Skocz do zawartości
Adamek

Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Cza kupic i sprawdzic gosci - od dawna poluje na kogos kto MA na stanie Tropic Marin a nie sprowadza w 7 dni. Pewnie prywatny import - na Tropic Marin w polsce łape trzyma SIREN - przypuszczalnie stąd to 7 dni.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupowałem ale poznaję to zdjęcie i cena ta sama. Od dawna (co jakiś czas) ta sól jest wystawiana na allegro. Nie pamiętam czy pod tym nickiem.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byl taki esklep z pily co mial na stanie duza ilosc tej soli.

sprawdzony sklep.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec sobie mailuje z osoba ktora sprzedaje TM na allegro i dowiaduje sie takiej oto rzeczy:

- jest nowy dystrybutor TM w Polsce (jako drugi poza SIREN)

- dystrybutor ten ma (podobno) lepsze ceny i lepsza dostepnosc towaru


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek godny zaufania coś wiem na ten temat:)..no chyba że to ktoś inny,niż osoba o której myślę.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alef jak chcesz to mam nr tel do tych z pily ale to na priv.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może testy też będą mieli od ręki


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info od tych z allegro:

CYT:

My, jako reefathome posiadamy 'na stanie' zapas każdego z wystawionych produktów w liczbie 20 i więcej sztuk.

KONIEC CYT.

Dostalem tez cennik - ceny sa niezle. Z tego co tam pisze to na stanie maja wszystkie testy poza Si. No i wszystkie produkty TM - zamowilem sobie cosik :)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alef, wysyłają tylko po przedpłacie?


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - tzn nie pytalem czy za zaliczeniem pocztowym wysylaja, ale chyba nie.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to raczej żaden importer - nie wiem, czy Tropic Marin nawet o nich wie.

Nie prowadzą sprzedaży hurtowej(wiem bo pytałem - więc co to za przedstawiciel skoro sklepów nie zaopatruje?).

Nie wiem nawet czy paragony wystawia - to IMHO import z niemiec z hurtowni.

Ot importer.

A szkoda - bo z chęcią bym się zaopatrywał pod nosem.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przemku, z tego co wiem to ta firma nie jest importerem i nie twierdzi, że tak jest, przynajmniej z postu alefa to nie wynika. Rzeczywiście TropicMarin ma w Polsce nowego przedstawiciela, ale nie jest to ta firma z Allegro. Są to klienci tego nowego importera i dziwi mnie Twoja ich krytyka, bo z tego co widzę to Ty masz problemy z zaopatrzeniem w TropicMarin, a nie oni.

pozdrawiam


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał

Ja nie mam problemu z zaopatrzeniem się w produkty TM - napisałem że wygodnie mi by było, gdybym pojedyncze produkty mógł kupować lokalnie.

Gdybym chciał ściągnąć pełną ofertę - to nie było by z tym żadnego problemu.

Natomiast nie zamierzam tego robić - z jednej prostej przyczyny.

Sytuacja która trwała przez ostatnie dwa lata doprowadziła do tego że TM sprzedaje się szczątkowo - wiem ilu Klientów się pyta mnie o niego teraz, a ilu robiło to jeszcze z 15 miesięcy temu.

W przedostatnią zimę ściągałem z niemiec prawie 600kg soli TM(przede wszystkim Pro Reef) miesięcznie(z czego może z 100kg zużywaliśmy sami). Zapytaj ile sprzedawał "oficjalny" dystrybutor. Wiem, bo mailowałem z Austrią w tej sprawie.

Teraz tyle samo sprzedaję - ale innych firm - i to Klientom którzy kiedyś używali choćby TM, a teraz używają KM czy Preisa - i wątpie aby to się zmieniło.

Niestety - rynek w Polsce nie spał - na dzień dzisiejszy pozostałe firmy na tyle mocno ugruntowały sobie pozycję, że naprawdę ktoś musi być bardzo odważny albo nierozsądny, aby uważać, że jest w stanie to szybko zmienić.

