Skocz do zawartości
orindaben

SLABA WYDAJNOSC OSMOZY

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam osmoze tego typu http://allegro.pl/item243227529_odwrocona_osmoza_wysokiej_jakosci_faktura_vat.html. mam problem z jego wydajnoscia dziennie moge wydobyc z niego ok 1.5 litra.czy to jest normalne? mi sie wydaje ze nie ale moge sie mylic.ja sobie tak mysle ze jest to spowodowane slabym cisnieniem wody.prosze o sugestie -porady dziekuje


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wszysto jest prawidlowo polaczone, to faktycznie, cisnienie wody w instalacji moze byc za slabe - osmoza wymaga wyzszego niz jest gwarantowane jako minimum w wielu sieciach wodociagowych.

Rozwiazaniem moze byc pompa podnoszaca cisnienie na wejsciu, ale ona troche kosztuje, najlepiej byloby zmierzyc cisnienie w kranie i dopiero potem sie zastanawiac

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposob mam zmierzyc to cisnienie za pomoca jakiego urzadzenia?


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podlaczony manometr przed osmoza (taka zwykla najtansza osmoza z allegro) i sprawa wyglada tak, ze jak cisnienie spada ponizej 2 bary to z osmozy nie leci nic.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajcie mi nazwe urzadzenia ktore podnosi cisnienie wody w sieci


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w domu zamontowanych np jakis filtrow do wody na wejsciu instalacji do domu ?? Takie filtry nie zmieniane od jakiegos czasu (szczegolnie z sznurka perlonowego) potrafia skutecznie obnizyc cisnienie w calej instalacji.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orindaben ..ja jak podlaczylem po raz pierwszy osmoze to ledwo z niej kapalo ...mimo ze tez mam bardzo niskie cisnienie w domu powoli sie rozkrecila i teraz dosc przyzwoicie kapie ...wiec daj jej popracowac a napewno bedzie lepiej

jesli to bedzie za malo to wtedy pomyslisz co dalej zrobic

pozd. Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orindaben ..ja jak podlaczylem po raz pierwszy osmoze to ledwo z niej kapalo ...mimo ze tez mam bardzo niskie cisnienie w domu powoli sie rozkrecila i teraz dosc przyzwoicie kapie ...wiec daj jej popracowac a napewno bedzie lepiej

jesli to bedzie za malo to wtedy pomyslisz co dalej zrobic

pozd. Robert


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ta osmoze mam juz z 2 lata .zadnych filtrow dodatkowych nie mam w sieci. a czy membrana moze miec na to wplyw?


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ....i od poczatku tak slabo daje ? gdzies w archiwum jak by poszukal ktos mi oferowal pompe do podniesienia cisnienia wody w obiegu osmozy. Ja osobiscie sie pomeczylem troche zanim zalalem zbiornik ...a teraz na dolewki i wymiany mi nie przeszkadza to ze nie leci jak z kranu , 18l robi przez jakies 8h.Jedyna zaleta tak wolnego przeplywu ze po 2h pracy po samej osmozie TDS pokazuje 000ppm ..ale DI i tak mam podlaczone


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsumie to mi tez nie bedzie przeszkadzalo na dolewki tylko jak bede zalewal to pewnie z miesiac (54l)poratuje sie pewnie woda z apteki pol na pol.dzieki za wypowiedzi


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowia ze mozna zalac akwa kranowka...wszak laczy sie to z duzym rozkwitem glonow a przedewszystkim okrzemkow ....ale wymiany trzeba robic juz po RO/DI...no i woda wodzie nie rowna ...w warszawie maja kranowke okolo 300ppm a u mnie max jest 145 ppm ...ale zeby byc pewnym trzeba miec TDS


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 20 litrów na dobe. Wode mam z własnego ujecia stad jest zimna (ujecie studnia) i obniza dodatkowo produkcje osmozy. Co nie ukrywam przy zbiorniku 600 l jest lekkim stresem czy starczy. Dolewki, podmiana to ok 80 -100 l na 7-10 dni. Na razie wyrabiam sie ale nie jest to komfortowe, bede myslał o zmianie. Daleko mi do 100 -200 l reklamowanych RO na dobe.

Pzdr

MN


600 l w ciagłej walce i niepewno?ci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam wode ze studni i tez bandrowalem temat wydajnosci jakis czas temu. Pomogla regulacja hydrofora - kupilem nowy wylacznik cisnieniowy (stary byl tak dobry ze nie dalo sie na nim nic ustawic) i jak wlaczam osmoze to podbijam sobie cisnienie włączenia hydrofora - tak, ze mi trzyma ok 3 bary na wyjsciu wody praktycznie caly czas. Przed ta operacja osmoza dawala wiadro wody na pol dnia a teraz daje wiadro wody na godzinke. Osmoza ta sama. I co ciekawe - zuzycie prądu mniejsze (i wody tez - wczesniej 99% szło w kanal, teraz duzo mniej).


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osmoza wymaga cisnienia minimum 2.5 bara - przynajmniej teoretycznie, dopiero przy takim cisnieniu osiaga wlasciwa proporcje czysta woda / sciek.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.