Skocz do zawartości
MiloXis

Krewetka szkarłatna - brak pomysłów.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam do was ogólne pytanie odnośnie krewetki szkarłatnej.  Akwarium 100 netto. Obecnie ma 1 rok. Startowałem na suchej skale. 

Kupiłem 1 krewetkę  po 4 tygodniach dokupiłem 2 po 6 tygodniach obie krewetki zniknęły nie było po nich śladu. Podnosiłem skały nic.  Akwarium miało wtedy z 3-4 miesiące bez ryb tylko ślimaki nassarius, bumblebee oraz trochus, pojedyncze robaki wychodzące z pod skały w nocy. ICP w normie. Potem zrobiłem przerwę z 4-5 miesięcy i postanowiłem zakupić ponownie krewetkę. Tym razem w akwarium był jeszcze garbik. Krewetka była duża i z łatwością przeganiała garbika ze swojej norki. Jakoś za sobą nie przepadały. Po około 8 tygodniach od zakupu z dnia na dzień rano znalazłem resztki krewetki w akwarium.   Nie wiem czy robię coś źle, że nie mogę utrzymać krewetki. 1 raz w miesiącu robię ICP i nic nie wskazuje na zatrucie metalami ciężkimi albo przedawkowanie preparatów. W dniu zniknięcia krewetki wysłałem test i jedno co było przekroczone to Co 2x. oraz Al 2x.  Czy ktoś może się wypowiedzieć, może te krewetki są ciężkie w utrzymaniu i pora wybrać inną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jod i no3 ? Słyszałem że wysokie no3 może zwalniać metabolizm. Karnisz czymś dodatkowo, mają co jeść? Polecam HIKARI Shrimp Cuisine.


aquarium62780.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, suseba napisał:

A jaki jod i no3 ? Słyszałem że wysokie no3 może zwalniać metabolizm. Karnisz czymś dodatkowo, mają co jeść? Polecam HIKARI Shrimp Cuisine.

Jod podaje regularnie i kontroluje ICP. NO3 mam tak 11-16 ppm. Badam Hanką 3 razy w tygodniu. Krewetki podjadają to co podam rybie albo koralom np. acan granulat. Wyczytałem kiedyś, że krewetek się nie dokarmia, ponieważ często padają z przejedzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obie strony źle. To to tak naprawdę zależy ile karmisz ryby i czy krewetki zdążą złapać i jeszcze się najeść tym.

Mam czyszczącą i ona biega za tymi mrożonkami ale widzę, że niewiele złapie jak nie zatonie pokarm, więc jej daje pastylkę czy dwie pokarmu. Poobserwuj bo skoro zdychają, a parametry dobre to ja bym jednak winił jedzenie. 

Za dużo jodu to wiadomo też niedobrze bo wylinka będzie za często i w końcu zdechnie. 

Edytowane przez suseba (wyświetl historię edycji)

aquarium62780.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.