Jump to content

MarcinH

Klubowicz
 • Content Count

  253
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Opolskie

Recent Profile Visitors

1071 profile views
 1. Dlatego mam dylemat który filtr wybrać bo niby ma wszystko co ma mieć a nawet więcej bo dwie membrany i pompa a mimo to d*py nie urywa. Ale jest kilka wersji, Zenon chyba nie miał wersji lab, on miał chyba wersję advanced do słodkiego czyli z większym tds na koniec. Ta wersja jest advanced lab i niby wg opisu jest dedykowana do morskieg i laboratorium czyli tds powinna mieć 0.
 2. Którą osmozę zakupić z dwóch n/w? Te sobie upatrzyłem tylko różnica w ilości wody i jakości pewnie będzie znacząca bo invital ma dwie membrany i pompę. Nie wiem czy mogę podać link do allegro by nie wklejać tu opisu, który się raczej rozjedzie? Aqua Vita https://allegro.pl/oferta/filtr-wody-do-akwarium-ro4-150gpd-odwrocona-osmoza-1388780594933 Plus żywica https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-demineralizacji-mb-20-mb-400-demi-di-5074242183 Invital https://allegro.pl/oferta/invital-ro-advanced-lab-odwrocona-osmoza-12571477273 Którą wg Was wybrać? Nie ukrywam, że przychylniej patrzę na unvital, że względu na 2 osomozy i pompę. Myślę, że dodatkowo jeszcze dołożę żywicę do tego zestawu.
 3. Jaką masz osmozę i jakiej wydajności membrana? Polecasz jakiś konkretny model/firmę czy to bez różnicy, tylko sama wydajność membrany się liczy?
 4. Nie wiem do ilu barów podnosi taka pompa ale u mnie w instalacji jest 4 bary, czy to jest optymalnie czy powinno być jeszcze większe ciśnienie?
 5. Czyli mam rozumieć im wydajniejsza membrana tym gorsza woda na wyjściu? Czy może jednak jakość ta sama tylko konstrukcja membrany inna, stąd większą wydajność?
 6. Witam, jeszcze w listopadzie (tak, tego roku ) planuje zalać zbiornik (jestem w trakcie klejenia skały) i brakuje mi ostatniego elementu układanki a mianowicie nieszczęsnego filtra RODI. Proszę, doradźcie co wziąć bo im więcej czytam tym mniej wiem. Pierwotnie chciałem filtr RO plus korpus DI i liczyłem, że tds pokaże 0. Myślałem nad zestawem invital, albo Aqua Vita ze względu na kompaktowe i ładne rozwiazanie. Membranę chciałem pomiędzy 150 - 200 GPD. I tu zaczynają się problemy, w komentarzach ludzie piszą a bardzo dużym odrzucie bądź wartościach tds grubo powyżej 0 mimo zastosowania żywicy, np. komentarze o zestawach invital. Za to produkcja w zestawach invital jest spora i odpad mniejszy bo w tym zestawie są dwie membrany i pompa. Proszę o informację na co zwracać uwagę przy zakupie filtra RODI? Myślałem filtr plus żywica i będzie git a wg. opinii niekoniecznie. Zależy mi na wydajnej produkcji RODI ze względu na wielkość akwarium ale niekiniecznie kosztem jakości wody i ilości odrzutu. Pozdrawiam Marcin
 7. Witam, mam jeszcze pytanie dot. ostatniego odcinka hydrauliki (chyba już ostatnie) dot. zabezpieczenia węża silikonowego by się nie zsunął z końcówki do jego mocowania. Udało mi się znaleźć full silikonowy wąż pod hydraulikę 40 mm, bez zbrojenia etc. Tylko teraz czym zabezpieczyć ten wąż, trytytkami czy może obejmami/cybantami ze stali nierdzewnej? Tylko czy taka stal będzie korodować czy nie? Znalazłem taką ofertę z opisem, że odporna na wodę morską, ale sam sprzedawca nie potwierdził mi tego jeszcze na 100 procent. Są jeszcze takie zaciski z ząbkami z plastiku ale raczej w Polsce ciężko dostępne widzę. Nie ukrywam, że wołałbym jednak opaski ze stali nierdzewnej, które będą znacznie wygodniejsze podczas czyszcenia pompy. Czego Wy używacie? Ktoś stosuje opaski, ze stali nierdzewnej? Pozdrawiam Marcin
