Skocz do zawartości
PawełZontek

Profilux II plus a WLAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie wczoraj dotarła karta wlan do "profka" nie mogę sobie poradzić ze skonfigurowaniem połączenia może ktoś ma ma taką kartę i trochę doświadczenia w tym temacie ????? Pozdrawiam. P


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem próbowali rozwiązać mądrzejsi ode mnie bez powodzenia-

komunikacja jest natomiast program profiluxa nie trybi podejrzenia padają na program??


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem wczoraj pewne niemieckie forum , z ta LAN karta sa wogole problemy ale i nie tylko bo z samym Profiluxem prawdopodobnie tez jesli sie za duzo w niego napakuje to juz calkiem swiruje .

Najprawdopodobniej przez te kombi karty , pomiary Ph sa wtedy niedokladne zawyzone , to samo redox ... ja zostawilem w moim tylko samo ph i oddzielna karte redox , nic nie mam wiecej zamiaru do niego podpinac :] a i na wszelki wypadek zamowie sobie jezcez jeden jakis dokladny miernik Ph .

Sa tacy co sprawdzali dokladnie Profiluxa niehc sie moze wypowiedza , ja tylko nadmieniam ze Profilux to troche niewypal ....a i zapomnialbym jeszze jak nazlosc z ciekawosci zamowilem do niego dozownik tez tej samej firmy GHL i nie bardzo mi sie mordka usmiecha z tego powodu :]

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały off top może zrobię. Jak profilux, to trochę niewypał, to może ktoś zna jakieś alternatywne urządzenie?

Proszę oczywiście w pierwszej kolejności odpowiedzieć na pytanie autora wątku :p


"PS.Wszystko co mowie jest mojš własnš opiniš i nikogo nie zmuszam by się z niš zgadzał. Nigdy nie bój sie robić tego czego nie umiesz. Pamiętaj ""Arka"" była zbudowana przez majsterkowicza. Profesjonali?ci zbudowali ""Tytanik"""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir2 trochę mnie zmartwiłeś odnośnie tych pomp ale konkretnie z czego jesteś niezadowolony? Bardzo mnie to interesuje bo w najbliższych planach miałem właśnie takie pompy dokupić.


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez sobie troche inazej wyobrazalem tego Profiluxa2 Plus , chcialem tam w niego wiecej wlozyc ale te kombi karty czy inne LAN jak sie zalozy to maszynka dostaje ze tak powiem wsciku . ostatnio prawdopodobnie tez Roman narzekal na Profiluxa i kilku innyhc a sa tacy co juz go chca sprezdawac , wiec ja bende musial jak juz to z tym dozownikiem GHL`a komple puscic za grosze :| nie lubie rzezcy ktore mnie nie ciesza poprostu i kto wie czy nie kupie czegos innego kiedys .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zajęte wszystkie moduły, podłączone światło ściemniane, 2 pompy, belkę z diodami, redox, przewodność, ph, temperaturę, belkę 220 i wszystko działa sprawnie.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie zamierzam się poddawać wystarczy przypomnieć sobie na przykład losy Windowsa Microsoftu jak na początku był niedopracowany.

A propos jak byś chciał się tego dozownika pozbywać to jestem zainteresowany.


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a problem z WLANem nadal istnieje pomocy!!!!


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
guliwer777 :

Ja mam zajęte wszystkie moduły, podłączone światło ściemniane, 2 pompy, belkę z diodami, redox, przewodność, ph, temperaturę, belkę 220 i wszystko działa sprawnie.

No wlasnie dzialc dziala , ale wez inny miernik redox i Ph i porownaj pomiary , prawdopodobnie nie zle zawyza wszystkie .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swir moze miec racje; mam dosc wysoki ph i redox; a mam tylko:

karte redox; reszta to: temp; sciemnianie, 2 x listwa zasilajaca, sterowanie tunze, oczywscie ph

sprawdzalem PH z innym miernikiem ale jak profilux byl bez dodatkow to bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świr jakbyś sprzedawał ten swój komplecik Profiluxa to jakie pieniądze?


