Skocz do zawartości

Historia edycji

ArturNano

ArturNano

8 hours ago, Beti said:

Słuchaj, oczywiście mój cytat był w przenośni nie musisz go tak chytac za słowo, ja i doświadczenie no co ty, ja mam wiele swoich metod co wielu się tu nie zgadza, wiec uczę się jeszcze ;)

ale do rzeczy ph 7.7 trochę słabo nie wiem na ile ten test którym robisz jest wiarygodny ale powiedzmy ze jest, 

wietrzenie pomieszczenia na tyle ile to możliwe , duży ruch wody, nie wiem nie wgłębiałam się czy jest odpieniacz który natlenia w dużym stopniu wodę ? Można dać wężyk za okno aby zasysało powietrze z zewnątrz można dać tez pochłaniacz co2 lub ostatecznie stosować bufor ph pamiętaj większe pH to szansa na piękny zbiornik 

co do NH3 co to za test z jakiej firmy ?

już nie chwytam B)

to jakiś tani miernik PH. Spróbuje go później skalibrować bo cholerka wie, może przekłamuje.
Odpieniacza nie posiadam i jak narazie nie planuje w tym baniaku.
Z dostępem do tlenu nie ma problemu w tym pomieszczeniu gdzie akwa.
W Malawi stosowałem bufor Seachema i dawał radę. Widzę, że mają także "Seachem Marine Buffer" z tym, że na forum "straszą", że może podnieść KH a nie chciałbym wpaść w zabawę obniżania/podwyższania parametrów jak coś zacznie się rozjeżdżać.
Tak czy siak raczej zaryzykuję. 

NH3 - testy Colombo. Kolor wpada lekko w 0.25 ale jak dałem "<" raczej na 0.
Druga osoba na oko także ze skali tak odczytała.
Mam także "Seachem Ammonia Alert" i jeśli działa, a zakładam, że ta firma nie robi lipy, to niby wszystko jest jak najbardziej w normie.

 

EDIT:
skalibrowałem i nadal PH ~7.7/8

ArturNano

ArturNano

5 hours ago, Beti said:

Słuchaj, oczywiście mój cytat był w przenośni nie musisz go tak chytac za słowo, ja i doświadczenie no co ty, ja mam wiele swoich metod co wielu się tu nie zgadza, wiec uczę się jeszcze ;)

ale do rzeczy ph 7.7 trochę słabo nie wiem na ile ten test którym robisz jest wiarygodny ale powiedzmy ze jest, 

wietrzenie pomieszczenia na tyle ile to możliwe , duży ruch wody, nie wiem nie wgłębiałam się czy jest odpieniacz który natlenia w dużym stopniu wodę ? Można dać wężyk za okno aby zasysało powietrze z zewnątrz można dać tez pochłaniacz co2 lub ostatecznie stosować bufor ph pamiętaj większe pH to szansa na piękny zbiornik 

co do NH3 co to za test z jakiej firmy ?

już nie chwytam B)

to jakiś tani miernik PH. Spróbuje go później skalibrować bo cholerka wie, może przekłamuje.
Odpieniacza nie posiadam i jak narazie nie planuje w tym baniaku.
Z dostępem do tlenu nie ma problemu w tym pomieszczeniu gdzie akwa.
W Malawi stosowałem bufor Seachema i dawał radę. Widzę, że mają także "Seachem Marine Buffer" z tym, że na forum "straszą", że może podnieść KH a nie chciałbym wpaść w zabawę obniżania/podwyższania parametrów jak coś zacznie się rozjeżdżać.
Tak czy siak raczej zaryzykuję. 

NH3 - testy Colombo. Kolor wpada lekko w 0.25 ale jak dałem "<" raczej na 0.
Druga osoba na oko także ze skali tak odczytała.
Mam także "Seachem Ammonia Alert" i jeśli działa, a zakładam, że ta firma nie robi lipy, to niby wszystko jest jak najbardziej w normie.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.