Jump to content

Ironista

Szlachta Morska
 • Content Count

  1365
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

About Ironista

 • Rank
  Ironman z Tesco

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Włocławek
 • Akwarium
  jest, jest

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W przypadku żółtków, to powód jest inny. One nie będą drożeć, tylko nie będzie ich wcale przez jakiś czas, bo Amerykanie wprowadzili zakaz odłowów tych ryb.
 2. Powód jest prosty. Drastyczny wzrost kosztów transportu. W zeszłym roku transport kontenera z Chin kosztował 1 500 dolarów. W tym roku dochodzi już do 8 000 dolarów. Towary o których piszecie właśnie w ten sposób docierają do Polski. W czasie tej pie...nej pandemii padło wiele małych firm zajmujących się spedycją kontenerów z Azji, a co za tym idzie ci więksi dyktują teraz ceny. To raz. Dwa, to fakt, że brakuje kontenerów. Wystarczy, że na jakimś kontenerowcu ktoś ma wirusa i statek stoi na kwarantannie, a co za tym idzie blokuje kilkanaście tysięcy kontenerów.
 3. Dzięki Szymon. Dojrzewanie w moim wieku...właśnie dlatego warto będzie odpalić nowy zbiornik.
 4. Michał, tak jak pisałem w końcowym akapicie ostatniego wpisu - generalny remont mieszkania. Nie mam możliwości manewrowania tak dużym zbiornikiem po chałupie. Pustym bym miał ciężko, a co dopiero zalanym. Nie przetrzymam ryb i korali tak długo to raz, po remoncie zmieni się układ mieszkania i raczej już tak dużego zbiornika nie postawię, zatem i ryby muszę sprzedać. Po remoncie będzie czas żeby coś pomyśleć nad koncepcją nowego szkiełka.
 5. Sprzedam Centropyge Bispinosa. Rozmiar ok. 10 cm. i jest to chyba najgrubsza Bispinosa na świecie:-). Ryba jest u mnie prawie dwa lata. Zjada wszystko co się do zbiornika wrzuci (mrożonki, suche, algi), zdrowa i pięknie wybarwiona. Nie rusza korali, z wyjątkiem Sarcophytona, któremu nie raz skubnie któregoś polipka, ale to też nie regularnie. Jak tam jej odbije. Natomiast nigdy nie widziałem żeby dobierała się do sps-wów czy lps-ów, co też widać by było od razu po koralach, nawet jakbym jej za przysłowiową rękę (a raczej płetwę) nie złapał. Cena - 200 zł. Nie wysyłam, odbiór tylko osobisty po wcześniejszym umówieniu terminu. Ewentualnie na terenie województw Kujawsko-Pomorskiego, oraz Pomorskiego, mogę podrzucić lub w przypadku ościennych możemy gdzieś się zjechać w połowie drogi. W razie pytań proszę dzwonić 695 114 312.
 6. Sprzedam stadko garbików z rodziny Chrysiptera (5 szt. Parasema i 4 szt. Hemicyanea). Jedzą wszystko, nie grymaszą. Każda ma swój mały rewir którego pilnuje, więc oprócz sąsiedzkich przepychanek nie ma wojen totalnych i ofiar śmiertelnych. Ta dziewiątka jest u mnie ponad rok i mają się świetnie. Dlatego też takie stadko to raczej do większych zbiorników (tak od 700 L w górę), bo w mniejszym mogą zacząć walczyć, jeśli rewiry będą za małe). Na zdjęciu tylko kilka sztuk, no bo nie da rady zrobić fotki całej dziewiątce. Cena - 300 zł. za całe stadko. Nie wysyłam, odbiór tylko osobisty po wcześniejszym umówieniu terminu. Ewentualnie na terenie województw Kujawsko-Pomorskiego, oraz Pomorskiego, mogę podrzucić lub w przypadku ościennych możemy gdzieś się zjechać w połowie drogi. W razie pytań proszę dzwonić 695 114 312.
