Skocz do zawartości
Rebciu

Elektroniczny pomiar PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś otarł się z takim oto urządzeniem:

http://www.drsfostersmith.com/product/prod_display.cfm?c=3578+4345+15437&pcatid=15437

W Stanach duża grupa akwarystów korzysta z tej "zabaweczki" i tak się powoli zastanawiam czy aby jakoś nie spróbować tego ściągnąć do Polski.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze zrozumialem, to ten mniejszy przedzial pomiarowy jest miedzy 0 a 2,50mg/l. To dosyc spory przedzial biorac pod uwage, ze nam potrzebny jest od "0" do 0,1 mg/l. Dlatego mysle, ze test Mercka jest dokladniejszy.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, czyli wg Ciebie pomiar tym urządzeniem jest odpowiednikiem skali - P mg/l na teście Merca. Mi się wydaje, że raczej PO4 (3-)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem ten sprzet ! Malo tego ze jest bardzo drogi to na kazdy test zuzywasz jedna torebke jakiegos proszku.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu

Ja mam test Machery & Nagel (tez Merck) i tam sa obydwie (a nawet chyba 3 skale). Wydaje mi sie, ze to urzadzenie mierzy w jednej z nich a reszte mozna odczytac z tabeli. Tylko czy taka zalaczono? Nie moge Ci odpowiedziec.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andriew pomiar tym urzadzeniem jest calkowicie elektroniczny

Jest to przyrząd przeznaczony do pomiaru wielkości świetlnych

Dolkadnosc tego urzadzenia zalezy od modelu ale srednio wynosi +- 0,04mg/l przy temperaturze 20 stopni dokladnosc zalezna od ceny sa warianty z lepszymi photocelami

Do wyboru masz kilka rodzaji o roznych skalach

Proszeek o ktorym wspomina Marius sluzy do zabarwiania badanej wody wsypujesz go do wody wciskasz kalibracje i czekasz az urzadzenie zmierzy ewentualna odchylke od koloru i poda wynik

100 szt tych saszetek kosztuje okolo 160 zl u nas w kraju sa tez megapaki pakowane po 300 szt ale wcale taniej nie wychodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna rewelka , widzialem te przyrzady juz dwa lata temu i nie musowo kupowac 2 sztuk :)

http://www.mm-aquaristik.de/Shop/pd1607213062.htm

Sa tez takie male , cale laboratoria :)

x253wp.jpg

powiedzcie lepiej jak to urzadzenie sie sprawuje do pomiaru poziomu CA , bo ponoc pomiar jest uciazliwy i elektroda za kazdym razem wymaga kalibracji ....., u nas jeden koles podlonczyl go na stale i ponoc ma pomiar staly i nie musi za kazdym razem maszynki kalibrowac ... ma ktos moze z was ten mierniczek i cos moze o nim wiecej napsiac ?

szzkeq.jpg

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz przy miernikach jestesmy to tak przy okazji , moze ktos ma chec na taki fajny maly Ph meter ? lezy juz ze dwa lata umnie , szkoda bo moze u kogos w akwarium mierzyc :]

16066uh.jpg

Ps; Jak cos to pisac na priv.


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pinpointow to nie mam ale zastanawialem sie i sporo kopalem po reefcentral i necie. Wiekszosc uzytkownikow ma same problemy. Sporo wadliwych egzemplarzy, szczegolnie we wczesniejszych modelach. Elektroda sie podobno szybko rozkalibrowuje, ciezko ja ustawic, pomiary zaleza od egzemplarza itd. Wiekszosc uzytkownikow wraca do testow. Gdyby to cudo naprawde dzialalo to dawno juz by rynek zawojowalo pomimo ze troche kosztuje.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.