Skocz do zawartości
darekkuku

jaki internet?

Rekomendowane odpowiedzi

alef :

Ty naprawde nie rozumiesz o co chodzi :p

To mi wyjaśnij bo chyba naprawdę nie rozumiem. Napisz mi co takiego niestosownego napisałem w tym poście:

Rebciu :

Produkty firmy Apple wcale nie są wynalazkami. Ja od ponad 10 lat pracuję na nich i za żadne skarby bym się nie przesiadł na PC. Kolego alef - proponuję najpierw coś dotknąć, a potem się wypowiadać bo równie dobrze ja mogę napisać o tym ipaku HP, że jest wynalazkiem bo go na oczy nie widziałem :p

Ty napisałeś, że produkty firmy Apple są wynalazkami. Ja napisałem, że się z tym nie zgodzę. Moja specyfika pracy wymaga korzystanie z MACów i co chcesz mi zmieniać pracę? A jak by była rozmowa o samochodach to też byś jeździł po kimś bo ma samochód "X" czy "Y". Jak ktoś ma odpieniacz Bubble King to też trzeba na niego skoczyć z pogardą bo jest snobem z wielkim EGO - czy ty się zastanawiasz co piszesz?

To ty zrozum kolego, że nie jesteś tu na forum żadnym autorytetem czy guru tylko nowicjuszem często piszącym jakieś bzdury, które ktoś musi sprostować aby nikt nie sugerował się nimi przy zakładaniu i prowadzeniu zbiornika morskiego ale widzę, że Cię to bardzo "boli", ooooj bardzo :p


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alef :

po pierwsze: dlaczego po raz kolejny mnie obrażasz.

W którym miejscu cię po raz kolejny obraziłem. Przeczytaj uważnie mój post, a tak na marginesie to sam zaczołeś rozmowę w tym stylu:

alef :

Piszesz 'proponuję najpierw coś dotknąć, a potem się wypowiadać'. Po tym rozpoznaje sie nadętych frajerów

Co do kopiowania produktów to nie wiem czy wiesz ale to wielki Bill Gates ukradł swego czasu pomysł systemu operacyjnego (Windows), którego twórcą był Stive Jobs - założyciel Apple.

Jeśli ta firma zajmuję się kopiowaniem wszystkiego to dlaczego jeszcze funkcjonuje? Czemu jej nie zamneli za plagiaty? Znalazł się sędzia wszechwiedzący :p

Po raz kolejny napiszę - nigdzie nie napisałem, że komputery Apple są lepsze od PC tylko, że bym się teraz nie przesiadł na PC. O co Ci chodzi z tym uczepieniem się MACów?

Jestem pewien na 1000%, że iPhona nie widziałeś na oczy i w swoim stylu strugasz ważniaka.

alef :

Zauważ, drogi mój inteligentny kolego, ze ja określiłem wyrób iPhone jako wynalazek, a nie wszystkie wyroby firmy Apple jako wynalazki.

No to Cię zacytuję:

alef :

jesli juz, to zadne wynalazki typu iPhone (czy inne cudaki Apple'a)

Piszesz najpierw jedno - potem wymyślasz coś innego. Jakieś teorie o nadętytych frajerach i snobiźmie osób, których nie znasz i nigdy nie poznasz. Tak jak przy dyskusji z biobalami - najpierw uparcie broniłeś biobali przez dwie strony wątku aby raptem napisać, że ja się tych biobali uczepiłem. Coś mi się wydaje, że ktoś ma poważne problemy zdrowotne w górny partiach ciała i chyba czas już to skonsultować z lekarzem.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moze skasujecie po kilka ostatnich postow i przeniesiecie dyskusje na priv, bo dosc daleko odeszla od tematu watku :p


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rebciu - masz racje

@mateuszD - co racja, to racja


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rebciu :

Co do kopiowania produktów to nie wiem czy wiesz ale to wielki Bill Gates ukradł swego czasu pomysł systemu operacyjnego (Windows), którego twórcą był Stive Jobs - założyciel Apple.

...

Jeśli ta firma zajmuję się kopiowaniem wszystkiego to dlaczego jeszcze funkcjonuje? Czemu jej nie zamneli za plagiaty? Znalazł się sędzia wszechwiedzący :p

....

Po raz kolejny napiszę - nigdzie nie napisałem, że komputery Apple są lepsze od PC tylko, że bym się teraz nie przesiadł na PC. O co Ci chodzi z tym uczepieniem się MACów?

