Skocz do zawartości
PawełZontek

Profilux II plus a WLAN

Rekomendowane odpowiedzi

@Swir Mam takie pytanko bo caly czas negatywnie wypowiadasz sie na temat profiluxa, a czy Ty Go używałeś czy biedolisz to co szkopy piszą na forach?

Nie wypowiadaj sie ze Profilux jest do d*py jak go sam nie wypróbujesz

Ja używalem Profiluxa potem przeszedlem na IKSa i Moje zdanie jest takie ze zaraz wracam do Profiluxa, IKS to dopiero dziadostwo.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Actyn :

@Swir Mam takie pytanko bo caly czas negatywnie wypowiadasz sie na temat profiluxa, a czy Ty Go używałeś czy biedolisz to co szkopy piszą na forach?

Nie wypowiadaj sie ze Profilux jest do d*py jak go sam nie wypróbujesz

Ja używalem Profiluxa potem przeszedlem na IKSa i Moje zdanie jest takie ze zaraz wracam do Profiluxa, IKS to dopiero dziadostwo.

Pozdrawiam

Michał

przepraszam bardzo a czy to byl jakis problem odpalic Profiluxa , skalibrowac elektrode rozrobic troche soli i zmierzyc nim wartosc Ph ?:] a nastepnie pomiar porownac innym miernikiem ?:]

(jak ja to sprwdzilem to Profiluxa jeszez w Poslce nie bylo , jedynie co pamietam to SMK mial stary model Profiluxa )

Otusz czytaj uwaznie ze puki w niego nie napchalem wiele to jestem zadowolony i pomiar byl okey i jest okey , ale sa tacy ktorym miernik zawyza wartosc PH czy tez Redox bo maja te kombi karty i moze nie ty , nie ja a niech oni sie wypowiedza najlepiej ..bo po forach niemieckich czytalem fakt ale i ludzie w Polsce mowia to samo !

dlatego tez temat zostal poruszony bo sam jestem ciekawy co powiedza inni , a ty tuaj probujesz zrobic dym z tego co widze ..gdzie napisalem Profilux jest do d*py ? w ktorym miejscu napsialem pokaz mi prosze ? kubek zimnej wody na glowe i czytac uwazniej proponuje :]

U ciebie widze zaden nie funkcjonowal jak nalezy skoro skaczesz ze sprzetu na sprzet (sa i tacy )

pozdr..

Ps; "I nie biedolisz bo w zemby dac moge , mode dac" :p...chetnie sie z toba zamienie na IKS`a , ktorego pewnie na oczy nie widziales :0


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Profilux jest bardzo czuły na podłączone urządzenia bez uziemienia i to nie tylko do niego samego ale także w pobliżu samego urządzenia


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co bym zrobił po dodaniu kart do profiluxa, to wymiana zasilacza, nieważne chiński, niemiecki, myśle że są za słabe.

Słaby zasilacz = spadek napięcia zasilania, co powoduje niższe napięcie na sondach.

Zasilacz 12V ok 3A (STABILIZOWANY)powinien załatwić sprawe.

U mnie był 1.5A i grzał się strasznie, napięcie pod obciążeniem wynosiło 11.52V, a miałem tylko podłączoną sonde temperatury i PH.

Decydując się na zmiane zasilacza powinniście pomyśleć o buforowym :p

Ja do swego wstawiłem z akumulatorem 17Ah żelowym.

Rebciu :

Z tego co wiem Profilux jest bardzo czuły na podłączone urządzenia bez uziemienia i to nie tylko do niego samego ale także w pobliżu samego urządzenia

Tu niestety GHL dał d*py.

Cała elektronika nie jest zabezpieczona żadnym ekranem, tymbardziej że obudowa jest plastikowa, więc nie stanowi ochrony przed zewnętrznymi zakłóceniami.

Ja z profiluxa jestem zadowolony, mimo paru wad, które samemu można poprawić.

Jest pare alternatywnych sprzętów, ale tam na starcie odstrasza cena i myśle że też nie są pozbawione wad.

Swir2 :

o to moze to dodatkowo zakluca prace :/

IKS naprzyklad porobiil kazdy modul odzielnie , w Porfiluxie masz te karty kombi i one sie ponoc "gryza "

A w IKS-ie jest możliwość rozszeżania jego gniazd ?

Z tego co się kiedyś orientowałem, przy poszukiwaniu komputerka do akwa, to w nim nie można rozszerzyć portów.

