Skocz do zawartości
Iceberg

Probne odpalenie

Rekomendowane odpowiedzi

a czy wylaczyles grzalke? Bo moze to byl problem, tzn zle ustawiony termostat?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MateuszD :

a czy wylaczyles grzalke? Bo moze to byl problem, tzn zle ustawiony termostat?

Tak Mateusz,grzalka jest wylaczona.Przyszlo mnie na mysl ze woda wstepnie podgrzana grzalka potrzebowala duzo czasu by sie schlodzic i ten wiatrak dokonczyl dziela...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...w nocy temperatura wody byla 26C,poczekalem do polnocy by sprawdzic czy spadnie,lampy juz sie nie swiecily od 20stej...temp nie spadla wiec zalaczylem wiatrak i rano bylo 24C przy temp pokoju 22C...widze z tego ze nie da sie zbic wiecej niz dwa stopnie...widze tez ze HQI nie ma wiekszego wplywu na temperature wody,tak czy siak jest zawsze te dwa stopnie roznicy(HQI zawiesilem 32cm od powierzchni).W zimie tez temperatura w pokoju bedzie ok22C wiec grzalki nie potrzebuje...boje sie tylko o lato gdy temp w pokoju "wskoczy" powyzej 30stu,co wtedy?...przyszlo mnie na mysl by od poczatku podniesc temp do 29ciu 30stu C,moze wtedy zycie juz przystosowane do takiej temperatury latwiej znioslo by upaly a z tego co wiem to temperatura dopuszczalna jest 24-31C.Rozmawialem tez z obsluga sklepu i pan powiedzial ze w upaly wiele zycia pada i ma wielu klientow ktorzy po prostu na jesien dokupuja to co padlo co ma swoje zalety gdyz co roku akwarium jest inne...ja tam mysle ze dla tego pana prawdziwa zaleta nie jest wyglad zbiornikow klientow a raczej wzrost konta bankowego...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalna do 31*? to nieco dyskusyjna wartość.

Niech się wypowiedzą inni na temat utrzymywania stałej temperatury 30* mnie się wysaje ze granica to 28

Jak pisałam wcześniej da się słchłodzić akwarium kilka stopni ponizej tempetatury OTOCZENIA. tylko wdedy mocne wiatraki ,duże falowanie wody i jęsli nie mieszczsz w dżunglii to nawt przy bardzo wysokiej wilgotności rzędu 70% chłodzenie działa.

Fakt ze temperatura 35 *C nie jest zbyt częsta w moim domu.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK u mnie 29 jest akceptowalne dla korali, rozmawialem ostatnio z SPS... skwitowaly to jednym slowem cool :p, a moze cold...:p

a tak na powaznie u mnie nie widac niepokojach objawow w lecie przy tem dochodzacej do 29 C, zaznaczam, ze nie jest to temp. stala - w nocy spadala o 1-2 stopnie

za to 31 to wg mnie przesada - bylo jak zwykle juz duzo na temat temperatury na forum - warto poszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wlasnie przegladnalem sobie pare ksiazek skupiajac sie na temperaturze...w zaleznosci od autora,kraju sa one inne...Z polskiej ksiazki dowiedzialem sie ze temp optymalna to 25-26C ale dopuszczalna jest 24C-31C i tylko po przekroczeniu tych wartosci nalezy interweniowac,wezmy teraz Amika z Usa , ten twierdzi ze temp optymalna to 24-25C chociaz moga byc wahania ktore sa nieszkodliwe aczkolwiek powoduja zle samopoczucie temp ponizej 22 i powyze 27C a interweniowac trzeba gdy przekroczy 30C,kolej na Francuza...autor wydal swoja ksiazke ktora zostala zatwierdzona przez komisje naukowcow w akwarium publicznym gdzie przeprowadza sie najnowsze badania,tego pana najmniej lubie...twierdzi on ze akwarium morskie to minimum 400l ale nie poleca tak "malego" poczatkujacym dla nich proponuje 600l a lepiej 1000l...ten pan pisze ze jeszcze pare lat temu chowano zwierzeta morskie w temp 28-30C,ale udowodniono ze jest to optymalna temperatura tylko dla bezkregowcow,ryby potrzebuja 24-26C...Nic ide czytac archiwum...komu tu wierzyc?...poza tym tu we Francji jest cieplej niz w Polsce i te temperatury ktore sa u Was moga byc troche inne u mnie...wlasnie wrovcilem ze spaceru,sama koszulka i sie niezle spocilem pomimo wieczoru...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :...ten pan pisze ze jeszcze pare lat temu chowano zwierzeta morskie w temp 28-30C,ale udowodniono ze jest to optymalna temperatura tylko dla bezkregowcow,ryby potrzebuja 24-26C...Nic ide czytac archiwum...komu tu wierzyc?...

hmmm, czyli ta naukowa komisja zgodzila sie z tezą , że w morzu bezkregowce zyja sobie tam jest cieplej, a ryby z dala od nich tam gdzie jest chlodniej ?

ja tam naukowiec nie jestem i sie na tym nie znam. ale bylem tu i owdzie , nurkowalem i widzialem i ryby i koralowce i inne bezkregowce calkiem blisko siebie, bez watpienia zyjace w tej samej temperaturze. generalnie jak usrednisz to co znajdujesz w roznych zrodlach to wyjdzie Cie, zeby sie trzymac zakresu 25-30stC. i bedzie ok.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iceberg :...ten pan pisze ze jeszcze pare lat temu chowano zwierzeta morskie w temp 28-30C,ale udowodniono ze jest to optymalna temperatura tylko dla bezkregowcow,ryby potrzebuja 24-26C...Nic ide czytac archiwum...komu tu wierzyc?...

Mnie to nie dziwi gdzieś czytałam, ze dla bezkręgowców i ryb (w przypadku osłabienia ,kwarantanny ,choroby) jest wskazane inne zasolenie - nie pamiętam szczegółów ale spotkałam się z tym kilka razy


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.