Skocz do zawartości
Makii

AT Control vs. Profilux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś już może używa komputerek AT Control ?

Jak się sprawuje ? Może jakieś porównanie z Profilux-em ?

Pozdrawiam,

Krzysiek


No i zalane...

570l + 200l sump, 2xTunze6101, 2x150W + 4x54W T5, 2xRedDragon 4500, Profilux 3ex, BK200 i parę innych drobiazgów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem go kupić , teraz kupię go na pewno :o


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co powoduje, że wybieracie akurat AT a nie Profi ?


No i zalane...

570l + 200l sump, 2xTunze6101, 2x150W + 4x54W T5, 2xRedDragon 4500, Profilux 3ex, BK200 i parę innych drobiazgów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no , ja kieruję sie opinią Andrzeja , skoro On jest zadowolony to i ja będę. 8)Autorytet zobowiązuje :o

A tak w ogóle to widziałem ten komputerek w firmie w Strzelcach Op. Jest Cacy !

Pozdrawiam

Adam

Edit :

jak sie poszuka to mozna go kupic za 1200 zł


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś skompletuje pełny możliwy zestaw ATC...i będzie jasne...ile na takie cacko należy wydać kasy ?:) Bo jak już to trzeba wiedzieć o jaki rząd wielkości chodzi (przed zakupem Profilux vs ATC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem profiluxa i codziennie dziekuję sobie za ten wybór :)

Decydowała cena ale powód dla którego dziekuję sobie za wybór nazywa się Matthias Gross - szef projektu Profilux w GHL. Ten gość to prawdziwy pasjonat. Nie ma miesiąca, żeby w oprogramowaniu do profiluxa nie pojawiła się jakaś nowa funkcja lub dodatkowe możliwośći. To urządzenie jest rewelacyjne, a wsparcie techniczne dzięki Matthiasowi genialne! Polecam wszystkim. Nawet dzisiaj pojawił sie nowy firmware i nowy Profilux Control z nowymi bajerami jak choćby logiczne programowanie.

Z tego co pisał na reefcentral to nawet nie ma akwarium, ale słucha tego co piszą akwaryści i szybko wprowadza zmiany poprawiajace funkcjonalność komputerka. Wszelkie błedy lub niedociągnięcia zauważone przez użytkowników poprawia "od ręki".

Czy AM tez ma takie wsparcie techniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja steruję AT-Control Ph, Redox, oświetlenie, i chłodzenie.

Jestem bardzo zadowolony z tego sprzęciku.

Przede wszystkim komputerek jest malutki.

Wygodnie mieści się w dłoniach, dlatego nawet nie odpalam komputera tylko z niego steruję, bo jest taki wygodny.

Pompy dozujące wolę mieć na oddzielnym sprzęcie, Grotech Tec IIING.

Sterowanie pompami Tunze też wygodniej steruje się na oddzielnym multikontrolerze, trzymasz w łapkach i kręcisz kółeczkami:) na bieżąco obserwując efekt.

Solidna listwa 6-tka długości 46,5cm w moim przypadku wystarcza idealnie.

Używając tego komputerka nawet przez moment nie pomyślałem o wsparciu technicznym, jest intuicyjny i prosty.

Wszystko pracuje stabilnie.

To tyle z mojego skromnego doświadczenia:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie posty i opinie mi chodzi. Dla zainteresowanych (właścicieli sklepów itd.) dodam, iż zamierzam kupić (pilne na już !!!) maksymalnie wypasioną wersję komputerka wraz z możliwie docelowym osprzętem (pompy dozujące, sondy, itp.itd.) Waszą rolą jest mnie przekonać w co zainwestuję :) Odgrzewam więc temat i proszę wszystkich o bardzo konkretne opinie i propozycje. Akwarium ma być prawie bez obsługowe i nie wynika to z mojego lenistwa, lecz z wygody, chęci dogodzenia przyszłej rafie i rybkom oraz z powodu możliwych wyjazdów (sporo podróżuję).Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za okazaną pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilux na dzień dzisiejszy ma więcej bajerów, ale osobiście nie polecam podłączenia wszystkiego pod jednego kompa.

