Skocz do zawartości
Hubert

Wylinka krewetek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was nietypowe pytanie, czy może ktoś z Was obserwował jak krewecia gubi wylinkę i ile to mniej więcej może trwać.

Moja lysmata amboinensis walczy już ładnych parę godzin (pierwszy raz zobaczyłem ją ok. 7 rano i myślałem, że zdycha) i obawiam się, czy to nie trwa za długo, czy sobie poradzi. W tej chwili leży na boku i się co jakiś czas miota ale bez rezultatu. Jak narazie udało jej się zgubić tylko górną część skorupki znajdującą się między oczami, a odwłokiem.

Cholera, może bym jej jakoś pomógł?:con:wink


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja krewetka tez przechodzila wylnke ale odbylo sie to w nocy. Rano znalazlem tylko pancerz. Wydaje mi sie ze powinna sobie poradzic wkoncu tak zostala stworzona. niech wypowiedza sie inne osoby.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwarium podczas wylinki kraba symbiotycznego coś poszło nie tak i nie mógł zrzucić jej do końca co ostatecznie skończyło sie najgorzej jak mogło dla kraba. Krewetki różnych gatunków zrzucały wielokrotnie i nie było żadnych problemów.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ... czy zawartość m.in. strontu w wodzie nie ma wplywu na na budowe nowej powloki ? moze to ma wplyw na to jak poszczegolne gatunki lnieją ? tak sobie głośno myśle...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno jod tez wplywa na wylinke, czasami nawet zbytnio ja przyspiesza, jak krewetka nie jest na nia gotowa, co tez sie zle konczy.

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj do zgaszenia świateł, czyli do godz. 21.00, walczyła. Dziś jej już nie widać, niestety wylinki też - mam nadzieję, że sobie poradziła :)


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie dziwne ze moje krewetki Lysmata Amboinensis zrzucaja wylinke po kazdej podmianie wody leja ja z oceanu co tydzien 60 litrow na 450 litrow. Wydaje mi sie ze troche za czesto ta wylinka. Inne kraby np. robia to raz na 1,5 miesiaca.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób podmiany ze 2-3 tygodnie i będziesz miał odpowiedź, czy to morska woda je stymuluje do wylinki. Z literatury wynika, ze jak są za często zachęcane do wylinki (podniesiony poziom jodu) to za którymś razem nie zdąży im pancerz stwardnieć i zrzucą go ze skórą. Zejście murowane.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby krewetka zrzuciła wylinkę tylko z głowy? Dzisiaj znalazłem same wąsy w akwarium.

I drugie pytanie: Czy możliwe żeby ukwiał zjadał wylinkę? Pytam bo jestem w domu co drugi dzień i już kilka razy się zdarzyło że żona mówiła przez telefon że leży wylinka a na drugi dzień już jej nie było. Ostatnio przestawiałem skałę i nie znalazłem żadnej. Babka raczej też jej nigdzie nie zakopała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.