Jestem pewien na 1000%, że iPhona nie widziałeś na oczy i w swoim stylu strugasz ważniaka.

powoli, powoli, jak pamietam nieco historii to apple wcale nie byl pierwsza firma , ktora zaczela sie bawic w gui na poziomie os. byc moze byla pierwsza firma ktora wypuscila komercyjny system, ktory sie szybko upowszechnil. jesli dobrze pamietam to pierwsze takie proby podejmowal xerox w swoich slynnych laboratoriach (malo kto dzis wie, ze kiedys xerox byl potega jesli chodzi wynalazki, nie tylko drukarki jak to ma miejsce dzisiaj). po drugie, to po applu na rynku pojawil sie jeszcze sun z graficznym systemem, byl jeszcze nextstep (epizod, zbudowany przez jednego z ludzi apple , ktory od nich odszedl) i gdzies miedzy nimi plasuje sie windows historycznie. wiec kto komu ukradl ten pomysl to nie jestem pewien. trzecia rzecz jest taka, ze Steve Jobs byl jednym z zalozycieli firmy, notamist nigdy nie byl zadnym tworca. jesli juz to wiecej robil tam Steve Wozniak, ktory zbudowal prototyp pierwszego komputera , ktory pozniej byl podstawa do rozwiniecia calej linii juz pod nazwa apple.

plagiat to w prawnie scisle okreslona definicja. jesli do tej pory microsoftu nie zamkneli to znaczy , ze nikt nic nie udowodnil. wiec nie ma sprawy. jesli juz mielibysmy isc tym tropem to plagiatem interfejsu po raz pierwszy wprowadzonego w windows'95 byl interfejs graficzny novell netware ver bodajze czawrtej zrobiony w javie (zerzniete z windowsow az milo) i kilka konfiguracji x-win na linuxach.

MACi nie sa lepsze ani gorsze - sa bardziej stylowe....


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaziko, niegdzie nie napisałem kto był pierwszy z tymi systemami, a to że Gates ukradł system i po drobnych retuszach sprzedawał jako windows jest faktem - są filmy dokumentalne na ten temat, a nawet jeden fabularny :p


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce to na benchmarku jest ciekawy artykul wlasnie o PC i Mac:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, nie bede sie wdawal w polemike, ale bylbym ostrozny w rzucaniu oskarzen - od razu mowie, ze zwolennikiem Gatesa nie jestem, a nawet wiecej od paru tygodniu rozwazam, czy nie sprzedac notebooka żony i nie kupić w to miejsce nowego maca. filmów o ufo, potworach z glebin i rybkach uciekacjacych z akwarium w woreczkach foliowych tez troche jest i nie wiele to ma wspolnego z rzeczywistoscia.

:p


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor podszedł jednostronnie do tematu przkazując nieaktualne dane wydajności obu systemów co nie zmienia faktu, że bardzo trafny jest ostatni akapit tego tekstu. Ciekawą dyskusję wywołał - jest tam link do niej.

Ja nie jestem fanatycznym zwolennikiem MAC OSa. Mi po prostu nie leży Windows i tyle.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaziko :p:P:p rebciowi sie poprostu myli ;)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.computerworld.com/action/article.do?command=viewArticleBasic&taxonomyName=macintosh_os&articleId=9023959&taxonomyId=123&intsrc=kc_feat

jak bylem w stanach an szkoleniu w 2001 czy 2002 roku wtedy pierwszy raz zobaczylem zobaczylem te animowane ikonki powiekszajace sie po najechaniu mysza, robilo wrazenie. pod wzgledami interfejsu mac jest o kilka lat do przodu w stosunku do windows.

tylko taka mala uwaga techniczna jesli chodzi o Mac OS vs Windows.

apple zrobil po prostu za***isty interfejs do unixa. malo kto sobie kojarzy , ze od pewnego momentu (nie wiem od kiedy dokladnie) oni przestali rozwijac wlasny system tylko po prostu wzieli jakas odmiane unixa i posadzili na tym winX i zaczeli go modyfikowac az powstalo to co dzisiaj mozna podziwiac. naprawde fajna rzecz im wyszla.

jak ktos chce posmakowac, to na www.apple.com jest do sciagniecia przegladarka internetowa z maca w wersji na windowsy.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaziko a dokladnie jak sie nazywa ta przegladarka pod PC?bo chcialbys zobaczyc bo juz mam dosc opery troszke.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skończmy z tym czepianiem się tego co ja napisałem. Prawdą jest, że nie jestem fanem Windows i używam MACa i co? Jestem odmieńcem? Kaziko dajesz tylko pożywkę dla trola.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rebciu :p - nie potrafisz sobie odpuscic :p

a co do MAC - rozwiązania niskopoziomowe wzorowane na jakims unixie to defacto rozwiązania kanoniczne - teoria standardowych systemow operacyjnych to UNIX w calej swojej okazalosci - mozna sobie zadawac pytanie co bylo pierwsze - UNIX czy teoria.

