Skocz do zawartości
BeRsErK

Problemy z biostar flotorem

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ostatniej podmiance nadeszła chwila czyszczenia odpieńka - robię to raz na jakieś 3-4 miesiące.

Tym razem wywalałem też gąbkę bo porosła jakimś badziewiem i zaczynała blokować się w pudełku filtra.

Zamiast walca włożyłem blok gąbki tak aby woda lecąca z odpieniacza miała z nią jak najwięcej kontaktu zanim trafi do wylotu z boxa.

Byłem przyzwyczajony do tego, że po gruntownym czyszczeniu biostara przez kilka godzin nie odpienia, jednak teraz mija już tydzień i nada nie chce wybijać piany i wywala bąble do baniaka.

O co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mialem te same problemu -ale z innym odpieniaczem[WHEEL SKIMER 100P]

nie odpienial ponad tydzien,poprostu okalo sie iz wtedy nie bylo w miom tanku

na tyle sybstancji bialkowych by mogl je odpienic,kiedy ostatnio czysciles pompe i wezyk powietrzny?,u mnie zaczal odpieniac po kilku godz od wprowadzeniu do tanku nowego zycia[wowczas rybka i drobne bezkregowcwe],czy po podmianie suplementowales jakies pierwiastki?


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak ma ponad 4 lata więc na substancje godne wywalenia nie narzeka.

Pompa była czyszczona razem z odpieniaczem.

Jednym słowem poza wywaleniem walca z gąbki nie było żadnych zmian. Ale przecież to tylko dodatkowa filtracja a nie niezbędny element biostara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w biostarze zrobilem tak:

- wywalilem ta latajaca gąbka bo zbiera sie na niej syf

- zwykla butelke PET (z mineralnej 1.5 L ale butelka kwadratowa a nie okragla) obcialem do polowy i tam zrobilem przegrode z gąbki (ok 1cm) u ustawilem ja na poziomie wody. W dnie butelki otwory.

- na wierzch daje pochlaniacz fosforu i wate (wata zmieniana codziennie)

A z bomblami u mnie bylo tak, ze pojawialy sie jak byla brudna (lekko zarośnięta glonami i syfem) tacka, po ktorej woda splywa do akwa. Wymycie tej tacki pomagalo zawsze - oczywiscie musi byc zanurzona w wodzie na min. 1 cm - jak jest mniej to tez bomble sie robią.

Pozatym wydaje mi sie ze ta gąbka niebieska, którą miales to byl generator syfu w twoim akwa - odpieniacz przestal pienic bo sie zrobilo czysto po jej wyciągnięciu. A bomble sie robią bo jest czysciutki w srodku (czyli efekt 'nowego biostara' - bombluje przez kilka dni).


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tam przeróbek w biosrarze nie robił bo potrafi przelac o czym sie bolesnie przekonalem 2 dni temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobki na wyjsciu wody nie maja wplywu na przelewanie - mi tez ostatnio wywalil wode do kubka (i poza kubek) - nie mam pojecia dlaczego


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alefijasie tez z tym spotkalem juz pare razy ,czasami sie tak dzieje po swierzej podmianie wody ,badz nawt czesciej przy dolewaniu odparoanej wody,

lepiej dolewac mnie,a czesciej ,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alef zrobiłem coś na wzór tego o czym pisałeś - bąbelki powstrzymałem od wbijania się w baniak ale nadal piana mimo iż jest to się nie wybija - nie mam pojęcia o co chodzi bo woda traci jakość, zaczęły się pojawiać glony na szybach i koralowce słabiej się otwierają.

Zasolenie jest 1,023 więc to też nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś przestał bić odpieniacz (też po czyszczeniu) i zrobiłem tak, jak pisze w instrukcji do Delteca (odpalanie nowego odpieniacza). Zakrecilem na całą noc i cały dzien dopływ powietrza - odpieniacz tylko przewalał wodę. Pomogło - po odkreceniu powietrza zaczął bić.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj czyscilem swojego Tunze i teraz kiedy pisze te slowa nadal nie pieni.Wiec to chyba normalka ze odpieniacze po gruntownym czyszczeniu przestaja odpieniac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.