Skocz do zawartości

Historia edycji

suseba

suseba

Dzięki za szczegółowy opis, coś podobnego o rozpadzie dzisiaj czytałem odnośnie PO4 bodajże na reef2reef. Wniosek taki, że raczej będę wierzył Hance, tym bardziej, że ta próbka do ICP miała prawie tydzień zanim ją przetestowali bo wysłałem w piątek. Poprzednia była przetestowana po kilku dniach i tam było 0.07. Co do Hanki to próbowałem lać 10 ml ze strzykawki, innym razem do kreski, mieszać delikatniej, zmarnowałem z 5 reagentów wynik zawsze 0.01-0.02. Ewentualnie wymiana kuwet jeszcze ale to tez chyba szkoda kasy. 

Jod dawałem kropelkę dziennie, muszę zejść do może raz na 3 dni albo rzadziej, przynajmniej wiem, że Colombo pokazuje poprawnie to się jakoś ustawię bez wydawania kasy na ICP. 

EDIT: Też przy okazji widzę, że wapń i magnez zaczynają spadać. Ca przez miesiąc różnica 484 do 428  a Mg z 1427 do 1254  trzeba powoli myśleć chyba o Ballingu. Za to KH dalej dość wysoko, różnica taka, że Hanka pokazuje 9.1 a ICP 9.8. 

suseba

suseba

Dzięki za szczegółowy opis, coś podobnego o rozpadzie dzisiaj czytałem odnośnie PO4 bodajże na reef2reef. Wniosek taki, że raczej będę wierzył Hance, tym bardziej, że ta próbka do ICP miała prawie tydzień zanim ją przetestowali bo wysłałem w piątek. Poprzednia była przetestowana po kilku dniach i tam było 0.07. Co do Hanki to próbowałem lać 10 ml ze strzykawki, innym razem do kreski, mieszać delikatniej, zmarnowałem z 5 reagentów wynik zawsze 0.01-0.02. Ewentualnie wymiana kuwet jeszcze ale to tez chyba szkoda kasy. 

Jod dawałem kropelkę dziennie, muszę zejść do może raz na 3 dni albo rzadziej, przynajmniej wiem, że Colombo pokazuje poprawnie to się jakoś ustawię bez wydawania kasy na ICP. 

EDIT: Też przy okazji widzę, że wapń i magnez zaczynają spadać. Ca różnica 484 do 428  a Mg z 1427 do 1254  trzeba powoli myśleć chyba o Ballingu. Za to KH dalej dość wysoko, różnica taka, że Hanka pokazuje 9.1 a ICP 9.8. 

suseba

suseba

Dzięki za szczegółowy opis, coś podobnego o rozpadzie dzisiaj czytałem odnośnie PO4 bodajże na reef2reef. Wniosek taki, że raczej będę wierzył Hance, tym bardziej, że ta próbka do ICP miała prawie tydzień zanim ją przetestowali bo wysłałem w piątek. Poprzednia była przetestowana po kilku dniach i tam było 0.07. 

Co do Hanki to próbowałem lać 10 ml ze strzykawki, innym razem do kreski, mieszać delikatniej, zmarnowałem z 5 reagentów wynik zawsze 0.01-0.02. Ewentualnie wymiana kuwet jeszcze ale to tez chyba szkoda kasy. 

Jod dawałem kropelkę dziennie, muszę zejść do może raz na 3 dni albo rzadziej, przynajmniej wiem, że Colombo pokazuje poprawnie to się jakoś ustawię bez wydawania kasy na ICP. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.