Tym bardziej że biorąc po uwagę atrakcyjność ceny, sól TM ustępuje takim produktom jak choćby Kent Marine czy Preis. I niestety nie można na jej obronę powiedzieć nawet że jest od nich droższa, bo jest lepsza. Bo tak nie jest.

Co do dystrybutora/importera - widze dwie możliwości.

Albo "importer" ureguluje kwestie cen hurtowych i detalicznych,albo sam będzie zajmował się sprzedażą do detalu - bo żaden sklep od niego towaru nie kupi.

I stąd moja krytyka firmy z allegro - tym bardziej, że przemiła Pan która mi odpisała, poinformowała mnie, ze na razie nie mają jeszcze cen hurtowych, ale wkrótce bedą mieć(!). Czyżby trzeci dystrybutor? :) Wybacz, - coś tu się nie zgadza z tym co piszesz - chyba ze to jedna i ta sama firma - a jeśli nie, to waro aby się ten "aktualny" importer zastanowił, czy pod skrzydłem nie wyrasta mu kolejny.

Tylko zeby nie wyszo tak, jak w pewnym filmie - w firmie byli sami dyrektorzy, a nie było komu cegieł nosić(prowadzić cały detal). Alte to takie off zmojej strony.

Nie trzeba wykazywać się nie wiadomo jaką bystrością umysłu, aby wiedzieć, że ceny w których oferuje ten sklep nie doprowadzą do rozbudowy sieci dystrybucji tej marki produktów a jedynie zaspokoją wąski strumyczek pewnego grona(już nielicznego) Klientów - Którzy Za Wszelką Cenę będą chcieli używać akurat ich a nie żadnych innych.

Znam ceny TM, rozmawiałem z nimi w zeszłym roku w Norymberdze(gdzie się zresztą widzieliśmy jak pamiętasz) - i wiem jaka jest cena zakupu, są koszta transportu itd.

Tak jak napisałem - jeśli ktoś goni towar bez kwitów - to jest jego sprawa - i pewnie kiedyś jego problem.

Dlatego wracając do tematu TM i mojego zaopatrzenia - mam niestety już rzadko zapytania o pojedyncze produkty - które to kupuje u Maćka(niestety ma on również braki).

I jak napisałem - w wielu grupach produktów na miejsce TM weszły inne firmy - i słusznie.

Dla mnie EOT.

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwajcarii :wink

Ja myślę, że importer wie co robi, ale nie za bardzo interesuje go to, czy ktoś produkty u niego kupowane będzie sprzedawał w sklepie stacjonarnym, internetowym, czy na allegro. Rzeczywiście TM przeżywa regres sprzedaży w Polsce, ale uważam że jest to spowodowane blokowaniem przez Macieja wyłączności, podczas gdy on skutecznie zniechęcał potencjalnych Klientów detalicznych TM, głównie brakami w zaopatrzeniu i zaporową wręcz ceną. Pozostaje przyklasnąć TM, choć z drugiej strony lepiej późno, niż wcale.

Tylko dlaczego te latynosy strzeliły właśnie drugiego gola :con


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
snocho :

..............................

Tylko dlaczego te latynosy strzeliły właśnie drugiego gola :con

na szczęście Krzynówek ratuje sytuacje :):)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

wiec zacznie sie wojna o Tropic Marin ?:) Oby armatami byly spadajce ceny - pozdrawiam

ps. Krzynowek strzelil ale Ricardo to ma pecha - dwie bramy po rykoszetach w jednym meczu to porażka :)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo nasi :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ciężko kupić tą sól w sklepach internetowych ale ostatnio znalazłem namiary na firmę z Piły w skrócie M-A. Przemiła obsługa , szybka wysyłka i dobra cena 300zł 25kg. Firmę mogę polecić bo właśnie otrzymałem wiadro.

Wiadomość na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niedowiarkow sprawdzilemi i kupiłem troche soli i odbyło sie bez najmniejszego problemu;-)))jednym słowem od teraz to raczej wszystko z TM bede kupował po drugiej stronie ulicy;-))))

pozdrawiam wieslawzabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.