Skocz do zawartości
Laszek

Reef by Laszek v.2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

jak wiecie tamten projekt już zamknąłem. Teraz powoli pozbywam się koralowców i będę robił docelowo akwarium ukwiałowe z błazenkami. Jeżeli chodzi o starą obsadę ryb, wszystkie zostają, kraby, strzykwa (ogórek morski), krewetka boksująca, jeżowiec.

Po etapie pozbycia się koralowców będę zwiększał ilość skały, bardziej zrobię pod takie gruzowisko.

 

Trochę danych jak docelowo będzie wyglądać sprzet.

Akwarium: 165x70x50

Oświetlenie: zostaną tylko docelowo najprawdopodobniej 2x świetlówka, niebieska i biała oraz nocne i jeden kesil 80tuna blue 15w.

Grzałka: aquaela 300w co służy mi już 6 rok

Odpieniacz: Deltec mce 601 zewnętrzny

Kaskada: FZN3 zamienie najprawdopodobniej na tidala 110

Cykulatory: z obecnych 5 zostaną 2 sztuki (zobaczę które z czasem).

Autodolewka PS.

Wentylatory komputerowe.

Automatyczny karmnik: aquaela.

Ze zbiornika wylecą qszystkie pompy dozujące, czyli jebao dp4 i kh lab kore 7th.

Akwarium będę prowadził w inny sposób niż dotychczas ( obecnie 6 rok bez podmian, od 2 lat na kranówce , icp i lanie wg zapotrzebowania wszystkich mikro i makro). Zostanę przy kranówce, icp zastąpię podmianami co 8 dni (co 8 dni bo tak mi wypada wolne w pracy zmianowej) (ilość stwierdzę później, ciężko mi określić bo nigdy nie robiłem).

 

Wczoraj ubyło kilka koralowców, jeden poszedł do wyschnięcia i ubył jeden ukwiał. Po roku czasu nakarmiłem ukwiała pipetą i 3 dni później się podzielił.

Wracając do skały będę chciał wrócić docelowo do 40-60kg. Również będę chciał dołożyć z 10kg piasku.

Z ogólnej koncepcji to chyba wszystko. Zapraszam do śledzenia i krytykowania wątku :)

ab96f1c5c42af05c59dffc02c9df6c33.jpg64baafb6e1878f9428b4dd904577bf85.jpg9653db3a29709a6e2b7025e04f8c4342.jpg25ca875993c3a4ca4c3d8a4e08a2ee95.jpg67264d9cfd3008073a6363f6ec0bf495.jpgd0c628323c0b23a3bbbe6ee9170f2f17.jpga933167fc312b26254f1fc15f84661c5.jpg

 

Wysłane z mojego V2110 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić, jeśli chodzi o świetlówki, to zstaw sobie blu i aktynik ukwiały uwielbiają takie połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Alcoholik napisał:

Jeśli mogę coś doradzić, jeśli chodzi o świetlówki, to zstaw sobie blu i aktynik ukwiały uwielbiają takie połączenie

Napewno będę eksperymentował w tym czasie. Dzięki napewno spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w momencie transformacji wygląda tak. Postaram się raz na miesiąc dać aktualizacje w postaci filmiku. Nie umiem robić dobrych zdjęć. Te bąbelki na filmie to jest powietrze z odpieniacza. Nie mam sumpa i tak się rozchodzi, na żywo tak to mocno nie wygląda. 

Nie dodałem na piczątku wątku akwarium 577 litrów.. Obecne zużycie kh około 500ml na dobę.  Z czasem powinno spadać z ubywaniem koralowców. Cóż chyba tyle, mam jeszcze wiele do przemyślenia ale jest czas.

Wyleciał pojemnik z wapnem sodowanym na CO2.

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.