Skocz do zawartości

Historia edycji

MarcinH

MarcinH

Dziękuję za fotki, bardzo mi pomogły. Fajnie mieć możliwość obrócenia wylotu jak jest na wcisk, gorzej jak wyskoczy i fala powstająca wywali wodę poza baniak, wtedy się zrobi nieciekawie. Mam jeszcze pytanie o podłączenie pompy, przy 40 mm hydraulice jest na sztywno podłączona? Szukałem po sklepach akwarystycznych i silikonowe węże są do średnicy 32 mm, nikt nie miał większej średnicy. Jakieś bajpasy na powrocie Pan zrobił pod powiedzmy lampę UV bądź jakieś filtr przepływowy? Zawór na spływie rozumiem zwykły kulowy czy bramowy?

MarcinH

MarcinH

2 godziny temu, VDR napisał:

Co do trójstronnego - u mnie też niestety tak projektant projektował, ze ostatecznie mam widoczny tylko front i prawą szybę. Miałem do wyboru albo potykać się o baniak i liczyć, że nikt nigdy w niego nie wejdzie z czymś cięższym albo wstawić w róg i mieć spokojniejszą głowę. Tak wygląda obecnie powrót.  Łukiem się nie przejmuj - wstawiłem bo miałem, nie mniej na pewno to przerobię. Tak jak pisałem. albo poprowadzę rurę na przeciwległy krótszy bok, albo tutaj wyprowadzę rurę równolegle do spływu  tak by dać dwa wyloty i mieć możliwość ustawienia wylotu w kierunku dna (góra-dół) a nie tak jak teraz lewo-prawo. I tak by tylko spłaszczona część była zanurzona w wodzie. Będzie bardziej estetycznie. I docelowo podejrzewam, że skleję na stałe, chociaż obecnie od roku to ostatnie kolanko z dyszą jest tylko na wcisk i nic złego się nie dzieje ;)  

 photo_5886661912698143957_y.thumb.jpg.457fe9e7257785b41afb80e3717c021f.jpg

photo_5886661912698143958_y.thumb.jpg.0c5d69b78cb781d9b83bce85a66b09e3.jpg

Dziękuję za fotki, bardzo mi pomogły. Fajnie mieć możliwość obrócenia wylotu jak jest na wcisk, gorzej jak wyskoczy i fala powstająca wywali wodę poza baniak, wtedy się zrobi nieciekawie. Mam jeszcze pytanie o podłączenie pompy, przy 40 mm hydraulice jest na sztywno podłączona? Szukałem po sklepach akwarystycznych i silikonowe węże są do średnicy 32 mm, nikt nie miał większej średnicy. Jakieś bajpasy na powrocie Pan zrobił pod powiedzmy lampę UV bądź jakieś filtr przepływowy? Zawór na spływie rozumiem zwykły kulowy czy bramowy?

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.