Skocz do zawartości

Historia edycji

katani

katani

2 godziny temu, harnas napisał:

To mnie nastraszyliscie...zrobie przelew ze zbiornika RO do scieku aby uchronic sie przed zalaniem w przypadku zablokowania elektrozaworu. 

Jak masz taką możliwość, to zdecydowanie bym tak zrobił, jeśli filtr miałby być cały czas pod ciśnieniem.

1 godzinę temu, inmar napisał:

Ja mam wyloty rewizyjne do kanalizy z sumpa i z zbiornika na solankę,już się przydała bo pływak powiesiłem poza akwarium.Jak pisałem,elektrozawór mam podwójny i pływak też podwójny,ale faktycznie może warto to jeszcze zdublować.Miałem kiedyś kupić czujnik zalania,ale jakoś tego zaniechałem i chyba sobie jednak zamówię.

Problem w tym, że jak RO będzie się lała, i potem rewizją do kanalizacji to spadnie zasolenie i wszystko w kibel. Ale mieszkania przynajmniej nie zalejesz. Moim zdaniem lepiej mieć duży zbiornik na dolewkę, taki, żeby wystarczył na urlop, ale na tyle duży, żeby cała zawartość się zmieściła w obiegu (sumpie). Ja mam u siebie dolewkę 50l, sump to przyjmie nawet przy zatrzymanym obiegu. Ale nie starczy na 2 tygodnie urlopu. Zazwyczaj wtedy proszę kogoś, żeby przyszedł odkręcił i później po kilku godzinach zakręcił filtr.

katani

katani

2 godziny temu, harnas napisał:

To mnie nastraszyliscie...zrobie przelew ze zbiornika RO do scieku aby uchronic sie przed zalaniem w przypadku zablokowania elektrozaworu. 

Jak masz taką możliwość, to zdecydowanie bym tak zrobił, jeśli filtr miałby być cały czas pod ciśnieniem.

1 godzinę temu, inmar napisał:

Ja mam wyloty rewizyjne do kanalizy z sumpa i z zbiornika na solankę,już się przydała bo pływak powiesiłem poza akwarium.Jak pisałem,elektrozawór mam podwójny i pływak też podwójny,ale faktycznie może warto to jeszcze zdublować.Miałem kiedyś kupić czujnik zalania,ale jakoś tego zaniechałem i chyba sobie jednak zamówię.

Problem w tym, że jak RO będzie się lała, i potem rewizją do kanalizacji to spadnie zasolenie i wszystko w kibel. Ale mieszkania przynajmniej nie zalejesz. Moim zdaniem lepiej mieć duży zbiornik na dolewkę, taki, żeby wystarczył na urlop, ale na tyle duży, żeby cała zawartość się zmieściła w obiegu (sumpie). Ja mam u siebie dolewkę 50l, sump to przyjmie nawet przy zatrzymanym obiegu. Ale nie starczy na 2 tygodnie urlopu. Zazwyczaj wtedy prosze kogoś, żeby przyszedł odkręcił i później po kilku godzinach zakręcił filtr.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.