Chyba że sonde PH traktujemy jako moduł :p


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marti701 ten bendzei dobry ?:p

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=245335721

_________________________

modul

Zwane modulem i to przykrecasz na zewnatrz kompa do tego idzie elektorda PH czy inny modul Redox -elektroda Redox ...wyglada na zwykle gniazdko ale co oni tam w srodku wykombinowali tego nie wiemy :p ..albo ja to zle rozumie i moduly tez sa w Basistation normalnie jak w Porfiluxie (?)(bardziej prawdopodobne sie to wydaje )

Nie rozbieralem IKS`a Ty pewnie tez nie , mozemy sie tyko domyslac :p


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro łączysz tylko z notebokiem to wybrałeś Ad-hoc ?

jakie ip ma notebok na karcie wi-fi, a jakie dałeś profiluxowi ?

Jak pisałem wcześniej IP profilux-laptop są zgodne, wybrałem połączenie ad-hoc. I w ogóle z połączeniem laptop- profilux nie ma problemu tylko ten program profiluxa na kompie nie chce widzieć, odczytać połączenia, jak wybieram połączenie przes RS to działa dobrze.

Sorry staram się przedstawić problem najlepiej jak potrafię:p


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

@Marti701 ten bendzei dobry ?:p

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=245335721

Z tym bym nie ryzykował, nawet nie napisali kto go wyprodukował i gdzie, więc ciężko stwierdzić co to za badziew. Nieraz piszą że stabilizowany, a tam tylko mostek i kondensator :p

PawełZontek :
Skoro łączysz tylko z notebokiem to wybrałeś Ad-hoc ?

jakie ip ma notebok na karcie wi-fi, a jakie dałeś profiluxowi ?

Jak pisałem wcześniej IP profilux-laptop są zgodne, wybrałem połączenie ad-hoc. I w ogóle z połączeniem laptop- profilux nie ma problemu tylko ten program profiluxa na kompie nie chce widzieć, odczytać połączenia, jak wybieram połączenie przes RS to działa dobrze.

Sorry staram się przedstawić problem najlepiej jak potrafię:p

Ip karty wi-fi w noteboku powinno być 192.168.0.1. Ip profiluxa np. 192.168.0.70

Zobacz w zaporze windows czy program profiluxa jest w wyjątkach.

Czy masz zainstalowany jakiś program firewall, jeśli tak to czy też jest dodany do wyjątków ?

Twierdzisz że połączenie profilux-laptop jest ok ? Jak to sprawdziłeś ? poprzez PING ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Marti701 zapraszam na GG


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marti wiem dlatego sie smialem :p znalazlem 12V/4 A mysle ze powinny byc ok ?:p

zs12_14.jpg

ZS13.8/4 Zasilacz stabilizowany 12...14V 4A [110x40x158, 0.7kg]

[Cena ]Z£233.00

Ps, Zmienie u siebie bo masz racje one sie jednak troche grzeja .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś"obcykany" w temacie z okolic Warszawy chciałby mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu oczywiście niebezinteresownie??????


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie sukces!!!!!:yes:yes Ten dla mnie wielki problem okazał się błahy dla fachury jakim okazał się Marti701. Zanim zdążyłem zajrzeć mu do urokliwego baniaczka fiku-miku i wszystko hula jak należy. Ehhh piękne jest życie bez kabelków.

Pozdrowienia dla Mati701 i jego miłej żonki.:p


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swir2 :

Marti wiem dlatego sie smialem :p znalazlem 12V/4 A mysle ze powinny byc ok ?:p

ZS13.8/4 Zasilacz stabilizowany 12...14V 4A [110x40x158, 0.7kg]

[Cena ]Z£233.00

Ps, Zmienie u siebie bo masz racje one sie jednak troche grzeja .

Jeżeli 12V/4A to tak.

Ale poniżej napisałeś symbol ZS13.8/4 - tego nie polecam, bo prawdopodobnie będzie to zasilacz do CB i jego napięcie wyjściowe wynosi 13.8V.

Nie wiem jak jest stabilizowany profilux, czy ma jakieś stabilizatory na płycie, więc ta nadwyżka 1.8V może wywoływać przekłamania.

Najlepiej kup taki który napięcie wyjściowe będzie mieć 12V.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawełZontek

Tak mi jakoś wyszło :p

pozdrawiam


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marti miałeś rację z tym uziemieniem statecznika ściemnianego bo jak go w ogóle odłączyłem to pomiar ph wrócił do normy.

]Ludzie tego gościa warto posłuchać!!!!!!!!

Pozdrawiam


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marti701 :
Swir2 :

Marti wiem dlatego sie smialem :p znalazlem 12V/4 A mysle ze powinny byc ok ?:p

ZS13.8/4 Zasilacz stabilizowany 12...14V 4A [110x40x158, 0.7kg]

[Cena ]Z£233.00

Ps, Zmienie u siebie bo masz racje one sie jednak troche grzeja .

