Skocz do zawartości
Gość klubowicz

glony wapienne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klubowicz

Od pewnego czasu zanikają mi glony wapienne. Skała robi się zupełnie zielona. Co to może być? Mam 500l akwarium ok. 20 ryb w tym 12 pokolców i trochę korali miękkich. Parametry wody to NO- 20-40mg/l , Mg-1300 ,Ca- 450. Używam soli Preis , dolewam MgCl2, Ca(OH)2, SrCl2. NIe mam kalkreaktora! W akwarium korale ok , clavularia , anthiella , lobopythony rozmnażają się super. Gdzie robię błąd?

Pozdrawiam P.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo trolująć :D albo przerybiając, a 40 mg/l NO3- (bo zapewne o to ci chodziło) to stanowczo z duzo.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawełku przecież mówiłem Ci że robisz błąd w magnezie. MgCl2 możesz używać tylko w metodzie Ballinga. Jeśli nie stosujesz tej metody to należy dozować r-r MgCl2 i MgSo4. W tym momencie masz poważnie zachwiany stosunek chlorków do siarczanów i d*pa zbita.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Co to znaczy" trolować" bo ja chyba jestem ze wsi i nie bardzo jarzę o co ci chodzi!

A do ciebie Tomku- musimy się spotkać i pogadać! Chyba kupię kalkreaktor i rozwiążę problema! Nie wiesz o jakimś używanym komplecie !? A jak reaktor działa u ciebie , widzisz efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim stosunku dozować MgCl2 i MgSo4 .Stosuje samo MgCl2 i mam podobny efekt zanik glonów wapiennych oraz coraz bardziej zieloną skałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Pawła: działa i widzę efekty. Jednak przy zapotrzebowaniu na wapń jakie masz w swoim akwa moim zdaniem nie ma sensu. Przy reaktorze zaczynają się schody. Przy stopniu zestresowania ryb jaki masz w zbiorniku dojdzie na początku jeszcze jeden czynnik stresogenny, więc jeśl imyślisz że tak z biegu rozwiażesz jakiś problem to się mylisz. A zresztą gdzie tu problem? Dozuj wodę wapienną tak jak dozujesz - wapń masz w normie, magnez dozuj raz na 2 -3 tygodnie, tylko tak jak należy a nie tak jak Ci się wydaje i po sprawie. Ktoś wcześniej podawał tu na forum jakiś kalkulator a jeśli nie to znajdziecie na pewno na str. Leszka Bolesławskiego.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#9746 dareksz :

w jakim stosunku dozować MgCl2 i MgSo4 .Stosuje samo MgCl2 i mam podobny efekt zanik glonów wapiennych oraz coraz bardziej zieloną skałe.

1 czesc siarczku na 8 czesci chlorku


kryzys w baniaczku przyjme wszelkie zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo stary to się popisałeś! Odpowiadasz koledze na pytanie sprzed 5 lat. Chociaż kartka z życzeniami doszła ostatnio do adresata po 20 latach to do rekordu i tak masz daleko.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich 5 lat ? data postów to "1970-01-01 01:00 GMT" !!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie wiedzialem ze w roku 1970 byla juz metoda Ballinga...rozumiem ze maly Hanz-Werner byl juz znany w 1970tym na polskim forum...sami geniusze ci niemieckojezyczni i do tego tworza wielkie dziela w wieku pieciu lat...Balling,Bethoven,Bach...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314203 Iceberg :

...nie wiedzialem ze w roku 1970 byla juz metoda Ballinga...Balling,Bethoven,Bach...Pozdrawiam...

No kuva wysiadłem ;D;D;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza internet był bardzo popularny w 70'


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z datami faktycznie jest coś nie tak. Kolega który założył temat - Paweł - od 4 lat nie ma już akwarium. Ma za to piękne warany. Tomasz który mu odpowiada to ja w czasie mojej pierwszej fascynacji morszczyzną. Jak stali bywalcy wiedzą nie było mnie tu ok 4 lat. Wtóruje mi Zbyszek36 alias Swirlej alias ... alias ... te pseudo zmieniały się po każdym banie na forum. Można by rzec ... prehistoria...

PS. A ten rok 1970 to informacja jaki jestem stary.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie posty sprzed któregośtam roku są tak datowane - pewnie jakaś grubsza przeprowadzka forum była.

#314233 tomasz :PS. A ten rok 1970 to informacja jaki jestem stary.
Wyszło szydło z worka :googleye

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.