Np: wiatrak u mnie załącza AT-control, ale gdyby się zepsuł, to załączy się lodówka na własnym termostacie, jako oddzielne urządzenie.

Chyba, że korki wysiądą i nikogo nie będzie w pobliżu dłuższy czas to i tak wszystko szlak trafi...


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że Profilux daje jednak dużo większe możliwości sterowania pompami Tunze niż Multikontroler. Mam profiluxa i jestem baaardzo zadowolony, dodatkowe moduły są systematycznie udoskonalane i dodawane przez producenta. AT-Control chyba nie ma możliwości sterowania 1-10V. A to daje bardzo dużo możliwości, pompy, wiatraki, świetlówki można płynnie regulować.

Przyłączam się do opinii że serwis i obsługa klienta w GHL Profilux jest na bardzo wysokim poziomie. Odpowiadają szybko i treściwie. Jak uszkodziłem moduł to dość szybko naprawili i nie było drogo.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja uważam że Profilux daje jednak dużo większe możliwości sterowania pompami Tunze niż Multikontroler"

Jeśli tak mówisz to pewnie tak jest:)

Mi tylko chodziło o wygodę obsługi, powiedz mi czy wygodnie się steruje pompami na Profiluxie.

Bo ja mam DSB działające i wszelkie zmiany cyrkulacji muszą się odbywać, tak jakby na żywo w danym momencie.

Czy to się programuje i patrzy jak będzie?

Bo jeśli ustawienie będzie złe i zacznie mi wymiatać lej w DSB, czy zdążę przeprogramować Profiluxa na inne dmuchanie.

Bo na Multikontrolerze jak widzę, że opcja za mocno podrywa piach, to jest moment i koryguję.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek jest pauza :) Pauza a potem zmieniasz :) Miałem multikontroler a mam profiluxa - bodajże od firmware 3.06 multikontroler nie ma polotu edit: nie chcę wojny na forum wiec zmieniam na "IMO ma mniejsze mozliwośći :)

Dodatkowo potrafi pompą stream emulować działanie waveboxa - multikontroler tego nie potrafi 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygodę to fakt przy Multikontrolerze poprostu sobie kręcisz pokrętłami i już. Przy profiluxie najwygodniej i najszybciej ustawia sie przez PC.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bardziej zalezy Ci na bajerach to oczywiscie profilux bedzie bardziej odpowiedni.

Ale jesli chodzi o dokladnośc pomiarów to oczywiscie AM jest zdecydowanie bardziej precyzyjny. Dla mnie wazniejszy jest odczyt parametrów niz sterowanie urzadzeniami. Miałem oba urzadzenia w domu i w porównaniu potwierdziła sie opinia iz profilux bardzo zawyza takie wartosci jak Ph i redox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze Guliwer - chyba ciężko byłoby ustawić cyrkulację bez PC, ja nawet nie próbowałem. Jeśli miałbym wymienić jakieś wady Profiluxa to rzeczywiście - do wszelkich większych zmian podłączam notebooka bo jest to szybkie i wygodne w przeciwieństwie do obsługi samego urządzenia, i z tego co pisze Jarek tu napewno wygrywa ATcontrol.

Andrzej - nie mierzę redox więc nie jestem w stanie nic na ten temat powiedzieć (czytałem na naszym forum o problemach z pomiarem redox przez profi i między innymi dlatego sobie odpuściłem ten zakup), ale co do pomiaru ph to mam Ph-computer AM i pokazują to samo, albo ja mam szczęście albo Ty trafiłeś na pechowy egzemplarz.

A co do tych bajerów - sa to naprawde przydatne funkcje, a własnie dodane programowanie logiczne nazwałbym nawet przełomem w komputerach akwarystycznych. Ta funkcja jest IMO nieoceniona.

