Skocz do zawartości
mazmaciek

Nowe większe gruzowisko, 144 l

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, mazmaciek napisał:

https://aquaforestlab.com/pl/results/KADw3ajQ56842

nowe icp, nawet nie jest źle

usunąłem rhodactisy ze skały, a reszta grzybków unicestwiła się sama, trochę ich szkoda, ale będzie miejsce na nowe twardziele 

Masz bardzo dobre Icp, nigdy nie będzie idealnie to nie naturalne warunki jak w morzu, staramy się wszyscy by tak było ale nie oszukujmy się ideałów nie ma.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma się dobrze, zakupiłem kilka akropor, wyleciała część miękasów. Twarde rosną aż miło. 
ostatnio nie widuję dwóch ryb które były bardzo ruchliwe a mianowicie Midasa i babeczki piaskowej, a od 3 tygodni fosfor rośnie o 0,05 tygodniowo, dziś już pokazało 0,36, mimo że w tygodniu zrobiłem 3 podmianki po 5%. Przypuszczam że ryby padły i rozkładają się stąd skok nutrientów bo no3 jest około 15. Jakieś pomysły co robić? Czy na razie jeszcze czekać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

następne dwa nieszczęścia, w niedziele wyskoczyła centropyga, 

A na dodatek poraz pierwszy w pokoju z akwarium ktoś spał, i to 4 osoby, ph dziś rano 7,4, gdzie zazwyczaj poniżej 8,1 nie spadało, aż się boję pomyśleć co dalej będzie 

odpieniacz całą noc zaciągał powietrze z zewnątrz ale to nie wystarczyło, jest to malutki aquamedic evo500 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mazmaciek napisał:

pokoju z akwarium ktoś spał, i to 4 osoby, ph dziś rano 7,4

To normalne, u mnie jest podobnie. Jeśli mam nocujących gości to potem pH jest dużo za nisko.

1 godzinę temu, mazmaciek napisał:

wyskoczyła centropyga

Trochę małe akwarium na tego typu ryby.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, katani napisał:

 

Trochę małe akwarium na tego typu ryby.

z tego co wyczytałem to dla argi jest to już wystarczający zbiornik. 

ale faktycznie jest to szybka i bardzo żywa ryba, nawet w 700 litrach było by wszędzie jej pełno. 

dziś jako że jestem chory i siedzę w domu odessałem połowę piasku, przepłukałem w wodzie z podmiany i  z powrotem do zbiornika. Jutro zrobię tak z drugą połową, może zredukuje to fosforany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z perspektywy czasu, jakoś nie jestem przekonany, że pozbycie się u mnie piasku coś zmieniło w poziomach NO3  i PO4. A że akwarium bez piasku gorzej wygląda, to ciągle po głowie mi piasek chodzi.

Z piaskiem robali było dużo więcej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągnąłem piasek to były tam setki ślimaków nassarius  i tysiące robaków  spagetti 

ale detrytusu też ogrom, woda była prawie gęsta. Mam w akwarium tyle skały że nie ma mowy o użyciu odmulacza, no i trzeba uważać, ja złamałem jedną acroporę, ale akwarium z piaskiem wygląda o wiele lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odmuleniu i 10 dniach stosowania świeżego fito do produkcji którego powróciłem, fosforany spadły z 0,26 do 0,06. 
Są też minusy, szyby teraz czyszczę co dwa dni, a drobnego życia jest tyle że mandaryn wygląda jak rozdymka :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.