Skocz do zawartości
alex

żywa skała - kupię!

Rekomendowane odpowiedzi

Panie (hmm..ciekawe czy jest jakaś klubowiczka...) i Panowie poszukuję źródła pozyskania żywej skały. Zakładam akwa i będę potrzebował ok 25-30 kg. Zależałoby mi na pewnym i sprawdzonym kontakcie( wiadomo że od jakości skałki zależy przyszły sukces). Czy ktoś z Was może mi coś polecić. Ile kosztuję średnio kg? Czy macie może pomysły w jaki sposób z żywej skały można zbudować ciekawą konstrukcję? Czy można wyciągać na dłuższy czas skałę z wody w celu np. jej obrobienia, oględzin itp.? Z góry dziękuje z odp.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiam w czwartek z kolegą, który załatwiał mi skałe prosto z cargo. Jeśli jesteś zainteresowany napisz na priva. Skała była naprawdę b. dobrej jakości rano była w morzu a wieczorem u mnie w baniaku.


400l HQI 2x150W + T5 3x39W ...w trakcie rozruchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Do Alexa-jasne ze jestem.....)

Skale kupowalam mala ilosc do zaszczepienia akwa- bylo to 0,5 skaly sama chcialam najgorszej jakosci-chodzilo tylko o bakterie i z tej skalki zaczelo wyrastac juz po dwoch tygodniach mnostwo mikroorganizmow.

Nastepne kilka kilo kupowalam w jednej z najlepszych firm w Polsce. Wysylka kurierem brak mrozow i upalow,dojechala wilgotna.Na wyglad ekstra jak z ksiazki- na niej mnostwo tzw syfu czyli obumarle glony wapienne pare zdechlych malzy i reszty nie potrafilam rozpoznac po wyczyszczeniu trafila do akwa i po 3 miesiacach mam: jedna mikrororowke, 2szt glonow wapiennych i dwa polipy podobne do stulbii i to jest WSZYSTKO:((((((czyli kompletna klapa. Na wczesniej kupionej skalce zycie nadal sie bujnie krzewi.

Wiec nigdy nic nie wiadomo...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje malego zoanthusa w okolicach Krakowa

TMK


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie zakładania zbiornika. Nie mam w tym kierunku doświadczenia i niechciałbym przeżyć rozczarowania. Jeśli więc możecie podajcie mi dobry kontakt na żywą skałę i kilka dobrych rad ,jak należy się z nią obchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, też za jakiś czas zakładam... może ktoś mi podać źródło żywej skały w ok. Katowic ( ew.Kraków, Wrocław,Opole ). Do kupowania kurierem ( jak wyżej ) nie jestem przekonany...


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.