Skocz do zawartości
grzegorz.p

membrana osmotyczna

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich morszczakow,mam pytanko odnosnie samej

membrany ,a dokladnie oznaczenia jesli chodzi o jej strukture mikroporow badz jej przepustowosci-pytam bowiem dreczy mnie pewna plaga i jestem niemal pewien

iz wraz uzupelniana woda na dolewki dostarczam owej

pladze samostarteru[ osmoza aquamedic +DI]

jaka bylaby najodpowiedniejsza membrana do mojej osmozy? serdecznie prosze o jakies podpowiedzi pozdrawiam forumowiczow

l


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

coz to za plaga, ze po DI jeszcze sie rozwija? Przeciez przy dobrym DI RO jest w zasadzie niepotrzebne. Nawet jesli tylko troche membrana zatrzymuje to pozwala dluzej uzywac zywice...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,to plaga cjano ktorej nie potrafie zwalczyc,uzywalem juz nawet wczesniej chemi z aquamedic ,ale nawet to nie przynoslo poprawy sytuacji.a do tego pojawiaja sie jeszcze zielone nitki,to juz mnie dobija ,odpieniacz fajnie pieni[wytwarza duzo suchej piany],oswietlenie 3xt5,ale nie sadze aby tu byl problem,cyrkulaca w trzech pompach 5700L/G,nawet skrucilem troche czas swiecenia,lecz dalej nie wiem w czym dostarczam im :"pozywienie"


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyano to bakterie i jest ich wiele form, ale my podzielmy je sobie na te zyjace w brudnej wodzie i te, ktore potrafia zyc i sie rozmnazac w b. czystej, optymalnej z naszego punktu widzenia wodzie.

A wiec najpierw zmierz NO3 i PO4.

- czy uzywasz jakis extra filtr, lub moze piasek na dnie jest mocno zabrudzony

-moze jakies plastikowe weze czy plexi lub metale ciezkie (kamienie?)

-poprzesuwane jony przez dodawanie czegos tam

-za mala cyrkulacja

-moze woda jest za czysta (ozon, odpieniacz itp)

-jak tam lampy - nie za stare lub zolte?

To sie moze kazdemu przydazyc - dzisiaj akurat Tobie.

Gdy sprawdzisz wode to bedzie wiadomo o jaka forme cyano chodzi i odpowiednio mozesz zredukowac odpienianie, nie filtrowac przez wegiel, dawac wiecej pokarmu (przy "brudnej wodzie - odwrotnie).

I oczywiscie odsysac malym wezykiem.

Wiem, wiem - to sie latwo mowi ale cala Polska trzyma za Ciebie kciuki (i kilku Niemcow):)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze sie wtrace w watek, ale tez mam podobny problem - na piasku pojawia mi sie taka cienka blonka rdzawego kolory - tez chyba cyjano, i nie jestem za bardzo w stanie jej usunac - 2 dni temu dodalem 3-cia nano6045, i teraz cyrkulacja jest chyba calkiem przyzwoita, a nie moge sie tego nalotu pozbyc.

Oczywiscie jak puszcze pompe na piasek to nalot zniknie, ale wkrotce piasek tez zostanie wydmuchany :)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dDO:STANI dzieki za odpowiedz kolego ,uzywam wewnatrz akwa maly filtr z wata filtracyja .weglem[aquamedic],oraz kawalkami zywej skaly,piasek niestety wywalilem,bo podejrzewalem wowczas iz tam sie skumolowaly wszystko co najgorsze,suplementacje staram sie ograniczyc poniewaz wydaje mi sie ze to dziadostwo uzywa tego jako dodatkowego startera,.cyrulacja mysle izjest dobra

przy 10-cio centymetrowej warstwie wyplukiwalo mi go do samego dna,jak przestawilem je to wode wyplukiwalo poza zbiornik,odpieniacz dobrze pieni,ozonu nie uzywam,swietlowki sa nowe,TWOJA TEORIA CO DO ZBYT CZYSTEJ WODY PRZEMAWIA DO MNIE,wprowadze kilka stworzen,wywale wiegiel zostaie tylko wloknine ,zmieniam ja czesto


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MATEUSZD;czy masz w swoim akwa jakieos bezkregowca ktory przekopuje piasek?

jakiego piasku uzywasz?goraco polecam rozgwiazde piaskowa[ARCHASTER TYPICUS]

przekopuje piasek niesamowicie,zarowno "wewnatrz" warstwy jak i na wierzchu piasku,jest bardzo porzyteczna a akwa bo juz sama powierzchnia jej ciala sprzyja uswaniu wlasnie cjano i innego syfu,jedynie uczulam na pewien szkopul:czasami wdrapuje sie na szyby w poblizu pompek i niestety moja zmielilo na miazge,ale wystarczy miescezasysania wody zakleic drobniutka siateczkai po sprawie-sam ja powtornie kupuje itak zrobie,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzegorz.p: piach mam taki: Nature`s Ocean - Bio-Active Live Aragonite, przekopuje go piaskowa, i dodatkowo strombus.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz

Dwie babki to posprzataja.:o


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.