Skocz do zawartości
pawel_jaw

Kto ma jakąś radę

Rekomendowane odpowiedzi

podoba mi się chelmon rostratus, ale nie wiem, jakie ta gadzina ma wymagania:( Czy ktoś z forumowiczów ma takie śliczności u siebie za szkłem??? Jeśli tak, to będę wdzięczny, jak ktoś coś o nich napisze


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź maila (przetłumaczone translatorem) ale chyba coś z tego zrozumiesz:)

pozdrawiam

darekkuku


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć trudny w aklimatyzacji i wysokie wymogi względem wody. Niebezpieczny dla bezkregowców osiadłych i rurkówek. Pomocny przy walce z aptasiami.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekkuku nie mam nic na skrzynce:(( Jakbyś mógł to zamieśc tu na forum, to może innym też się przyda


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urokliwa rybcia, jednak aklimatyzacja dość trudna, zalecane jak u rozgwiazd przeciągać przenoszenie do nowych warunków nawet do 12 godzin, pozatym może zdziesiątkować choinki i sabelle, raczej doradzam tylko do akwa z rybkami.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

A ja napiszę zupełnie na opak! Ryba łatwa w aklimatyzacji jeżeli kupisz ją kilka dni po imporcie, nie mającą oznak choroby ani uszkodzenia pyszczka( wtedy żeczywiście zaaklimatyzowanie jej jest równe 0!). To jest mój drugi chelmon i jestem z niego bardzo zadowolony , ponieważ wyjadł mi 70% aptasi a aklimatyzację przeszedł bezstresowo! Pierwszy osobnik został sprzedany na następny dzień bo zaczął od podgryzania clavulari i rurówek. Obecnie mam chelmona już ok pół roku i nawet zaczął zjadać mrożonki! W moim 500l akwarium mam ponad 20 ryb w tym ponad 10 pokolców a azotany sięgają po karmieniu 50mg/l a chelmon nie wykazuje żadnych oznak stresu z tego powodu!

Podsumowanie jest takie - ryba nie jest wcale teka wrażliwa jak piszą. Jedyny tylko minus to taki, że niektóre osobniki mogą z uporem maniaka podskubywać polipy korali i rurówki.W obecnej sytuacji nie zauważyłem nagminnego podskubywania w/w bezkręgowców przez mojego chelmona. Robi to sporadycznie ( nie zniszczył przez pół roku ani jednej rurówki)!

Pozdrawiam P.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.