Skocz do zawartości

Historia edycji

R3BEL

R3BEL

4 godziny temu, Robin_PL napisał:

Cześć, a mogę zapytać o powody tej decyzji? 

Jasne, to nie jest żadna tajemnica. Początkowo wybierając metodę zdecydowałem się na Ballinga ze względu prostotę rozwiązania: podłączam 3 baniaki, podaję zadaną wartość i tyle. Poza tym reaktor i jego początkowa kalibracja (ustawienie prawidłowego pH żeby zaskoczyło) w pewnym sensie mnie przerażały. W związku z tym, że ciężko u mnie z wolnym czasem zdecydowałem się prowadzić zbiornik przy użyciu AF Component+ (gotowe baniaki kH,CA,Mg+mikro). I na początku wszystko było fajnie, tyle tylko że wraz ze wzrostem podawania roztworów automatycznie zacząłem podawać również więcej mikro. Tym samym jedne parametry były ok, a inne zaczęły się rozjeżdżać. Poza tym założyłem sobie kiedyś, że do 150ml dziennie będę prowadził zbiornik na Ballingu, a jeśli zapotrzebowanie przekroczy tą wartość to przejdę wtedy na reaktor. A ponieważ aktualnie mam prawie 170ml to postanowiłem powrócić do tematu podłączenia reaktora. Finalnie będę chciał podnieć kH, Ca i pewnie MG przez reaktor, a mikro będę dozował osobno przy wykorzystaniu pomp.

Pytanie właśnie tylko czy sugerować się pojemnością czy też wybrać model dedykowany do litrażu?

R3BEL

R3BEL

4 godziny temu, Robin_PL napisał:

Cześć, a mogę zapytać o powody tej decyzji? 

Jasne, to nie jest żadna tajemnica. Początkowo wybierając metodę zdecydowałem się na Ballinga ze względu prostotę rozwiązania: podłączam 3 baniaki, podaję zadaną wartość i tyle. Poza tym reaktor i jego początkowa kalibracja (ustawienie prawidłowego pH żeby zaskoczyło) w pewnym sensie mnie przerażały. W związku z tym, że ciężko u mnie z wolnym czasem zdecydowałem się prowadzić zbiornik przy użyciu AF Component+ (gotowe baniaki mikro+makro). I na początku wszystko było fajnie, tyle tylko że wraz ze wzrostem podawania makro automatycznie zacząłem podawać również więcej mikro. Tym samym jedne parametry były ok, a inne zaczęły się rozjeżdżać. Poza tym założyłem sobie kiedyś, że do 150ml dziennie będę prowadził zbiornik na Ballingu, a jeśli zapotrzebowanie przekroczy tą wartość to przejdę wtedy na reaktor. A ponieważ aktualnie mam prawie 170ml to postanowiłem powrócić do tematu podłączenia reaktora. Finalnie będę chciał podawać makro po przez reaktor, a mikro będę dozował osobno przy wykorzystaniu pomp.

Pytanie właśnie tylko czy sugerować się pojemnością czy też wybrać model dedykowany do litrażu?

R3BEL

R3BEL

4 godziny temu, Robin_PL napisał:

Cześć, a mogę zapytać o powody tej decyzji? 

Jasne, to nie jest żadna tajemnica. Początkowo wybierając metodę zdecydowałem się na Ballinga ze względu prostotę rozwiązania: podłączam 3 baniaki, podaję zadaną wartość i tyle. Poza tym reaktor i jego początkowa kalibracja (ustawienie prawidłowego pH żeby zaskoczyło) w pewnym sensie mnie przerażały. W związku z tym, że ciężko u mnie z wolnym czasem zdecydowałem się prowadzić zbiornik przy użyciu AF Component+ (gotowe baniaki mikro+makro). I na początku wszystko było fajnie, tyle tylko że wraz ze wzrostem podawania mikro automatycznie zacząłem podawać również więcej makro. Tym samym jedne parametry były ok, a inne zaczęły się rozjeżdżać. Poza tym założyłem sobie kiedyś, że do 150ml dziennie będę prowadził zbiornik na Ballingu, a jeśli zapotrzebowanie przekroczy tą wartość to przejdę wtedy na reaktor. A ponieważ aktualnie mam prawie 170ml to postanowiłem powrócić do tematu podłączenia reaktora. Finalnie będę chciał podawać mikro po przez reaktor, a macro będę dozował osobno przy wykorzystaniu pomp.

Pytanie właśnie tylko czy sugerować się pojemnością czy też wybrać model dedykowany do litrażu?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.