Skocz do zawartości
alef

Pompa do dolewki z AM

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie

Napewno wielu z was ma sp3000 do dolewki z aquamedica. Podlaczam urządzenie i zachowuje sie dosyc dziwnie: jak wirnik jest pozycji w ktorej sciska obie części węża (czyli jest poziomo) to sie zatrzymuje i skrzeczy cos w srodku - popchne palcem i pojdzie dalej. Obróci sie kilka razy bez problemow i robi to samo. Czy to jest normalny objaw nowej pompy (rozrusza sie i bedzie dzialac) czy pompa jest zepsuta ??

Smaru nawalilem pod ten plastik na maxa. Probowalem tez bez podłączonych węży wlotu i wylotu - efekt taki sam - zatrzymuje sie w poprzek i terkocze.

Z gory dzieki za odpowiedzi

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. osobiście tego nie mam, ale kolega montował tą pompę, włączał nawet na sucho, nic nie skrzeczało :p.W instrukcji chyba tez nic o tym nie napisane :p. Mi sie wydaje ze coś z nią nietak. Ale niech sie jeszcze użytkownicy tego coś powiedzą.


"PS.Wszystko co mowie jest mojš własnš opiniš i nikogo nie zmuszam by się z niš zgadzał. Nigdy nie bój sie robić tego czego nie umiesz. Pamiętaj ""Arka"" była zbudowana przez majsterkowicza. Profesjonali?ci zbudowali ""Tytanik"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE nowa pompa nie ma prawa się tak zachowywać. Możesz spróbować przepuścić gorąca wodę lub umiescic chwilowo pompe na grzejniku.

Po kilkunastomiesięcznym uzywaniu mją one "stuki" czyli czesto przy obrocie słychać stuknięcie pomaga wymiana węzyka i nasmarowanie.U mnie chodzi prawie dwa lata i trochę stuka,ale się nie zatrzymuje...i nigdy tego nie robiła... ma bardzo mocny silniczek.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się zatrzymywała. Ale jak nasmarowałem to jakoś się to skończyło. Dość szybko ułożył się ten wężyk i już nie terkocze :p Teraz mam inny problem. Ten wężyk nieco się wysuwa do góry i wtedy pompa nie pompuje wody...

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Sp3000 czasami tak mają dopuki się nie ułoży wężyk, natomiast nie powinno to trwać zbyt długo (max kilka godzin pracy pompy). Czasami coś takiego mogą powodować zaworki na przewodach które redukują przepływ lub zaworki zwrotne ale skoro bez wężyków tak robi to Twojej się to nie tyczy. Daj jej chwilkę poleżeć z wężykiem w ustawieniu poprzecznym wirnika to pomoże go lekko rozciągnąć.

Pozdrawiam


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.