 8. Skleiłem plexi ze szkłem fix all crystal. Wygląd, że trzyma. Kupiłem tubkę bo mało do sklejenia więc łatwiej do obsługi. Niestety klej jest gęsty i ciężko było go wycisnąć. Jednak do gestych klei tylko kartusz. Poniżej fotki po sklejeniu całości.
 9. Dobra biorę i trzymam za słowo, że złapie rozumiem wziąć wersję crystal bo widzę, że są i inne?
 10. Informacja dla potomnych. Posmarowałem plexi PMMA silikonem atlas (pozostałość po budowie) wczoraj pod wieczór, dziś rano ładnie odkleiłem bez jakiegokolwiek wysiłku cały silikon, na plexi nie został nawet ślad, więc silikon nie ima się plexi na bank. Czy ten fix all złapie na plexi? Testowałeś to? Pytam bo to coś jest jak silikon a silikon tu akurat zawiódł, czym szczerze mówiąc jestem zdziwiony i zaskoczony bo normalnie silikon łapie się wszystkiego.
 11. Wolę zrobic raz a dobrze i wiedzieć przed czy będzie trzymać czy nie a nie się napierdzielić, zmarnować silikon, upaćkać wszystko silikonem, później to czyścić by na końcu szukać innego rozwiązania. Po to pytam by nie strzelać ślepakami i nie robić metodą prób i błędów tylko zrobić raz a dobrze.
 12. Skręciłem uchwyt do hydrauliki z plexi PMMA wkrętem z nierdzewki i trzyma jak beton bo plexi jest twarde jak nie wiem co. Pomiędzy to dałem klej tangit by wzmocnić połączenie i mam wrażenie, że klej raczej nie będzie trzymać. Przy klejeniu rur chwila i łapie to tutaj na spokojnie wkręciłem wkręt a klej się jakby ślizga po plexi. Może jak stwardnieje to coś więcej złapie ale nie będzie to mocne połączenie. Pewnie klej do PVC klei tylko PVC. Do klejenie PVC i plexi chyba jednak trzeba inny klej o którym pisali przedmówcy. Sam wkręt w moim przypadku będzie wystarczający. Tylko teraz mam wątpliwości czy silikon akwarystyczny złapie to nieszczęsne plexi PMMA do szkła w moim przypadku wzmocnienia. Chyba, że dać pomiędzy to taką silikonową 2 mm taśmę klejącą dwustronną, kiedyś już nią kleiłem, trzyma w cholerę mocno i jest wodoodporna. Czy jednak silikon akwarystyczny to złapie?
 13. Planuje piasek dlatego nie mogę dmuchać w dno bo zrobi się burza piaskowa. To co sobie wymyśliłem będzie oki, liczę, że wkręt nierdzewny z klejem tangitem i silikonem się sprawdzi Dziś wieczorem postaram się ogarnąć temat. Zdam relację jak wyszło.
 14. Zależy mi by powrót wody nie stanowił przeciwprąd do wody spływające do komina. Dlatego powrót dziele na dwa i daje na rogach akwarium, wtedy (w teorii) woda będzie obmywać i opływać akwarium i "zagarniać" wodę z syfem do komina ot, takie moje przemyślenia i uważam, że to się sprawdzi.
 15. Chyba się nie rozumiemy. Ja mówię o montażu rur z powrotu pompy na wzmocnieniu akwarium by nie dydnało to pod naporem pompowanej wody z pompy głównej. Pokażę fotki co ma gdzie być zamontowane. To: Ma być zamontowane na górze wzmocnienia akwarium po obu stronach zbiornika bo tak planuję powrót z pompy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.