Skocz do zawartości

Historia edycji

wwo

wwo

3 godziny temu, MarcinH napisał:
2 godziny temu, MarcinH napisał:

Wszystkie się zgadza, ale przy szerokości zbiornika 75 cm to wyjdzie na to samo bo akwarium ma 160 cm długości na pół plus kolanka to wyjdzie też ok 70 cm

 

Niby tak, ale mi się wydaje, że lepiej będzie jak woda będzie szła wzdłuż tylnej szyby, potem po bocznaj  z lewa i prawa niż odbijać się od przedniej w kierunku środka środka zbiornika, gdzie dodatkowo dwa prądy się spotkają. Jak dodasz do tego jeszcze ze dwa cyrkulatory po bokach możesz mieć cztery strumienie spotykające się gdzieś po środku, do tego strumienie wody z pompy będzie bezpośrednio wchodził w paradę bocznym cyrkulatorom, a czy to będzie takie dobre rozwiązanie? Moim zdaniem kompletny bezsens i znacznie łatwiej będzie ustawić odpowiednią cyrkulację puszczając obieg po tylnej ścianie i do tego z mocniejszym przepływem, i z otwartą przestrzenią na bokach dla cyrkulatorów , ale to tylko moje widzimisię;)

wwo

wwo

3 godziny temu, MarcinH napisał:
2 godziny temu, MarcinH napisał:

Wszystkie się zgadza, ale przy szerokości zbiornika 75 cm to wyjdzie na to samo bo akwarium ma 160 cm długości na pół plus kolanka to wyjdzie też ok 70 cm

 

Niby tak, ale mi się wydaje, że lepiej będzie jak woda będzie szła wzdłuż tylnej szyby, potem po bocznaj  z lewa i prawa niż odbijać się od przedniej w kierunku środka środka zbiornika, gdzie dodatkowo dwa prądy się spotkają. Jak dodasz do tego jeszcze ze dwa cyrkulatory po bokach możesz mieć cztery strumienie spotykające się gdzieś po środku, do tego strumienie wody z pompy będzie bezpośrednio wchodził w paradę bocznym cyrkulatorom, a czy to będzie takie dobre rozwiązanie? Moim zdaniem kompletny bezsens i znacznie łatwiej będzie ustawić odpowiednią cyrkulację puszczając obieg po tylnej ścianie i do tego z mocniejszym przepływem, ale to tylko moje widzimisię;)

wwo

wwo

2 godziny temu, MarcinH napisał:
Godzinę temu, MarcinH napisał:

Wszystkie się zgadza, ale przy szerokości zbiornika 75 cm to wyjdzie na to samo bo akwarium ma 160 cm długości na pół plus kolanka to wyjdzie też ok 70 cm

 

Niby tak, ale mi się wydaje, że lepiej będzie jak woda będzie szła wzdłuż tylnej szyby, potem po bocznaj  z lewa i prawa niż odbijać się od przedniej w kierunku środka środka zbiornika, gdzie dodatkowo dwa prądy się spotkają. Jak dodasz do tego jeszcze ze dwa cyrkulatory po bokach możesz mieć cztery strumienie spotykające się gdzieś po środku, a czy to będzie takie dobre rozwiązanie? Moim zdaniem znacznie łatwiej będzie ustawić odpowiednią cyrkulację po tylnej ścianie i do tego z mocniejszym przepływem, ale to tylko moje widzimisię;)

wwo

wwo

2 godziny temu, MarcinH napisał:
54 minuty temu, MarcinH napisał:

Wszystkie się zgadza, ale przy szerokości zbiornika 75 cm to wyjdzie na to samo bo akwarium ma 160 cm długości na pół plus kolanka to wyjdzie też ok 70 cm

 

Niby tak, ale mi się wydaje, że lepiej będzie jak woda będzie szła wzdłuż tylnej szyby, potem po bocznaj  z lewa i prawa niż odbijać się od przedniej w kierunku środka środka zbiornika, gdzie dodatkowo dwa prądy się spotkają. Jak dodasz do tego jeszcze ze dwa cyrkulatory po bokach możesz mieć cztery strumienie spotykające się gdzieś po środku, a czy to będzie takie dobre rozwiązanie? Moim zdaniem znacznie łatwiej będzie ustawić odpowiednią cyrkulację po tylnej ścianie, ale to tylko moje widzimisię;)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.