Skocz do zawartości
Szymon

Riffkeramik

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z forumowiczow uzywa? Jakie opinie? coraz intensywniej zastanawiam sie nad wymiana zywej skaly na ceramike, denerwuja mnie xenia i anthelia. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon,pogadaj z Łukaszem bo on ma zbiornik wystawowy zrobiony częściowo na tej ceramice .

ps. czy ja przypadkiem nie opiekuje się twoją tridacnią.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sie opiekujesz:) z Łukaszem rozmawialem, zalezy mi na opini uzytkownika "dluzszego", ktory ma sama ceramike. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Troszke ceramiki w akwarium, Przywiozlem ją z Niemiec, Kupiłem je w kształcie hmm talerzy jak na ciastka w cukierni od dalu najszerszy im wyyzej tym mniejsza srednica, fajna sprawa bo po czasie nie poznasz co to jest. Ale żywą skale tez mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,produkuje riffkermik(z najwyzszej jakosci specjalnej niemieckiej ceramiki),jak bedziesz zainteresowany to daj cynka ,moge zrobic kazdy kształt ,tło,osłone komina,pomp itd.co tylko sobie wymyslisz...Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się takie coś produkuje? mogłbyś podać przepis?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) to wyzsza szkoła jazdy(nie ublizajac nikomu) , lata praktyki ,cała masa specjalnych maszyn i znajomosc technologii która jest tajemnicą firmy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@balon

to zapodaj jakieś zdjęcia baniaków z twoim "riffkeramc" jeśli to jest trudniejsze od zrobienia podstawki pod sps-a i masz lata praktyki itd

bo tez jestem zainteresowany.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zapytam o cene za ceramike i jak to liczysz w objetosci czy wadze?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 15stym wracam do domu to wrzuce pare fotek.Licze i tak i tak, tła i zabudowy kominow w metrach,skale i zabudowy pomp w kg.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny chciałem Ci wyslac na priv ale,nie mam pojecia jak to zrobic:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile by kosztowala scianka 100x50 na tylne tlo?? I czy jest to ten sam material co oryginal i czy masz je w akwarium slonowodnym??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 150 euro(+-)zalezne czy miała by byc to jedna całosc czy np.2,3 mniejsze,surowiec kupujemy od niemieckiej firmy zajmującej sie własnie produkcją riffkeramik.(nie rozumiem co to znaczy (orginał)?)Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co taniej wychodzi jedna calosc czy mniejsze kawalki? Czy ta cena w porownaniu do riffkeramik jest atrakcyjna??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mniejsze kawałki oczywiscie, czy atrakcyjna to musisz sobie poszukac cen np. w niemieckich sklepach zoo(google)moim skromnym zdanie oczywiscie ze tak:D: no i co wazne np. niemieckie sa produkowane z form czyli masówka(kazdy wzór taki sam),my robimy wszystko recznie dzieki czemu niema drugiego takiego na całym swiecie,kazda rzecz jest jedyna i niepowtarzalna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@balon prześlij mi proszę ceny Twojej ceramiki.i jakieś foto.

Pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zainteresowany,toteż proszę o cennik i jakieś fotki.

Pozdrawiam

zat1@neostrada.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tez sie kusze, tylko czy mr. balon wysle to do szwecji ?


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpiąć do prośby o przykładowe foto i cennik.

Pozdrawiam Arek


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pare zbiornikow gdzie jest uzywana ceramika.

jeden 3500 litrow 20% ceramiki

drugi 2000 litrow 80% ceramiki

trzeci 1000 litrow 70% ceramiki

Jestem bardzo zadowolony z tego produktu, nie sadze ze parametry sa jakos gorsze. W sumie nic sie nie zmienilo. :)

Tylko dojzewanie zbiornika jest troche dluzszy i od czasu do czasu dodawalem bakterie.

Moge wyslac fotki tych zbiornikow.

Uzywam Skale z Firmy Aquaroche. Byli w Interzoo w 2006 roku.

pozdrawiam

Olivier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy tych fotek.

Pozdrawiam Arek


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arko jak jestes na kupnie to przejedz sie do Krakowa zobaczysz sobie to na zywca. Olivier ma bardzo duzy wybor tych skalek i tla na tylna sciane. Mi osobisie bardzo podoba sie takie tlo wyglada to bardzo naturalnie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sklepie rozumiem a jak tam trafić?


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Te skały od Oliviera czy Balona są porowate w przekroju czy tylko jest struktura na zewnątrz ?

2. Niemiecki reeffkeramik ma tylko strukturę zewnętrzną a w środku monolit ?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.