Skocz do zawartości
dany

Kiedy wylaczyc filtr PO4

Rekomendowane odpowiedzi

jesli tak, to na pewno bedzie lepiej, rozumiem Cie, ze nie chcesz robic nic na szybko. Pozdrawiam i dobrej nocy


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam, wspomniałeś o wysokiej skuteczności DSB. Też o tym myślę ale mogę mieć w sumpie do dyspozycji powierzchnię ok. 1/4 powierzchni dna akwarium. Jest sens? Jakie podłoże stosujesz? Jaka grubość? Piasek czy z dodatkiem jakiegoś cudownego błota? W akwarium mam 2-3 cm piachu. Zostawić tak, dołożyć, wyrzucić? Nie na temat ale skoro jest okazja żeby podpytać mistrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium ma piasek koralowy ok 10-12cm w sumpie ma ...też piasek tyle że ok 2cm ale mam zamiar trochę tak do 5 cm dołożyć.Cudowne błotko testowałem 3 razy-ostatnia partia leży na skalniaku w ogrodzie i jest do wzięcia.Jeżeli chcesz mieć zdrowe i ładnie wybarwione korale to musisz ja karmić-samo światło nie wystarczy.,jeżeli karmisz to musisz mieć wydajny system filtracyjny i na dzień dzisiejszy DSB wyaje mi się najlepszym rozwiązaniem.Ja bym piasku dorzucił,możesz tylko zyskać.702-akro blue.jpg

pozdrawiam


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie uda mi się w akwarium zrobić warstwy 10 cm - zasypałbym sporo zwierząt. Czy warstwa 2-4cm w akwarium nie będzie miała odwrotnego działania do zamierzonego? W sumpie mam 6cm piasku i zamierzam jeszcze kilka dołożyć, tutaj wątpliwości nie mam ale to akwarium mnie niepokoi. Nie za cienko będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam Rybowski - uważasz że MM (błotko) to kicha


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także miałem zamiar je zastosować, ale po radach wtajemniczonych rezygnuje z MM


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale niech koledzy "wtajemniczeni" wyjaśnią dlaczego dać sobie z błotkiem spokój


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche zeszlo z tematu:) ale widze, że dobrze duzo karmic to wtedy PO4 gwarantowane i wtedy filtr PO4 dobrze zeby chodzial non stop.

@andrew i szymon czy kostki w takiej ilosci sluza tylko do karmienia korali czy to takze zedzonko dla ryb?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek - wtajemniczeni zrezygnowali z MM z jednej prostej przyczyny - przeszli na plyny, co daje mozliwosc dozowania mikroelementow w sposob automatyczny, MM jest w tym przypadku zbedne. Ja mam MM, nie wiem, czy dotychczasowy sukces spowodowany jest jego stosowaniem, nie widze natomiast nic zlego, wiec zostaje.

Dany - mrozonki miksuje w blenderze okolo 3 minuty, praktycznie nie widac drobin, powstaje jednolity plyn, zawiesina o bardzo malych czastkach, czyli pokarm dla korali. ryby karmie wrzucajac kostki bezposrednio do wody. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon nie mówie, że MM jest złe, ale tak naprawde to nie kontrolujemy ile czego MM uwalnia do akwa:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde malo co kontrolujemy:) a jak kontrolujemy, to nam sie tylko wydaje:) Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie MM ma wpływ na pewno na stan konta bankowego pana Leng Sy,jakiegokolwiek innego wpływu ,mimo szczerych chęci, nie zauważyłem.


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek - wiem, ze ci wesolo, z checia zobacze jednak twoje dozywione, kolorowe, o bialych od wzrostu tipach i niewygladajace jak kupa spsy. Stosowana w jednym akwarium metoda, bedaca skladowa wielu czynnikow wplywajacych na powodzenie, niekoniecznie musi sie sprawdzac w innym akwarium. Zycze powodzenia. Az mi sie k...nie chce pisac. Pozdrowienia


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Szymon nie śmieje z Ciebie tylko z tego co Adam napisał z tym kontem w banku,

tak naprawde malo co kontrolujemy a jak kontrolujemy, to nam sie tylko wydaje Pozdrawiam

a tutaj zgadzam się z Tobą

jak napisał dzisiaj Rebciu w jednej z dyskusji coś może działać u jednego a u drugiego wręcz przeciwnie


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym naszym "szarpnięciu na deklu" - czyli akwarystyce morskiej :) - już tak jest, że falami wchodzi tzw. moda na pewne produkty czy metody np. filtracji, dozowania Mg, Ca i kH, oświetlenia. Ja się do tego przyzwyczaiłem :) Trzeba podchodzić do wszystkiego na spokojnie i z uśmiechem :) To co dzisiaj jest na topie za rok może okazać się totalnym błędem. Nie piszę tego w odniesieniu do MM bo sam mam i nie zamierzam się pozbywać tylko tak ogólnie piszę.

Ważne aby zwierzęta były zdrowe i zadowolone, a nam pozostaje wydawanie pieniędzy na odpowiednie warunki do tego :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek - moze mnie troszke ponioslo, przepraszam - nie jestem starym wyjadaczem, "wtajemniczonym" jak to piszesz, MM stosuje, nie widze nic w tym zlego, nie dozuje nic innego poza odciekiem z reaktora i jak narazie jest ok, a nawet bardzo ok. A opowiesci tzw "kolegow" trzeba czesto brac z przymruzeniem oka, bo mozna sie przejechac. W tej dziedzinie trzeba nauczyc sie filtrowac wiadomosci, na chlodno oceniac pewne rzeczy. No i czasami w tym wszystkim potrzeba troche tzw. alchemii i "reki" do pewnych rzeczy. Pozdrawiam wszystkich


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

Wlasnie ! Z usmiechem Panowie! Ja podchodze z usmiechem do piwa,ale nie z dystansem :) :):)Sorki ze tak wyskoczylem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymon poprostu spotkałem się także z opinią, że zamiast inwestować w MM lepiej lać grotecha ABC a co, jak widać kazdy zbiornik jest inny w morszczyźnie nie ma jednego przepisu na morszczyzne. Ty masz akwa na reaktorze i jest b.ładne a np. andrniew stosuje płyny i też jego akwa jest b.ładna. Czy nie jesteś starym wyjadaczem ?hmmm... napewno większym niż ja :)

ide spać jutro o 6 trzeba wstać :)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam Rybowski :

Dla mnie MM ma wpływ na pewno na stan konta bankowego pana Leng Sy,jakiegokolwiek innego wpływu ,mimo szczerych chęci, nie zauważyłem.

:szok:szok:szok

Ewo , gdzie jesteś ?

"zasadniczo są dwa uda...... "


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S_Y_N_E_K :

jak napisał dzisiaj Rebciu w jednej z dyskusji coś może działać u jednego a u drugiego wręcz przeciwnie

A to niby czemu ? jakies siły nadrzyrodzone , czy cóś :wink

Pozdrawiam

@Synek spoko , tylko winny się tłumaczy :)


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by tu podać za przykład?? hmmmm....np. niech będzie to MM u Szymona działa a np. u Adama MM możesz znaleźć w ogrodzie bo je wywalił:) Przecież każdy zbiornik jest inny nie można zrobić dwóch takich samych.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.