500l, sump 100l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no napisal ze sprzet traci polowe wartosci chwile po zakupie, wiec juz pare dni pozniej to pewnie go sprzeda za 10% wartosci :p


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem w profiluxie jest zasilacz.

Ja miałem dołączony made in china 12V 1.5 A

Bez żadnych kart, tylko ph i temperatura porządnie się grzał.

Wymieniłem na polski 3A.

Jak narazie zero problemów z profiluxem :p


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PawełZontek :

Witam właśnie wczoraj dotarła karta wlan do "profka" nie mogę sobie poradzić ze skonfigurowaniem połączenia może ktoś ma ma taką kartę i trochę doświadczenia w tym temacie ????? Pozdrawiam. P

Czy posiadasz router, jeśli tak, to jaki ?

Czy sieć masz zabezpieczoną kluczem WEP, lub innym?

Czy w profiluxie za pomocą klawiszologi ustawiłeś port com dla wlan, prędkość 9600,ip i tp. ?

Czy masz jakąś zapore, firewall w windowsie ?

Jeśli masz sieć zabezpieczoną kluczem, to czy użyłeś programu DEVICEINSTALLER http://www.lantronix.com/device-networking/utilities-tools/device-installer.html do konfiguracji profiluxa ?

Trudno zgadywać co tam ustawiłeś, a co nie :p


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Routera nie posiadam, to jest pierwsze urządzenie WLan i sieci nie mam zabezpieczonej,

w profiluxie ustawiłem wszystko zgodnie z instrukcją, zapory wyłączone, połączenie profilux-laptop jest ok, użyty został devicelinstaler natomiast sam program w momencie gdy nakazuje mu wybrać device adress zaczyna wyszukiwać i następuje zapętlenie i d...a blada. IP zgodny z profkiem.


W długości moc nie w grubości!!8) 250X30x35h-200l,50kg LR, sump 300l,MM+DSB40kgLS+25kgLR, 3xHQI 70W 13000K AM,2xT5-54W+3xT5-24W ATI. Deltec HLP4745+zmiennik wypływu, BK180mini,2X Nano6055,pompa doz. GHL 4kan,Nivomat, Aquaniveau Co się da to ster. Profiluxem IIplus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro łączysz tylko z notebokiem to wybrałeś Ad-hoc ?

jakie ip ma notebok na karcie wi-fi, a jakie dałeś profiluxowi ?


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marti701 :

Problemem w profiluxie jest zasilacz.

Ja miałem dołączony made in china 12V 1.5 A

Bez żadnych kart, tylko ph i temperatura porządnie się grzał.

Wymieniłem na polski 3A.

Jak narazie zero problemów z profiluxem :p

Chinski zasilacz ?:p uu nie zle tam ktos wala kreci :p Do Profilux`a jest orginalny Niemiecki zasilacz !

A takie pytanko ; jak zescie otrzymali ProfiluxaII Plus to czy otrzymaliscie go z sonda temperatury czy placiliscie za nia osobno ? ( bo u mnie byla w komplecie ) ;)

pozdr..


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo zawyzania: PH i temp sprawdzilem - sa poprawne, redox mi sie nie chcialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie i wtedy dziala bez zarzutow :p jaki z tego moral ? nie rob choinki z miernika bo baniak pujdzie do smietnika :haha

czyli znowu .... "Prosto , jaknajprosciej , byle nie za prosto " :haha

Ps; Mnie juz ta cala technika to pomalu tez bokiem zazcyna wylazic , madry kiedys ktos napisal na forum ..."teczhniczna pulapka " piwo mu za to :p ....jedno co mnie jeszcze drazni to ta prawie 20 kg lampa Aquaconnect ktora mysle kiedys wymienic na lapme T5 .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.