Skocz do zawartości
Tomek198706

Parametry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otoz mam duzy problem z wapniem mianowicie salifert pokazuje 170, mg 1470, kh 8,5 ; ph 8, zasolenie 1,024, obsada 3 acry, milka, dwa talerze, kilka ukwialow i miekasy, galaxea x2 , dunka i lobophylia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tomek198706 napisał:

Witam, otoz mam duzy problem z wapniem mianowicie salifert pokazuje 170, mg 1470, kh 8,5 ; ph 8, zasolenie 1,024, obsada 3 acry, milka, dwa talerze, kilka ukwialow i miekasy, galaxea x2 , dunka i lobophylia.

Jesteś pewny pomiaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arek77 napisał:

Jesteś pewny pomiaru?

Wlasnie nie rozumiem dlaczego taki dziwczny wynik, robilem juz 3 razy

Raczej powinno byc podwyzszone ca przy takim mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korale wyglądają normalnie czy widać po nich, że coś jest nie tak? 

Rozrób trochę nowej czystej solanki i zmierz Ca, będziesz miał porównanie czy testy są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Arek77 napisał:

A korale wyglądają normalnie czy widać po nich, że coś jest nie tak? 

Rozrób trochę nowej czystej solanki i zmierz Ca, będziesz miał porównanie czy testy są ok.

Juz wszystko wiem, test na mg przyszedl niekompletny, wlasnie pierwszy raz robilem testy na ca i mg, wczesniej nigdy nie robilem kropelkami tylko wysłałem wode do badań, tzn... wapn jest 170, spsy przestaly rosnąć, ale jeszcze na szczescie nie bieleja... nie stosowalem zadnych wspomagaczy do tej pory, czy juz pora na balling, akwa od ponad roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tomek198706 napisał:

czy juz pora na balling, akwa od ponad roku?

 

19 minut temu, Tomek198706 napisał:

wapn jest 170,

No przy takim wapniu to już od dawna jakaś Suplementacja powinna lecieć.

Z tym, że i tak  coś mi tu nie gra. Ca 170 przy kH 8,5? 

Jeśli nic nie lejesz to, oprócz Ca,  kH powinno spaść do niskich wartości, a to już dawno powinno być widać po koralach. 

Napisz coś więcej o swoim akwa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2022 o 18:04, Arek77 napisał:

 

No przy takim wapniu to już od dawna jakaś Suplementacja powinna lecieć.

Z tym, że i tak  coś mi tu nie gra. Ca 170 przy kH 8,5? 

Jeśli nic nie lejesz to, oprócz Ca,  kH powinno spaść do niskich wartości, a to już dawno powinno być widać po koralach. 

Napisz coś więcej o swoim akwa....

Juz wiem co i jak, otoz zblokowala mi sie dolewka... ale temat juz ogarniety i powoli zaczynam wychodzic na prostą,podmienilem juz 30l wody, teraz pare dni przerwy i znow zrobie podmiane, mg drgnelo w dół. Co do akwarium to zestaw diversa 100x50x50, do tego dokupione pudelko przelewowe, sump okolo 55l, trzy przegrody, w pierwszej odpieniacz deltec, za nim refugium(swieze zalozone w czwartek) za nim przegroda wypelniona siporaxem i w ostatniej pompa, ktora musze wymienic chyba na mocniejsza bo ma tylko 2500l przeplyw, nad zbiornikiem glownym swieci 6x39w t5 plus dwie belki diy 30w w ledzie, aczkolwiek teraz pali sie jedna bo w drugiej ledy padly i musze to ogarnąć, dolewka zwykla plywakowa, zbiornik zrobiony z odwroconej ucietej butelki 2l

A obsada: krab pustelnik x2 (jeden w sumpie bo dewastowal zbiornik), briareum,pseudogorgonia, capnella,lobophython,galaxea,euphyllia,palythoa green, lobophyllia, milka, seriatopora stalowa, acra fioletowa,acra zolta, dunka,pachyclavularia x2, sarcophython, jakies inne zoanthusy, caulastrea, echinopora, montipora talerzowa, ryb malo 2 blazny, mandaryn, brzydal , babka murenowa, a zapomnialem ze sa jeszcze 3 ukwialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomek198706 napisał:

A obsada: krab pustelnik x2 (jeden w sumpie bo dewastowal zbiornik), briareum,pseudogorgonia, capnella,lobophython,galaxea,euphyllia,palythoa green, lobophyllia, milka, seriatopora stalowa, acra fioletowa,acra zolta, dunka,pachyclavularia x2, sarcophython, jakies inne zoanthusy, caulastrea, echinopora, montipora talerzowa, ryb malo 2 blazny, mandaryn, brzydal , babka murenowa, a zapomnialem ze sa jeszcze 3 ukwialy

Wstaw fotkę akwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.