Skocz do zawartości
Iceberg

Marea 2400 problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie...zakupilem dwie pompy marea 2400 i nie wiem czy macie podobny problem...akwarium jest zalane slodka woda by sprawdzic czy wszystko dziala...przy wlanczaniu pomp czasami nie zaskakuja i musze poluznic ochrone plastikowa,czasami nawet zdjac i reka poszperac by sie wlaczyly...czy tez tak macie?...moje marea sa wyprodukowane w Italii przez firme CTC croci trading company,maja kontrole jakosci europejska...niestety nie znam wczesniejszych modeli ten moj to New marea 2400 wave IPX8 z regulacja przeplywu...w instrukcji napisano by nigdy ich nie laczyc z falownikami automatycznymi co wydaje mnie sie dziwne...nie podoba mnie sie tez mocowanie,troche kiepskie a przyssawki maja tendencje do odklejania sie...w jednej pompie grzebiac zlamalem oske ceramiczna,jednak po zlozeniu praca jest taka sama,bezglosna...jeszcze jedno,dlaczego marea ma dwie obudowy,pozioma i pionowa i dlaczego na wszystkich fotkach widze tylko mocowana poziomo bez obudowy?...jezeli ona jest to chyba ma czemus sluzyc...moze sie myle...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa pewnie czemus sluzy, glownie pewnie tlumieniu przeplywu :p


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :

...w instrukcji napisano by nigdy ich nie laczyc z falownikami automatycznymi co wydaje mnie sie dziwne...

łączyć z falownikami można dopiero od modelu 4400


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :

jeszcze jedno,dlaczego marea ma dwie obudowy,pozioma i pionowa i dlaczego na wszystkich fotkach widze tylko mocowana poziomo bez obudowy?...jezeli ona jest to chyba ma czemus sluzyc...moze sie myle...Pozdrawiam...

ja mam w obudowie pionowej bo ładniej wygląda ale trochę zmniejsza wydajnośc


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam marea 2400 i zaraz na początku zdjąłem obudowę... ZNACZNIE zmniejsza ona przepływ wody.

A i wygląd lepszy bez obudowy... bo mniejsza :p


Akwarium 25 litrów, 9 kg LS, 3 kg LR, Gobiodon Okinawae, Pictichromis Paccagnellae, Amphiprion Ocellaris, Chrysiptera Parasema, Lysmata Amboinensis, ślimaki kopiące, krewetka modliszkowa, koralowce miekkie... oświetlenie 22W 10000K + 11W aktynika, odpieniacz BOYU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za odpowiedzi...jednak nie dowiedzialem sie czy tylko ja mam problem czasami z ich odpaleniem po przerwie czy maja tak wszystkie marea...i jeszcze jedno jakiej produkcji jest oryginalna marea?...Italia?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwie pompy marea i obie przy starcie przez chwile terkocą. ale to trwa jakas sekunde i potem pracuja normalnie. mam 3200 i 4400.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam/mialem 3200, 4400 i 6000 i tylko 6000 nie zawsze startowala, ale po roku jej przeszlo, widocznie musiala sie dotrzec; wszystkie przy starcie terkocza; wszystkie sa u mnie bez obudow, nawet pierscienie regulujace wydajnosc mam zdjete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy starcie wszystkie terkocą , ale popychać ich raczej nie trzeba. Jedyny problem jaki miałem to z wave kontrolerem ale to na pompach 4400, 2400 nie sprawiają mi problemów.

Pozdrawiam


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 4400 i mam pytanko czy da się ją sterować i co trzeba ewentualnie do zestawu dokupić?


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie nią sterowac a żeby sterować trzeba dokupić sterownik. Cos kolo 600 zl - steruje dwoma pompami.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy to jest obojętnie jakiej firmy sterownik?


-216L, Aqua Medic Ocean Light 150, 24W ATI Blue Plus T5, Eheim 1250, Marea 4400, Tunze NanoStream Set TNS05, Deltec AP 600, Mikser AM KS-1000, SP-1500, Lajon 111

-10L, 2x11W Lauci, Aquel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie wydaje mi się że tylko do marei


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.