Jump to content

MarcinH

Klubowicz
 • Content Count

  288
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About MarcinH

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Opolskie

Recent Profile Visitors

1223 profile views
 1. Czy ktoś jest w stanie wypowiedzieć się w przedmiotowej sprawie?
 2. Witam, czy zestaw odczynników do fosforanów niskiego zakresu MI512-25 (Milwaukee) nada się do miernika Hanna 774 (niski zakres)? Słyszałem gdzieś, że tak ale wolę się upewnić a są o połowę tańsze od Hanny. Pozdrawiam Marcin
 3. MarcinH

  MAXSPECT JUMP

  Jaką dobrą taśmę dwustronną Pan poleca? Nie zostawia kleju po odklejeniu? Da się odkleić urządzenie bez jego uszkodzenia skoro tak mocno trzyma?
 4. Jak się ma sprawa klasyki w postaci tunze? Również ich nie wykluczam ale opinie są różne, w tym, że to już nie to co kiedyś? Cenowo najtaniej też nie wychodzą.
 5. Wszystkie krewetki zjadają berghie czy tylko konkretny gatunek/gatunki?
 6. Witam, u mnie pomału też plaga aiptasii się zaczyna a zaczęło się niewinnie od jednej sztuki dwa miesiące temu. Usunąłem poza akwarium, przepłukałem skałę poza akwarium i się zaczęło. Jak się sprawdzją ślimaki berghie? Nie ukrywam, że chciałbym postawić na nie myślę nad jedną sztuką by sobie pomału je skubała. Wydaje mi się, że to będzie już zawsze odrastać, dlatego trzeba coś mieć na stałe w zbiorniku co będzie to na bieżąco skubać. Stąd pomysł z jednym, max dwoma ślimakami berghia.
 7. Na ile procent mocy masz je ustawione? Masz jakiś filmik jak miotają? Sterownik ma możliwość połączenia się po wifi? Z tego co znalazłem są jakby dwa sterowniki jeden bez wyświetlacza i on chyba obsługuje jedną pompę i drugi taki dotykowy z małym wyświetlaczem i on chyba obsługuje dwie pompy i do tego ma wifi. Najtańsze te pompy nie są i teraz sam nie wiem co wybrać czy trzecią jebao MLW-30 czy iść w octopulse albo w tunze? To moje pierwsze akwarium i nie mam żadnego doświadczenia z innymi falownikami i nie wiem czy te jebao, może poprawnie dmucha, tylko ja przez brak doświadczenia mam takie a nie inne odczucia, że są słabe. Czy ktoś kiedyś może porównywał falowniki jebao z innymi firmowymi o podobnej mocy i wydajności i czy zauważył jakąś znaczącą różnicę w wydajności?
 8. Ogólnie jesteś/byłeś zadowolony z tych pomp jebao MLW? Jaki model miałeś i w jakim zbiorniku? Jakoś nie wierzę, że one dają 13 000l, dlatego rozglądam się za czymś innym (w miarę płaskim) bo nie wiem czy dołożenie kolejnej pompy jebao MLW-30 da oczekiwany efekt.
 9. Możesz coś więcej powiedzieć o tych pompach, jak sterownik, ile można max pomp podłączyć, jak gabarytowo wyglądają w zbiorniku?
 10. Witam, poszukuję dodatkowego falownika, gdyż mam wrażenie, że woda w akwarium za mało się porusza. Akwarium 160 x 75 x 60 cm do tego obiegówka jebao MDP 10 000 l, skręcona na ok 90 procent i dwa falowniki jebao MLW-30 (13 000 l). Niestety mam wrażenie, że to wszystko jakoś dmucha słabo a wręcz mam wrażenie, że obiegówka robi większy ruch, mimo, że jest skręcona na ok 90 procent. Falowniki fajne, płaskie bardzo mi się podobają ale słyszałem, że przez to, że są płaskie, nie mają takiej wydajności jak zwykłe falowniki w formie kulki. Czy tak faktycznie jest? Planuję dokupić kolejny falownik i zastanawiam się brać zwykły kulkowy czy płaski, pewnie znowu MLW-30 (13 000 l) by pasował do reszty, mimo, ze sa coraz gorzej dostępne? Albo coś innego kupić, w miarę wydajnego? Tylko co i w jakich pieniądzach? Skały nie mam za dużo, więc to nie ona blokuje przepływ, tym bardziej, że jest w miarę przestrzennie posklejana (wg mnie), więc woda ma gdzie przepływać. Może ktoś coś polecieć, ewentualnie wypowiedzieć się o tych falownikach MLW-30? Każda uwaga mile widziana. Pozdrawiam Marcin
 11. Ogólnie przeszkadza mi ten syfek bo osiada mi na glonach co wygląda brzydko i ogranicza przepływ przez nie. Skimmer mógłbym włączać na kilka godzin i wg mnie to by wystarczyło, dodatkowo mogę na te kilka godzin włożyć ciut waty by wyłapać ten syfek by nie poszedł dalej w toń wody. Innych modyfikacji nie zrobię bo ciężko. Skimmer wg mnie jest optymalnym rozwiązaniem tylko czy można te w/w modele włożyć do morskiego zbiornika?
 12. Czy nikt nie używa w/w urządzeń?
 13. Witam, mam kolejne pytanie. W refugium na tafli wody, zbiera mi się film, taki kożuch. Woda wpływa do refugium górą, wypływa dołem i mimo to nie uchroniło to komory przed filmem na tafli wody. Myślę by dołożyć do refugium mały skimmer powierzchniowych. Wybrałem dwa modele, jeden firmy eheim, drugi aquael, niestety żaden z nich niema ceramicznego trzpienia tylko jakiś tam stalowy ale wg producenta każdy nadaje się do wody morskiej i tu moje pytanie, czy ktoś używa z powodzeniem w morszczyźnie w/w skimmery i czy nic nie oddają do wody? Pozdrawiam Marcin
 14. Jakiej wersji testu Fauna Marin używacie, zwykłej czy total bo widzę, że są dwie?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.