Jump to content

Laszek

Klubowicz
 • Content Count

  280
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Przemyśl

Recent Profile Visitors

1501 profile views
 1. Żelazo wkońcu na zielono na icp. Musze odłączyć od pompy heh .
 2. Ok dzięki. Zamówiłem jeszcze 3 butelki 500ml reef scorpion fish. Używam ich kilku produktów od wielu miesięcy.
 3. Witam, Stosuję to żelazo. W akwarium PO4 na poziomie 0.1. W instrukcji użycia napisane jest, że przed suplementacją należy się upewnić że poziom fosforanów nie przekroczył 0.05. Nie rozumiem tego. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak jest. Nie ukrywam, że z forum podpowiedzieli że jest tańsze i wydajniejsze. Obecnie stosuję drugi tydzień.
 4. Sytuacja w akwarium opanowana. To co poszło to tylko digitata czerwona sporo, ale nie cała kolonia, i 2 kawałki talerzówek. Poszła kuracja Cipronexem, dawkę i ilość dni mam gdzieś zapisane. Węgiel wrócił do wody, podmiana. I rośnie dalej. Odnośnie tego żelaza co mi podpowiedziałeś. Kupiłem to i tam jest napisane zanim się zastosuje sprawdzić czy poziom PO4 nie przekracza 0.05 ppm. Obecnie w tym akwarium jest 0.1 sprawdzone hanką i potwierdzone ICP.
 5. W sobotę będę widział. Wiem że coś jeszcze wkoło schodziło ale kazałem połamać. I z tego co wiem wlali jakiś specyfik... Ale co nie mam pojęcia w sobotę na serwisie zobaczę.
 6. Dzięki za info na pewno sprawdzę.
 7. Nic nie wpadło. Wywaliłem też część zdrowej w sumie miska 5 l. No zobaczymy.
 8. Podmianę mogę zrobić do 1000l taki mauser. Żelaza leje 75 ml dziennie, jodu 25 ml dziennie. NO3 między 50-100 te kolory mnie zawsze męczą. Sump i wszystko jest czyszczone systematycznie i bez gwałtownych ruchów. Dodam, że żadna acropora nie ma żadnych oznak. Inne spsy lpsy i miękasy również. Czy mały ruch wodę może mieć wpływ na taką sytuację? Bo jak porosło to się zmniejszył przepływ między nimi.
 9. Nie dolewam nic nowego, https://aquaforestlab.com/pl/results/agSzoJHb60402 https://aquaforestlab.com/pl/results/HPAE21nB61084 Węgiel jest wsadzony, w obiegu netto 4300l brutto 6000.
 10. Akwarium ma 2 lata, to nie moje akwarium, akwarium leci na ICP co 2 tygodnie. O parametrach nie piszę bo tu nie mam problemów. Tylko nigdy 2 życiu na 9 lat czegoś takiego nie miałem. Najbardziej zależałoby mi na znalezieniu przyczyny.
 11. Witam, jak na filmiku. W ciągu kilkunastu godzin zeszło 5 l korala. Bieleje w oczach, znaczy robi się na nim brązowa galaretka i koniec. Wszystko wyłamane wkoło. Mi Inne korale typu montipora peltiformis, capricornis zero reakcji na tego gluta. Czy może być to infekcja bakteryjna? https://we.tl/t-7cCuGj9JC2 Dzięki za rady, o parametrach nie pisze bo zbiornik nie ma miesiąca i nigdy czegoś takiego wcześniej nie miałem.
 12. Sycony pojawiają się często w ciemnych miejsach i są to gąbki pożyteczne.
 13. Ma być czysta biel i po kłopocie z kolorami. Tak jak z NO3 czy pokaże 25 czy 50 bez znaczenia, trzeba zbijać nie doczytałem że bez odpieniacza, ja tam zadowolony byłem ze scrubbera, w zimie widać było jak pojemnik zmienia kolor w 2 tygodnie cały w lecie ponad 2 miesiące.
 14. Nie rozumiem po co na siłę walczysz z tym pH. Ja na testach też miałem nawet 7.6 do 7.8. bez stresu zamontuj scrubber CO2, ja u siebie miałem zrobiony z wkładu na żywicę do filtra z osomozy. 30zł i po krzyku. Akwarium musi się rozbujać, a narazie bardziej bym się skupił na NH3 i NO2, to ze ryby miały płetwy pogryzione to nie oznacza że się biły, robactwo przez noc moze wiele zrobić, a nwet krab mógł podgryzać martwe już ryby.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.