Porownujac mac z win warto tez pamietac ze o sile tej platformy nie stanowi tylko OS - riskowy procesor z pelnym przetwazaniem potokowym siedzi w srodku i to wszystko popycha.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alef :

@rebciu :p - nie potrafisz sobie odpuscic :p

bo piszesz coś takiego:

alef :

@kaziko :p:);) rebciowi sie poprostu myli ;)

Napiszcie mi czemu ciągniecie ten wątek - przypomnę, że cała ta wojna wybuchła po tym jak się przyznałem do pracy na MACu, a teraz wchodzimy w szczegóły co kto komu ukradł i jaka jest struktura tego czy tamtego. Ja napisałem o tym Gatesie bo w Twoich @alef usuniętych już postach posałeś o kopiowaniu przez Appla różnych produktów i tyle. Przypomnę - nie napisałem nic złego o Windows oprócz tego, że mi nie leży. Za to leży mi MAC OS, a czy jest na unixie mnie akurat mało obchodzi.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jedno duże ALE co do apple.

na itunes nie mozna sobie normalnie zalozyc konta z polski i trzeba kombinowac jakies pirackie metody, zeby sie dostac do sklepu i robic zakupy, albo zeby chociaz sciagnac okładki plyt na ipoda.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie Rebciu, sa specjalistyczne fora; zajmuje sie szeroka pojeta informatyka od prawie 30 lat... a ta dyskusja to tak (patrzac jako "ekspert") - jak poczytac Adiegio na temat akwarystyki morskiej :p:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie rozumialem ludzi, ktorzy najpiewr czytaja to co ich kompletnie nie interesuje i potem zglaszaja pretensje, ze to przeczytali. to jest dzial off-topic, tematy moga byc rozne. od "fachowych" dyskusji o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad swietami wielkiejnocy a nawet jeszcze powazniejsze. :wink


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy MAC jes OK. Tylko o opinię, że jak ktoś ma MACa to jest jakimś snobem itp. - post został usunięty. Pisząc, że nie mam racji o Gatesie wzbudzasz kolejne próby ataku czy próby prowokacji ze strony alefa - dlatego pisałem o karmieniu trola. Oczywiście nie o to chodzi, że się obruszam bo ktoś jest innego zdania niż ja bo przecież wszystko można wyjaśnić i przdyskutować lecz jeśli ktoś strzela do mnie z armaty za to, że mam MACa to ja tego nie kumam po prostu.

ZIZI ale wyskoczyłeś :p


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAC jest ok, Silicon Graphics tez :p - pracowalem na 4 procesorowej maszynie 10 lat temu :p, na Odrze tez :p, nawet programowalem E10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam do nikogo nie srzelam, mowie, ze MAC jest ok.

Rebciu masz dowod na temat Gatesa? jestes w stanie cos udowodnic przed sadem ? zakladam , ze nie. to po co powtarzasz rzeczy, ktore rownie dobrze moga byc sensacyjnymi plotkami z ktorych zyja 2 ligowi dziennikarze?

czy fakt, ze apple wprowadzil kiedys na rynek ipoda moze byc podstawa do tego zeby ich oskarzyc o plagiat jakies m3 playera? zawsze jest ktos pierwszy a rynku, a pozniej pojawia sie kupa nasladowcow, ktora mniej lub bardziej udanie probuje odkroic kawalek tortu.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zizi a brainfuck znasz ?:p

@rebciu - dalej nie czaisz - nie czepiam sie ciebie o twojego MACa (bo co mnie on obchodzi) tylko o twój dyletancki stosunek do ludzi. Opisywalem ci to w skasowanych wątkach.

@kaziko - wg mnie Gates nikomu nic nie ukradl - jest to poprostu 'dziecko szczescia'. Kupil od Patersona QDOSa za 25tys dolarow i na tym zbudowal potęge Microsoftu - i to ludzi boli. Dlatego gadają bzdety, kręcą filmy 'dokumentalne i fabularne' itd itd. A ja czlowieka podziwiam - trzeba byc dobrym magikiem, zeby z 25tys zrobic 100 miliardow. I do tego tak ladnie sie usmiechac (premiera windowx XP - Gates na ambonie przemawia - za nim prezentacja Windowsa i nagle wielki NIEBIESKI EKRAN wykrzaczonego systemu - a Gates poprostu sie usmiechnal - trzeba miec jaja)

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.