Skocz do zawartości

Historia edycji

SHARK_2

SHARK_2

Cała "komunikacja" z chmurą w Jebao oparta jest o MQTT. Mam nawet porobione tcpdumpy ale niestety brakuje mi trochę skilla do właściwego przeanalizowania tych dump'ów. Co nieco w nich widziałem, np. z jakim serwerem się komunikują, jak wysyłają "login/hasło" itd. Niestety nie jestem biegły w tych tematach więc ciężko mi było dalej w to brnąć (choć nie ukrywam, że mnie to korci aby przejąć sterowanie tymi gratami :) ). Postanowiłem więc swoje "zabawki" połączyć akurat z Domoticzem (jakoś HA mnie do siebie nie przekonał) wykorzystując ESP32 i ESP8266 oraz także MQTT do komunikacji. W tej chwili trochę przerabiam soft, tak aby całe sterowanie było przez WWW po stronie urządzenia a jedynie "dane" były wysyłane przez MQTT bardziej dla "wykresów" niż samego sterowania. 

SHARK_2

SHARK_2

Cała "komunikacja" z chmurą w Jebao oparta jest o MQTT. Mam nawet porobione tcpdumpy ale niestety brakuje mi trochę skilla do właściwego przeanalizowania tych dump'ów. Co nieco w nich widziałem, np. z jakim serwerem się komunikują, jak wysyłają "login/hasło" itd. Niestety nie jestem biegły w tych tematach więc ciężko mi było dalej w to brnąć (choć nie ukrywam, że mnie to korci aby przejąć sterowanie tymi gratami :) ). Postanowiłem więc swoje "zabawki" połączyć akurat z Domoticzem (jakoś HA mnie do siebie nie przekonał) wykorzystując ESP32 i ESP8266 oraz także MQTT to komunikacji. W tej chwili trochę przerabiam soft, tak aby całe sterowanie było przez WWW po stronie urządzenia a jedynie "dane" były wysyłane przez MQTT bardziej dla "wykresów" niż samego sterowania. 

SHARK_2

SHARK_2

Cała "komunikacja" z chmurą w Jebao oparta jest o MQTT. Mam nawet porobione tcpdumpy ale niestety brakuje mi trochę skilla do właściwego przeanalizowania tych dump'ów. Co nieco w nich widziałem, np. z jakim serwerem się komunikują, jak wysyłają "login/hasło" itd. Niestety nie jestem biegły w tych tematach więc ciężko mi było dalej w to brnąć. Postanowiłem więc swoje "zabawki" połączyć akurat z Domoticzem (jakoś HA mnie do siebie nie przekonał) wykorzystując ESP32 i ESP8266 oraz także MQTT to komunikacji. W tej chwili trochę przerabiam soft, tak aby całe sterowanie było przez WWW po stronie urządzenia a jedynie "dane" były wysyłane przez MQTT bardziej dla "wykresów" niż samego sterowania. 

SHARK_2

SHARK_2

Cała "komunikacja" z chmurą Jebao oparta jest o MQTT. Mam nawet porobione tcpdumpy ale niestety brakuje mi trochę skilla do właściwego przeanalizowania tych dump'ów. Co nieco w nich widziałem, np. z jakim serwerem się komunikują, jak wysyłają "login/hasło" itd. Niestety nie jestem biegły w tych tematach więc ciężko mi było dalej w to brnąć. Postanowiłem więc swoje "zabawki" połączyć akurat z Domoticzem (jakoś HA mnie do siebie nie przekonał) wykorzystując ESP32 i ESP8266 oraz także MQTT to komunikacji. W tej chwili trochę przerabiam soft, tak aby całe sterowanie było przez WWW po stronie urządzenia a jedynie "dane" były wysyłane przez MQTT bardziej dla "wykresów" niż samego sterowania. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.