Jump to content

MarcinH

Klubowicz
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Opolskie

Recent Profile Visitors

333 profile views
 1. Witam, czy ktoś coś więcej wie o nowych pompach Jebao ALW? Jestem przed zakupem pomp, planowałem zakupić Jebao MLW ale zastanawiam się czy nowe pompy Jebao ALW nie będą lepsze? Pod kątem parametrów z tego co udało się znaleźć to chyba to samo co model MLW tylko bez sterownika z wyświetlaczem.
 2. Można prosić szczegółowy opis i foto jak masz to rozwiązane? Skąd wiesz ile spuszczasz wody? Masz komorę o konkretnej pojemności?
 3. Czy ma sens robić pod szafką zbiornik na stara wodę z podmiany, która po spuszczeniu będzie pompką wypompowana do kanalizacji czy to przyrost formy nad treścią i od razu zlewać wodę pompką bądź innym ustrojstwem do kanaliazy, tylko ciężko pewnie o sprawdzenie ile litrów spuściłem. Obawiam się, że jak będę wypompowywać wodę z tego zbiornika to nigdy pompa nie wyciągnie wszystkiego do zera i boję się, że to co zostanie będzie śmierdolić. Czy ktoś ma to tak zautomatyzowane? Oczywiście będzie również drugi zbiornik do podmianki, który przy podmianie taka samą ilość solanki wpompuje do sumpa.
 4. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jeśli zrobię stelaż o 15 cm szerszy niż akwarium by mieć więcej miejsca w szafce, czyli akwarium nie będzie z tyłu leżeć na profilu podłużnym tylko na wzmocnieniach poprzecznych to czy będzie to problemem? Chodzi mi o siły scinające. Oczywiście będzie sklejka przenosząca obciążenie na profile, planuje sklejkę 2 x 18 mm czy wystarczy 1 x 18 mm?
 5. Witam, akwarium o wym 160 x 60 x 50 jakiej wielkości dolewkę zrobić by nie było za mało ale też nie za dużo bo nie wiem czy z wodą coś się nie będzie dziać jak będzie długo stała? Akwarium będzie bez pokrywy tylko korona. Jakiego parowania się spodziewać i na ile dni powinna optymalnie starczyć dolewka? Pozdrawiam Marcin
 6. Ja to wszystko rozumiem ale ja pytam o coś zupełnie innego. Pytam o konkretny przypadek, jak będzie lepiej podłączyć pompę jebao MDP 6000 na sztywno 40 mm czy elastycznie 32 mm bo takie dwie opcje ma ta pompa. Które podłączenie będzie lepsze, patrząc pod kątem wydajności i nie ograniczania przepływu pompy?
 7. Nie będzie to tak, że przy mniejszej średnicy będą większe opory niż przy większej? Czy w tym przypadku to bez różnicy?
 8. Ponawiam pytanie, pompa którą wybrałem z tego co wyczytałem ma podłączenie na wąż 32 mm bądź na skręcanie 40 mm. Jak lepiej podłączyć, 32 mm elastycznie czy 40 mm na sztywno? Nie chcę dusić pompy.
 9. Można prosić foto rozwiązania?
 10. Mam jeszcze pytanie co do stelaża czy dół stelaża to może być sama rama bo chciałbym postawić jak wcześniej wspominałem stelaż na sklejce od środka uszczelnić silikonem i będę mieć coś w stylu wanny jak coś się rozleje. Tylko obawiam się, czy nie powinno być na środku podstawy stelaża w połowie długości, jakiegoś wzmocnienia , tylko wtedy będę mieć problem z postawieniem sumpa bo wtedy bym musiał dać drugą płytę na ramę stelaża. Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi? Dokładnie chodzi mi o taki dół stelaża bez wzmocnień, tylko sama rama.
 11. Witam, proszę o info jakiego sprzętu bądź rozwiązań używacie do podmiany wody w zbiorniku/odmulania zanieczyszczeń? Rozwiązań jest od groma z pompkami zaworkami, kielichami etc. i nie wiem co wybrać by się sprawdzało i spełniało swoje zadanie. Czy może lepiej podmianę rozwiązać na zasadzie automatycznego zrzucania wody do zbiornika (akwarium pod wymiar) pod akwarium i potem do kanalizy i z drugiego zbiornika (akwarium pod wymiar) pod akwarium solanką do sumpa? Czy może szkoda miejsca w szafce i gra nie warta świeczki i podmiany robić z niezależnych pojemników nie umieszczonych w szafce tylko wyciąganych na czas podmiany? Co wybrać by było wygodne i nieupierdliwe w dłuższej perspektywie? Jestem na etapie kompletowania sprzętu i mam jeszcze możliwość dostosowania wszystkiego by było jak najbardziej funkcjonalne. Fotki rozwiązań mile widziane. Pozdrawiam Marcin
 12. Ponawiam pytanie czy ktoś użytkuje bądź użytkował EHEIM RAPIDCLEANER? Ostrze jest znacznie szersze od zwykłej żyletki co przy większym litrażu robi znaczną różnicę, tylko jak się tym pracuje? Czy ostrze dobrze dolega do szkła a sama rączka jest wystarczająco sztywna? Narzędzie pakowane jest w blister z tego o widzę, więc po otwarciu raczej nie zwrócę, stąd moje pytania.
 13. Witam, gdzie wkładacie media filtracyjne typu węgiel, life bo fil, kulki maxspect itp., itd., bezpośrednio do sumpa w siatkach na media czy może w filtry przepływowe, jak w filtry to jakie? Proszę o rady, czego używacie (mówię o sprzęcie, sitaki na media i inne cuda wianki) i dlaczego bo muszę na coś postawić ale nie wiem co będzie najbardziej optymalne. Z góry dziękuję za pomoc.
 14. Pozwolę się podpiąć pod temat. Skałę planuję kleić klejem do skał Aquaforest Stone Fix. Czy jak skleję skałę, że część półek skalnych będzie "w powietrzu" to klej wytrzyma? Nie będzie tak, że po pół roku bądź roku puści? Będzie to wręcz jak monolit po sklejeniu? Oczywiście mówię o porządnym sklejeniu skały nie jakiś tam smark tylko na około miejsce styku.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.