoje akwarium bardzo mi się podoba...

tylko najpierw posprzataj :( bo ostatnia fotka troche kiepska:)

ps. co sie stało z całą obsadą?


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

AKWARIUM JUŻ JAKIŚ CZAS TEMU ZOSTAŁO ZLIKWIDOWANE...

CHĘTNIE SPRZEDAM MINI FLOTORA Z POMPĄ , SZKŁO Z PANELEM , POMPĘ OBIEGOWĄ!

ceny ustalmy na poziomie 60% ceny sklepowej:D

odbiór osobisty w poznaniu.

a szkło z panelem dajmy za 150zł + extra dodam resztkę soli aquamedic i jakieś minerały dla korali:D fe i inne:P

pozdrawiam iwo

piszcie na iiwoo@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.