 7. Sprzedam dobraną parkę Premnasów. Co do gatunku to mam zagwozdkę, bo jak były malutkie to wyglądało na to, że są to Biaculeatus, ale w miarę upływu czasu, samczykowi białe paski zaczęły mocno zmieniać kolor na żółty i wygląda bardziej na Epigramma. W każdym bądź razie nic im to nie przeszkadza, widocznie mają gdzieś wygląd. Jedzą wszystko, dokarmiają ukwiały. Samiczka będzie tak ze trzy razy większa od samczyka (na oko, oczywiście). Cena - 250 zł. za parkę i tylko w takiej formie je sprzedaję. Nie wysyłam, odbiór tylko osobisty po wcześniejszym umówieniu terminu. Ewentualnie na terenie województw Kujawsko-Pomorskiego, oraz Pomorskiego, mogę podrzucić lub w przypadku ościennych możemy gdzieś się zjechać w połowie drogi. W razie pytań proszę dzwonić 695 114 312.
 8. Sprzedam Anthias Squamipinnis. Mini haremik - jeden samczyk (niedawno się wybarwił) i dwie samiczki. Rybki zdrowe, chętnie pływają w toni, jedzą mrożonki (artemia, lasonogi), ale też suche (płatki spiruliny) i płatki ON Brine Shrimp Plus Flakes (tutaj najchętniej wybierają te pomarańczowe). Cena - 250 zł. za haremik (nie sprzedam ich pojedynczo). Nie wysyłam, odbiór tylko osobisty po wcześniejszym umówieniu terminu. Ewentualnie na terenie województw Kujawsko-Pomorskiego, oraz Pomorskiego, mogę podrzucić lub w przypadku ościennych możemy gdzieś się zjechać w połowie drogi. Co do terminu, to z uwagi na fakt, że to nie pokolce i do pułapki raczej nie wejdą wszystkie na raz (o ile któryś by wszedł w ogóle), to sprzedaż tych ryb i pozostałej drobnicy z akwarium w umówionym dniu, kiedy będzie wyjęta skała ze zbiornika. W razie pytań proszę dzwonić 695 114 312.
 9. Sprzedam Zebrasoma Desjardinii. Rozmiar ok. 16-18 cm. Ryba jest u mnie ponad półtora roku. Zjada wszystko co się do zbiornika wrzuci (mrożonki, suche, algi), zdrowa, tłuściutka i pięknie wybarwiona. Cena - 250 zł. Nie wysyłam, odbiór tylko osobisty po wcześniejszym umówieniu terminu. Ewentualnie na terenie województw Kujawsko-Pomorskiego, oraz Pomorskiego, mogę podrzucić lub w przypadku ościennych możemy gdzieś się zjechać w połowie drogi. W razie pytań proszę dzwonić 695 114 312.
 10. Sprzedam Zebrasoma Flavescens. Rozmiar ok. 10-12 cm. Ryba jest u mnie ponad półtora roku. Kupiona jako maluszek tak z 5-6 cm. Zjada wszystko co się do zbiornika wrzuci (mrożonki, suche, algi), zdrowa, tłuściutka i jak na żółtka przystało, kizior jakich mało, potrafi postawić się Sohalowi. Cena nie jest niska, ale konia z rzędem temu, kto kupi obecnie żółtka w sklepie za taką kwotę. Cena - 800 zł. Nie wysyłam, odbiór tylko osobisty po wcześniejszym umówieniu terminu. Ewentualnie na terenie województw Kujawsko-Pomorskiego, oraz Pomorskiego, mogę podrzucić lub w przypadku ościennych możemy gdzieś się zjechać w połowie drogi. W razie pytań proszę dzwonić 695 114 312.
 11. Sprzedam Acanthurus Sohal. Rozmiar ok. 18-20 cm. Ryba jest u mnie ponad półtora roku. Zjada wszystko co się do zbiornika wrzuci (mrożonki, suche, algi), zdrowa, tłuściutka i pięknie wybarwiona. Cena - 800 zł. Nie wysyłam, odbiór tylko osobisty po wcześniejszym umówieniu terminu. Ewentualnie na terenie województw Kujawsko-Pomorskiego, oraz Pomorskiego, mogę podrzucić lub w przypadku ościennych możemy gdzieś się zjechać w połowie drogi. W razie pytań proszę dzwonić 695 114 312.
 12. Ja przy 200 długości mam komin w rogu i gdybym teraz robił, to albo na środku, albo dwa po bokach, a w Twoim przypadku to już na pewno. Aha, i obieg dałbym większy mimo wszystko.
 13. Jak korale powiedzą "człowieku, daj pospać wreszcie" to będzie znaczyło że jest za dużo.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.