Skocz do zawartości
mazmaciek

Nowe większe gruzowisko, 144 l

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, mazmaciek napisał:

widać tez zanik tkanki na caulastrei 

To najprawdopodobniej jest związane z niskim jodem.

Godzinę temu, mazmaciek napisał:

Ph mam wciąż powyżej 8, wężyk od odpieniacza wypuszczony za okno

Szczęściarz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam trzy rodzaje caulastrei, czy one mogą wzajemnie się parzyć?? dwie są uszkodzone a dziś widziałem jak z trzeciej wystawały długie parzydełka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mazmaciek napisał:

mam trzy rodzaje caulastrei, czy one mogą wzajemnie się parzyć?? dwie są uszkodzone a dziś widziałem jak z trzeciej wystawały długie parzydełka 

Candy parzy inne caulastre bardzo skutecznie głowy padają nawet po przestawieniu w inne miejsce


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozamienialem miejscami caulastrea tak abybicolor nie mogła parzyć innych i rewelacja, reszta się pompuje, brak stresu, straszy tylko goły szkielet po jednej głowie. 
A poza tym wczoraj złapałem płazińca, znalazłem walonié pomiędzy zoa, w kominie znalazłem dwie pierwsze aiptazje i na domiar złego w piątek wyskoczyła mi moja ulubiona rybka czyli mandaryn, padły tez dwie euphylie ale o tym to już chyba wspominałem. 
Dobrze że ja jeszcze żyję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mazmaciek napisał:

Pozamienialem miejscami caulastrea tak abybicolor nie mogła parzyć innych i rewelacja, reszta się pompuje, brak stresu, straszy tylko goły szkielet po jednej głowie. 
A poza tym wczoraj złapałem płazińca, znalazłem walonié pomiędzy zoa, w kominie znalazłem dwie pierwsze aiptazje i na domiar złego w piątek wyskoczyła mi moja ulubiona rybka czyli mandaryn, padły tez dwie euphylie ale o tym to już chyba wspominałem. 
Dobrze że ja jeszcze żyję 

I dlatego kochamy akwarystykę morską, nie ma lipy, zawsze się coś dzieje :)))

Choć czasami przyprawia to o ból głowy.

Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem wolniejszy dzień wiec rozegrałem całą hydraulikę, wyczyściłem sumpa i pompę i przy okazji znalazłem rdzę, więc już wiadomo co bruździ. 

IMG_0147.jpeg

A taka pompa 

IMG_0148.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te śruby były w tej pompie? Kto do wafla wkłada zwykłe śruby metalowe ...


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2023 o 14:51, mazmaciek napisał:

Dzisiaj miałem wolniejszy dzień wiec rozegrałem całą hydraulikę, wyczyściłem sumpa i pompę i przy okazji znalazłem rdzę, więc już wiadomo co bruździ. 

IMG_0147.jpeg

A taka pompa 

IMG_0148.jpeg

Witam

Myślę , że śruby są z nierdzewki , ale musiały by być z tytanu by nie chwyciły trochę rdzy. Taka rdza jaka tam jest nie powinna mieć żadnego wpływu na parametry wody 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mazmaciek napisał:

Nie wiem ale coś ma. Zerknij na icp jest wyżej 

Na tej śrubce nie widać żadnych wżerów tylko inny kolor . Dlatego twierdzę , że to nie to.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mazmaciek napisał:

A może koroduje nakrętka dlatego na śrubie tylko jest przebarwienie

Aqua novy tak mają jedna śruba zawsze ma problem ponieważ nakrętka jest w korpusie. Ale czy to az taki wpływ na ICP ma wątpię.

U siebie też to mam bez wpływu na Acropory ].

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak zamówię coś nowego, ta zgłoszona na gwarancję, będzie leżała w szafce jako zapas.

u mnie acropory fajnie rosną, ogólnie twarde i miękasy, poleciały mi za to dwie euphylie, trzecia jeszcze walczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest nowe icp. 

W sumie nie jest źle,  po wymianie rdzewiejącej pompy aquanovy większość nadmiarów się uspokoiła, prócz amelinium. 

Skąd to się bierze nie wiem, zastanawiam się czy przypadkiem gdzieś z żarciem nie wpadł kawałek folii aluminiowej która przykrywa mrożonki. 

https://aquaforestlab.com/pl/results/th1x4Cws53181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nie zaglądałem więc coś fajnego wstawie 

fotki robione z filtrem, prawdziwą kolorystykę oddaje przedostatnie zdjęcie, srajfon sobie nie radzi z niebieskim 
u4342_1698484624_thumb.jpg
u4342_1698484667_thumb.jpg
u4342_1698484706_thumb.jpg
u4342_1698484740_thumb.jpg
u4342_1698484769_thumb.jpg
u4342_1698484795_thumb.jpg
u4342_1698484818_thumb.jpg
niestety fosfor skoczył do 0,21, według hanki, przybyło ryb, karmię suchym i zaczął się problem, na dniach ma wylecieć jeden błazen, ukwiał, jedna krewetka i ta skałka z zoa, będzie nowa z samymi trudniejszymi, tutaj sunny i purple bee zdominowały wszystko 

Edytowane przez mazmaciek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie zarosło, świetnie to wygląda co do fosforu możesz zastosować coś na fosfor aby dalej nie rosło i ogranicz suchy pokarm.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo. Robię testy co dwa tygodnie i waśnie robiłem dzisiaj. Fosforany spadły do 0,04, płukanie mrożonek przyniosło rezultaty. 
duża część miekasów wyleci, bardzo ciasno się już zobiło, za szybko rosną a jakieś akropory może jeszcze włożę, fajnie rosną te które mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękna sprawa :clapping

Powiedz mi proszę czy od początku miałeś małe czy duże szczepki?
Pytam, ponieważ jak patrze na tempo rozrostu moich zoa to skała mi zarośnie raczej za kilka lat a nie w jeden rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 3-4 polipy, skałę z zoa oddałem znajomemu, ma mi zrobić szczepki samych powoli rosnących, tutaj dwie odmiany zdominowały zbyt wielką powierzchnię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://aquaforestlab.com/pl/results/KADw3ajQ56842

nowe icp, nawet nie jest źle

usunąłem rhodactisy ze skały, a reszta grzybków unicestwiła się sama, trochę ich szkoda, ale będzie miejsce na nowe twardziele 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.