Skocz do zawartości
Iceberg

Przeplyw przez filtr DI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...postanowilem poprzez czytanie tego forum zakupic filtr DI...dowiadywalem sie w specjalistycznym sklepie i...nikt o czyms takim nie slyszal...uroki Francji.Bede prawdopodobnie sprowadzal z Polski albo znajde gdzies na internecie.Nie mam osmozera gdyz wygodniej jest mi kupowac wode po osmozie w sklepie raz ze jej cena nie rozni sie wiele od ceny zwyklej wody,dwa ze widzialem ich sprzet i jest to sprzet profesjonalny zbyt drogi by kupowac i zbyt duzy by podlanczac w domu...teraz pytanie.Majac te wode po RO w karnistrach chce wlozyc tam pompe i podlaczyc do DI ale nie wiem czy szybkosc przeplywu rzutuje na jakosci wody.Jakiej pompy uzyc?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rzutuje mozesz nawet zrobic sobie takie rozwiazanie, ze zakladasz filtr DI pomiedzy zbiornikiem na dolweke a wlewem do akwa/sumpa.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg ...wez zwykla butelke po wodzie mineralnej ...w zakretce wklej klejem do rur PCV dwa wezyki ...jeden zeby siegal do dna a drugi krotki.. w butelke nasyp zywicy MB-400 zakrec i do tej dluzszej rurki podlacz wode z osmozy a do krótkiej podstaw zbiornik na wode RO/DI i po zabiegu ...po co isc w koszta


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jamnik: przeciez Iceberg napisal ze nie ma filtra RO

Iceberg: przeplyw powinien byc chyba najwolniejszy jak sie da, osmoza ma niewielka wydajnosc

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Koledzy...myslalem ze taki filtr jest bardziej skomplikowany,zrobie go z jakiejs rury akrylowej albo z pojemnika zepsutego osmozera ktory wlasnie mialem wyrzucic...a z ta dolewka to tez niezly pomysl.Dolewki jeszcze nie mam ale bedzie to nastepny zakup po zywej skale...powoli kompletuje moje akwa,mam na razie bardzo podobny zestaw do Ciebie Alef,akwa tez 160siat litrow tylko ze je zmniejszylem wklejajac boczny panel na 13scie cm no i nie mam 2x24 T5,mam oprocz HQI150W jedna superaktynike Actizoo(piekny fioletowo bajkowy kolor),byc moze doloze druga. Na razie akwa chodzi na slodkiej wodzie bym mogl zobaczyc gdzie sa niedociagniecia i niewygody...musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony,wkrotce bede solil i zamawial skale z frachtu indonezyjska...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.