Pewnie, że nie jest to urządzenie bez wad, pewnie jak sie zastanowić znalazłbym ich kilka, ale chłopaki z GHL naprawde sie starają i to widać. Dzisiaj to nie jest ten sam profilux którego kupiłem, ma dużo więcej możliwości. Właśnie wróciłem z nart, akwarium dogladał teść i odbieranie automatycznie wysyłanych maili z parametrami z akwarium i z info, że wszystko gra .... bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby problem dotyczył tylko mojego egzemplarza to bym sobie glowy nie zawracał , ale nawet na niemieckim forum , ktos prosił o porade co ma zrobic bo ma niskie ph , otrzymal odpowiedź kup profiluxa .

Takze temat jest dosyc powrzechny i uziemienie urzadzenia nie wiele pomaga. Co do pomiaru redox to pomiar w swiezym jednotygodniowym zbiorniku był 420mv .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej złośliwa odpowiedź, prawda? (mówię o tej na niemieckim forum):)

Napisz Andrzej o ile Ci zawyżał i co służyło za wzorzec dla obu urządzeń, bo naprawdę nie zauważyłem tego u siebie, zreszta jest to IMO proste do poprawienia w firmware ph-kontrolera i mozliwe, że ja miałem juz nowszy soft bez tego "bug'a".

Nie twierdzę broń Boże, ze to nieprawda, szczególnie że w ostatnim firmware poprawili tu cytat:" intelligent digital filtering of measurement signals for more constant values during short disturbances". Możliwe, ze jest wrażliwy na zakłócenia powodowane przez inne urzadzenia elektryczne stojące w pobliżu - ja miałem kiedys ten problem z Lajonem. Ale co mi sie podoba to, że jak pogadasz z Matthiasem to nie sciemnia, ze to niemożliwe i że ich sprzęt jest "debest" i "co złego to nie my" tylko mówi sprawdzę i rzeczywiscie to robi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zlosliwa odpowiedź , bo być może nabede sobie to urządzenie , bo ma fajne mozliwosci i ogólnie podoba mi się, ale do pomiarów takich parametrów jak Ph , Redox , tem czy zasolenie chce miec pewnosc co mam w zbiorniku wiec zostanie AT.

pomiary porównywałem z dwoma ph metrami i ph zawyzał az o 0.14 a redox w moim zbiorniku pokazął 620mv wiec nie trzeba było juz porównywać z niczym innym .

Jednak biorac pod uwage mozliwości to trzena przyznac że sa imponujace jak na urzadzenie za niewielkie pieniadze. Byc może te błedy firma kiedys poprawi , najprawdopodobnie błedem jest umieszczenie interfejsów w jednej obudowie, sta zakłócenia i błąd pomiaru. AT interfejsy ma oddalone od kompa o pół metra , widocznie zostało to przetestowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor pomiedzy tymi dwoma urzadzeniami to jak wybor pomiedzy babeczka z fajnym wdechem i zadkiem, ale nie za madra w glowie, a mniej rzucajaca sie w oczy lecz majaca wiecej do powiedzenia. Dlatego osobiscie wybralem wszystko na osobnych kontrolerach - pompami steruje multikontroler, redox osobno, ph w zbiorniku i reaktorze osobno, temperatura - termostat w chlodziarce, swiatlo na zwyklych sterownikach zegarowych. (nie to, zebym dobrych wdechow nie lubil:)) pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, ze Ty Andrzeju jesteś złośliwy tylko, że ktoś złośliwie odpowiedział na pytanie o niskie ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon no kurcze nie zgodzę się jeśli nazywasz profiluxa "babeczką nie za mądrą w głowie", sam wiesz że w poprzednim akwarium miałem wszystko sterowane i kontrolowane tak jak Ty - osobno, teraz mam profi i uważam go właśnie za mało efektowną babeczkę ale z duzym IQ... i ciagle się uczącą :)

Nie chcę wojny, każdy ma to co lubi :)

BTW: Naprawdę nie ma tu ludzi zadowolonych z Profiluxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to jestem zadowolony z profiluxa :) Tylko trzeba go uziemić:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko , nikt nawet nie mysli o wojnie :), poto jest forum abyśmy pomagali sobie. Napewno kazdy kto kupił profiluxa jest zadowolony , moze nawet bardzej niz posiadacze AT . Bradziej uspokajajaco działa odczyt Ph w nocy 8.05 niz 7.90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.