Jeżeli 12V/4A to tak.

Ale poniżej napisałeś symbol ZS13.8/4 - tego nie polecam, bo prawdopodobnie będzie to zasilacz do CB i jego napięcie wyjściowe wynosi 13.8V.

Nie wiem jak jest stabilizowany profilux, czy ma jakieś stabilizatory na płycie, więc ta nadwyżka 1.8V może wywoływać przekłamania.

Najlepiej kup taki który napięcie wyjściowe będzie mieć 12V.

OK Marti , dzieki za info :p

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PawełZontek :

Marti miałeś rację z tym uziemieniem statecznika ściemnianego bo jak go w ogóle odłączyłem to pomiar ph wrócił do normy.

]Ludzie tego gościa warto posłuchać!!!!!!!!

Pozdrawiam

Ludzie nie zawsze słuchajcie tego co mówię :p

Ja też mogę się mylić, więc niechciałbym swoimi słowami doprowadzić do katastrofy :p

Dziś zamierzam sprawdzić wpływ zasilania na prace profiluxa.

Napisze na forum co wyszło


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie moge sie powstryzamc ze smiechu :haha "W długości moc nie w grubości!!" Pawel to baniak glowny jest , filter ,czy szczepki w tym trzymasz ?:p ...tosz to przypomina jakby nie patrzec koryto :haha :haha :haha (sorki nie smieje sie z nikogo , ale jakos nie moge sobie tego wyobrazic :p )


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOOOOO Szwajcar to się doigrałeś:p perfidnie mnie sprowokowałeś, a tak się broniłem:(( bo moje koryto dojrzewa i nie ma co pokazywać jeszcze!!!!8) AAAAA MAAAASSSZZZZZ!!!!!!!!!:p:):p2124-img_2111.jpg


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak w ramach litości nad twoją ciekawością i wyobraźnią:p2124-img_2219.jpg2124-img_2220.jpg


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladne Pawel ! ale ... popatrz sam , za dlugi jest, jak sie ryba rozpedzi te 2,5 metra i wydupcy w sciane po drugiej stronie to dziure wyje...:haha

Ty wiesz co Ty tym rybciom zrobiles :D :D :haha

pozdr...

SPS; Pawel ja mam sumpa pod moim baniakiem o podobnych wymiarach jeno gibke krutszy :D , nie wyobrazam sobie takiego zbiornika , woda go jeszcze zweza o conajmniej 10 cm :haha .. no ale kazdy robi zbiornik jaki mu sie podoba i to jest tylko moje zdanie ze sobie takiego nie wyobrazam u siebie , jezel i<Ci sie podoba i jestes zadowolony to ja rowniez:)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed karmieniem czasami droczę się z rybami i maszeruje im przed nosem a one za mną płyną jak psiaki na spacerze.

A Swirku2 ile takich baniaczków widziałeś na żywo??:D

te sklepowe nie są podobne.

Problem ze mną taki że często mam ochotę bez względu na konsekwencje robić zupełnie coś innego niż wszyscy ( oczywiście nie zawsze wychodzi mi to na zdrowie ale czasami jest ciekawie:D:D:D:D) Pozdrawiam


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PawełZontek :

Marti miałeś rację z tym uziemieniem statecznika ściemnianego bo jak go w ogóle odłączyłem to pomiar ph wrócił do normy.

]Ludzie tego gościa warto posłuchać!!!!!!!!

no właśnie też to zauważyłem pomiar od czasu podłączenia świateł ściemnianych i pomp podskoczył o około 0.2-0.3ph, ale co ciekawe w roztworze kalibracyjnym pokazuje prawidłowo wartość ph 9.0...

a teraz pytanie... co mam zrobić jak mam gniazdka bez uziemienia?? Marti help me...


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całym mieszkaniu nie masz uziemienia ?

Tu nie będe ci nic doradzać, bo poprzez nieodpowiednie wykonanie uziemienia można narobić bałaganu.

W starych blokach sieć ma przeważnie układ TN-C, czyli bolec uziemienia zwarty do zera. W takim układzie nie może pracować układ różnicowo-prądowy tzw. porażeniówka.

Jeżeli posiadasz taki wyłącznik w swoim układzie to oznacza że musisz mieć na nim uziemienie PE.

Napewno nie rób uziemienia samemu np. podłaczając przewód do rury z zimną wodą, lub centralnego ogrzewania, bo jeśli instalacja w twoim bloku, domu będzie TN-C to możesz doprowadzić do czyjegoś porażenia w przypadku upalenia się przewodu zerowego.

Weź elektryka, po wykonaniu uziemienia należy wykonać także pomiary.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.